Вирощування лобелії з насіння в домашніх умовах

Лобелія - ​​багаторічна, що не вимогливе у догляді рослина, яке підходить для вирощування вдома і на вулиці. Зростає в формі невеликих кущів, тому якщо висадити близько багато лобелією, то вони покриють ділянку килимом. Пропонуємо вам дізнатися особливості вирощування лобелії з насіння в домашніх умовах. Правильний догляд за цією квіткою допоможе домогтися рясного цвітіння.

Підготовка ґрунту для вирощування лобелії

Для нормального росту лобелії підходить вологоємна, пухка і не дуже живильна земля. Її обов'язково знезаражувати, щоб позбавиться від хвороботворних бактерією і личинок паразитів. Досить полити її розчином фунгіциду або прожарити в мікрохвильовці чи духовці півгодини при температура 70 градусів. Фунгіцид так само можна додавати в воду для перших поливів лобелії при вирощуванні в домашніх умовах своїми руками.

Лобелію можна висадити в куплений в магазині грунт, або змішати його самостійно з торфу, дерну, річкового піску і перегною. Для нормалізації кислотності в грунт додають трохи вапна. Засипану в контейнер грунт можна полити залишити на добу. Найкраще для вирощування лобелії в домашніх умовах лобелії підходять неглибокі і широкі контейнери.

Посадка і догляд за лобелією

Вирощувати лобелію з насіння в домашніх умовах можна в кінці лютого і до кінця березня. Найзручніше сіяти невеликими купками, так рослина буде простіше розсаджувати. Насіння можна присипати землею, лобелія сходить на сонці, для швидких сходів температура повинна бути + 20-22 градуси. Розсаду поливають слабким розчином марганцівки і накривають склом. Саджанці кожен день провітрюють, витирають конденсат зі скла і перевертають його.

Фото розсади лобелії

Перші сходи насіння лобелії показуються приблизно через тиждень, в цей час можна прибрати скло і накривати ємність з розсадою прозорим целофановий пакетом. Пакет кожен день знімають і перевертають, щоб відбувався нормальний повітрообмін. Коли з'являються перші паростки температуру можна знизити до +15 градусів, перемістивши квіти на балкон, але на ніч знову забирати їх в тепло. Різко повністю прибирати укриття не можна, саджанці можуть загинути. Зазвичай покриття забирається, коли паростки виростають до 1 сантиметра.Грунт при правильному догляді за лобелією потрібно підтримувати трохи вологою. Перший час поливати потрібно дуже обережно, молоді паростки ніжні і можуть впасти під вагою води, тому поливати краще під коріння з шприца або землю поруч з паростками. За 2-3 тижні рослини зміцніють, і поливати можна буде з меншою обережністю.

Також почитайте: Як вирощувати лобелію на дачі

Виросла до 3-4 сантиметрів розсаду лобелії з насіння можна прищипувати. Це посприяє розвитку кореневої системи і кущистості квітки. Зиму домашня лобелія добре перенесе в мало опалювальному приміщенні при + 10-15 градусів. Якщо зими теплі, то вуличні квіти спокійно зимують на вулиці, під укриттям.

Цвіте лобелія у відкритому грунті при вирощуванні з насіння рясно, з червня по вересень. Удобрюються не частіше трьох разів на сезон, якщо грунт занадто живильна, то листя будуть розвиватися сильніше, а квіток буде менше. Любить світло цю квітку, але непогано росте і в притінених місцях. Лобелія добре переносить невелику посуху, але при нестачі вологи перестає цвісти.

Корисна стаття: гортензія не цвіте, що робити

Сортів лобелії досить багато, з різноманітною гамою кольорів. Насіння можна комбінувати, вирощуючи різнокольоровий кущ, або садити поруч два різних сорти, щоб вони доповнювали один одного. знаючи, як виростити лобелію з насіння в домашніх умовах, ви зможете прикрасити ландшафтний дизайн або власний підвіконня.