Водопровід у приватному будинку з гідроакумулятором

Складно уявити будинок без водопроводу, адже кожна людина хоче мати комфортні для проживання умови. хоча процес водопостачання приватного будинку з гідроакумулятором досить складний, схеми і докладні інструкції допоможуть провести його своїми руками без залучення фахівців.

Детальна схема водопостачання заміського будинку

Якщо ви вирішили зробити водопровід, то доведеться ретельно продумати схему, в якій прорахувати необхідні матеріали та обладнання, а також хід труб. Ви можете використовувати послідовну схему або приєднати водопровід до колекторів.

Послідовний тип під'єднання до споживачів підходить для малогабаритних будинків з невеликим сімейством. Для постійного проживання, такий вид забезпечення водопостачання не підходить. Трубопровід під'єднується від першого до другого і так по черзі до останнього споживача. При проводці труби біля кожного водоспоживачів ставиться трійник. При відкритті одноразово декількох споживачів в кінцевому крані води не буде.

послідовна схема

Колекторний вид підключення має систему підключення від загального колектора, від якого по вузлах розходиться вода. Тиск при включенні споживачів одночасно не змінюється. Невелика втрата можлива при слабкому насосі. В цьому випадку водопровід приєднується до колектора і від нього ведуться праці для постачання водою всіх водоспоживачів.

Колекторна схема

Від колектора може йти розводка для подачі води на вулицю для господарських потреб. Всередині будинку труби йдуть для водопостачання опалювальної системи, всіх кранів, туалетної кімнати, ванною. Для гарячої води ставиться колектор для гарячої води і бойлер, якщо опалювальний котел не має системи підігріву води.

Види труб для водопостачання будинку з гідроакумулятором

При виборі труб потрібно вирішити, що саме підходить для вашого будинку.

1. Мідний вид труб, вважається найкращим і дорогим. Труби не схильні до руйнування від світла, корозії, мікробів і стрибків температури. Такі труби досить легкі і не вимагають посиленого кріплення.

мідні труби

2. Сталевий вид труб досить довговічний, міцний, але іржавіє при нерівномірному водоспоживання. З'єднуються зварюванням або нарізається спеціальна різьба для з'єднання.

сталеві труби

3. Металопластиковий вид труб не іржавіє, захищений від ультрафіолету і скупчення конденсату. Один мінус, дуже гаряча закипаюча вода деформує матеріал.

металопластикові труби

4. Поліпропіленовий вид труб, довговічний, легко монтуються і не окислюється. З'єднується паяльником для труб. Даний вид з'єднання вимагає додаткових навичок і акуратності.

поліпропіленові труби

При виборі труб потрібно врахувати і діаметр. Маленький діаметр призводить до шуму в трубах. Швидкість проходження потоку дорівнює 2 метрам і з цього робиться розрахунок.Як розрахувати довжину водопроводу в містом будинку

Діаметр труб і довжина водогону повинні відповідати один одному, щоб у вас не було засмічень і аварійних ситуацій при водопостачанні будинку.

Для тридцяти метрів трубопроводу йде 25 міліметровий вид труби. Для більшої довжини, діаметр дорівнює 32. Для 10 метрів, можна взяти 20 міллітровий діаметр.

Один споживач пропускає води в хвилину близько 5 - 6 літрів. Необхідно правильно порахувати, скільки кранів буде, і який вид труби підійде.

Труба до стін приєднується спеціально призначеними для цієї мети кліпсами. Прогін повинен скласти не більше 1,5 метрів. На кутах також ставляться кліпси.

водопостачання будинку

Чим менше буде поворотів труби, тим більше буде тиск в трубах. Для підключення до водопроводу з домашнього колодязя, або свердловини потрібна спеціально призначена насосна станція.

Розміщується станція всередині утепленого приміщення. Для свердловини насос повинен опускатися всередину і мати додаткову автоматичну або ручну систему включення і відключення.

Водопостачання будинку з гідроакумулятором

Для хорошої роботи водопроводу потрібен гідроакумулятор. При його наявності тиск при будь-яких ситуаціях залишається стабільним. Реле при скачках тиску дає команду про включення або відключення насосної станції. Гидроаккумулятор повинен розташовуватися на узвишші, так як він накопичує воду. Також його потрібно додатково закріпити. Виставляється він на відстані від стіни, щоб уникнути вібрації.

Схема з гідроакумулятором

Перед проведенням водопроводу робиться перевірка води на сторонні включення, наприклад, солі, металів і інших домішок. Підбирається система очищення, тобто відповідний фільтр і при проведенні водопроводу вставляється для очищення води. Фільтри виставляються на відстані метра від гідроакумулятора.

схема водопостачання

Також почитайте: Як встановити насосну станцію

При дотриманні збірки, надійному закріпленні і з'єднання всіх приладів і комплектуючих, даний водопровід прослужить довго і не викличе нарікань. Головне, не забувати міняти фільтри при їх забрудненні, інакше водоподача погіршиться. Сподіваємося, що схеми водопостачання приватного будинку з гідроакумулятором вам знадобляться, і ви зможете провести водопровід своїми руками.