Вирощування зелені на підвіконні взимку

Влітку завжди достаток овочів, фруктів і зелені, але і взимку хочеться поласувати ними теж. Звичайно, сьогодні велике розмаїття пропонують численні магазини і ринки, але деякі не довіряють таким продуктам поза сезоном з вирощування. пропонуємо дізнатися, як вирощувати зелень на підвіконні цілий рік.

Також почитайте: Як виростити буряк на дачі у відкритому грунті

Переваги вирощування зелені будинки

За вирощування зелені на підвіконні є три вагомі плюси:

  • економить сімейний бюджет;
  • зелень завжди свіжа, як з грядки;
  • лоточки з зеленню можуть стати відмінним декоративним елементом на кухні.

Для того, щоб зелень в домашніх умовах добре росла необхідно правильно підготувати для неї місце, яке включає в себе:

1. Правильно підготовлені контейнери і земля для вирощування. Краще використовувати глиняні або пластмасові горщики, наповнені спеціально підготовленим складом. Не варто забувати і про шарі дренажу на дні, щоб уникнути загнивання коренів рослини.

2. Правильне освітлення - якщо вікна виходять на сонячну сторону, то додаткове освітлення може не знадобитися, однак для похмурих днів поруч з "городом" краще встановити фітолампи або лампу денного освітлення.Як вирощувати на підвіконні салат

Самий невибагливий у вирощуванні і дуже корисний - це салат. Ранньостиглі сорти відмінно підійдуть для домашнього вирощування на підвіконні - Сніжинка, Золота куля, Лолло роса і ін. Для посіву підійде контейнер глибиною приблизно 20 см, який необхідно продезінфікувати розчином марганцівки. Ідеальним грунтом для салату буде склад з землі, торфу і перепрілого гною, збагачений золою і сечовиною.

Фото салату на підвіконні

Сіяти салат потрібно у вологі борозенки, глибиною близько сантиметра, з відстанню між лініями в 14 -15 см. Ця культура потребує парнику, влаштувати його можна за допомогою звичайного поліетиленового пакету, після сходів, конструкцію прибирають. Щоб коріння рослини швидше зміцніли і на підвіконні зазеленів салат, необхідно щоденне обприскування водою.

Як виростити петрушку на підвіконні

Петрушка є хорошим засобом проти раку, тому достатнє вживання її в їжу просто необхідно. Як і у випадку з салатом для домашнього вирощування на підвіконні слід вибирати ранньостиглі сорти (Астра, Ворожка, Фітнес і ін.), Забезпечити зелень достатньою кількістю вологи і світла. Перед посадкою насіння, їх необхідно вимочити у воді в марлевому мішечку, змінюючи воду кожні 5-6 годин, даючи насінню насититися повітрям.

Фото петрушки на підвіконні

Сіяти петрушку необхідно на глибину не більше 5 мм, а для комфортних умов проростання потрібен щоденний помірний полив, підтримання температури не нижче 15 і не вище 20 градусів, і періодичне проріджування. Зрізати зелень можна, коли вона досягне 12 см.

Вирощування цибулі на підвіконні взимку

Самий невибагливий для домашньої посадки - це цибуля. Вирощувати його можна двома способами:

  • посадкою цибулин в ґрунт, з поживною сумішшю;
  • методом гідропоніки, коли цибуля садять в ємність з водою, при цьому в воду повинна бути занурена тільки нижня частина цибулини, а після проростання корінців -тільки вони.

Домашній город допоможе відмінно урізноманітнити страви смачної та поживної зеленню, а невеликі зусилля при посадці будуть компенсовані красою зелені в будинку. Деякі господині вже давно замість квітів займаються вирощуванням зелені на підвіконнях, адже це набагато корисніше і при цьому зберігається декоративна складова. Своїми руками ви зможете прикрасити інтер'єр затишно і з користю.