Висадка хризантеми у відкритий грунт

Хризантеми - це унікальні квіти, які радують яскравими фарбами досить тривалий час. Якщо ви хочете посадити ці квіти на своїй ділянці, дізнайтеся секрети вирощування та догляду за хризантемами у відкритому грунті, а також, як правильно їх розмножувати і готувати до зимівлі. Хризантеми вражають різноманіттям барв і видів. Вони можуть бути як карликовими, так і високими, мати велику квітку або дуже маленький.

Вирощування хризантем у відкритому грунті

Хризантеми люблять тепло, що обов'язково потрібно враховувати при виборі місця для їх посадки. Воно повинно добре обігріватися сонцем і бути захищеним від вітрів. Квіти вимагають пухкої, вологою і добре удобреному грунту, тоді вони будуть відмінно зимувати. Хризантеми потрібно коротко обрізати, щоб вони росли красивим кущем, а грунт обов'язково полегшують піском. Обрізають їх в останні дні жовтня.

Завдяки різноманітності сортів, з хризантем можна зробити красиву композицію в саду. Великі кущі, які мають багато маленьких бутонів можна висадити в дальньому кутку саду. Вони дуже довго цвітуть і будуть радувати око здалеку. Деякі сорти досить стійкі до заморозків. Цвісти хризантеми можуть з кінця липня і до зими, зберігаючи осінню композицію.

Незважаючи на це, хризантема вимагає чимало догляду при мінімальній плюсовій температурі вона починає проростати. Тільки сніг розтане, потрібно полегшити укриття, а в середині травня, повністю його зняти, так як квіти активно починають рости при температурі вище 10 градусів.

Чим живити хризантеми?

Коли хризантеми активно ростуть, їх слід після поливу добре удобрювати, стежити за рихлістю і вологістю ґрунту. Якщо вологи не буде вистачати, квіти і листя будуть жорсткими. Хризантеми люблять органічне і мінеральне живлення.

Для початку вирощування хризантем ефективним буде азотне добриво, а для періоду цвітіння добре підійде фосфорно-калійне. Коли цвітіння закінчується, потреба вологості зменшується, про це не варто забувати.Крім добрив і поливу, квіти також вимагають захисту від шкідників і хвороб. Найпоширенішим шкідником є ​​попелиця, боротися з нею потрібно в період бутонізації. Хризантеми можуть вражати кліщі, клопи і різні бактерії. В результаті рослина може не цвісти. На всіх шкідників необхідно вчасно реагувати, захищаючи ваші улюблені квіти

Догляд за хризантемами в зимовий час

Різні види хризантем мають свою стійкість до зимових холодів. Деякі можуть перебувати взимку на відкритому грунті, а інші потрібно прибирати в прохолодне приміщення.

Незалежно від усіх параметрів хризантеми потрібно вчасно обрізати. Після того, як квіти обрізали, їх необхідно підгорнути з усіх боків і з настанням холодів укрити листям, а якщо високі кучугури, то плівкою, щоб захистити від випрівання.

розмноження хризантем

Ці рослини можна розмножувати декількома способами: насінням, живцюванням, поділом кущів. Найбільш ефективний спосіб - живцювання, так як пагони швидко вкорінюються. Розмноження можна робити навесні або влітку.

Живці висаджують в ящик з піском, поливають і накривають банкою. На початку літнього періоду їх висаджують на певній відстані. Розподіл проводять через 2-3 роки, щоб кущ не був дуже густим, так як на ньому будуть маленькі квіти і через деякий час можуть піддаватися хворобам.

Корисна стаття: Квіти в гліцерині майстер клас

Знаючи, як правильно вирощувати хризантеми, ви зможете висадити їх у відкритий грунт і насолоджуватися прекрасним цвітінням тривалий час. Своїми руками можна зробити гарний квітник на дачній ділянці.