Звукоізоляція стіни своїми руками

У багатоквартирних будинках звукоізоляція завжди була низька, незалежно від того з якого матеріалу зроблені в них стіни. У власній квартирі можна почути сусідів не тільки через стіну, але і вище і нижче поверхом. Підвищити звукоізоляцію приміщень можна і власними силами, нічого складного тут немає, треба тільки підібрати правильні матеріали. Пропонуємо дізнатися все про шумоізоляції стін в квартирі за допомогою сучасних матеріалів.

Як правильно зробити шумоізоляцію

Звук добре поглинається багатошаровими конструкціями, тому ви можете використовувати звичайні сучасні матеріали для шумоізоляції. Це, звичайно, відніме трохи від корисної площі приміщення, але зате вбереже ваше житло від сторонніх звуків.

Способи організації додатково звукоізоляції:

  1. За допомогою штукатурки.
  2. За допомогою гіпсокартону.
  3. За допомогою спеціальних звукоізоляційних плит.

Звукоізоляція за допомогою штукатурки застосовна в панельних будинках, звук в яких проникає через пори і тріщини в бетонних плитах. Хороший шар штукатурки може відчутно знизити проникнення шуму ззовні. Та й ідеально рівні стіни дозволять задекорувати їх будь-яким сучасним матеріалом, будь то шпалери або фарба.

звукоізоляція гіпсокартоном являє собою обшивку стін. Спочатку споруджується каркас з дерева і туди закладається звукоізоляційний матеріал, який поглинає шуми. Необхідно знати, що тільки волокнисті і пористі матеріали поглинають звуки. Для цього добре підійде скловолокно. Продається воно в рулоні, має певну товщину, яку потрібно враховувати при будівництві каркаса.

Забезпечить максимальний результат організація додаткової повітряного прошарку, а для цього товщина рейок для каркаса повинна бути більше звукоізоляційний матеріал. Після організації каркаса і закладання туди матеріалу, що поглинає звуки, ніші можна закрити гіпсокартоном. Нічого складного в організації такої звукоізоляції немає.

Корисна стаття: Регулювання пластикових вікон на зимуШумоізоляція за допомогою спеціальних звукоізоляційних плит монтується прямо на стіну, це досить НЕ клопітка заняття і труднощів виникнути не повинно. Завдяки тому, що вона зроблена у вигляді плит, які легкі, цю роботу спокійно може зробити одна людина без сторонньої допомоги.

Виконуються ці плити з пресованої і термічно обробленої деревно-стружкової або кам'яної вати матеріалів. Кріпляться вони до стіни саморізами, а стики між ними замазують спеціальною шпаклівкою. Звукоізоляційні плити легко і швидко монтуються до будь-якої поверхні, без проблем ріжуться і підганяються під необхідні розміри. Завдяки особливій текстурі ці плити не тільки захистять приміщення від шуму, а й збережуть тепло.

Почитайте статтю: Утеплення лоджії своїми руками

Монтаж їх не доставить ніяких незручностей, не доведеться робити додаткові конструкції, які не буде сміття і бруду. Вартість їх немаленька, але й ефект від установки звукоізоляційних плит вище ніж при використанні гіпсокартону. Щоб звукоізоляція в приміщенні була максимальна бажано монтувати плити не тільки на стіни, але і на підлогу і стелю.

Поради по організації шумоізоляції своїми руками

При організації додаткових заходів по звукоізоляції в приміщенні не потрібно забувати про вікна, адже дуже багато сторонніх звуків проникає через них. Необхідно встановити вікна з якісними і товстими склопакетами. Купуючи сучасний матеріал потрібно бути уважним, а то можна переплутати звуковбирний матеріал з утеплювачем, на вигляд вони схожі, а призначення мають різний.

Приходячи додому, кожна людина хоче відпочити від суєти на роботі, в транспорті, на вулиці. Якщо в квартирі шум від сусідів, голоси і гучна музика, то максимально відпочити не вийде. Організація додаткової звукоізоляції - це ваша гарантія на майбутній спокійний відпочинок. Знаючи, як провести шумоізоляцію стін в квартирі сучасними матеріалами, ви зможете домогтися ідеальної тиші своїми руками.