Вирощування глив, з чого почати

Гливи - це один з найпопулярніших видів грибів сьогодні. Тепер не потрібно витрачати час на лісові прогулянки в пошуку грибів, так як гливи можна виростити в домашніх умовах на дачі. Навіть новачки зможуть виростити багато грибів для себе і на продаж, якщо будуть слідувати покроковому керівництву з цієї статті.

З чого почати вирощування глив в домашніх умовах?

Перед тим як орендувати гараж або шукати відповідне місце для вирощування глив, подумайте, де купити міцелій. З одного кілограма цієї речовини можна отримати до 3 кг грибів, якщо дотримуватися технологію вирощування. Не варто закуповувати велику кількість міцелію, особливо, якщо ви - початківець грибник. Міцелій з часом псується, тому краще купувати потроху.

Важливо також підготувати субстрат для вирощування глив в домашніх умовах. Його не обов'язково купувати, так як робиться він досить легко з найпростіших матеріалів. Досвідчені грибники рекомендують використовувати лушпиння гречки і соняшнику, але підійдуть навіть звичайні тирса. Щоб очистити субстрат від насіння трави або бур'янів, його потрібно залити водою і проварити. Потім можете злити рідину і остудити масу до кімнатної температури.

Вирощування вешанок для новачків

Як форма для вирощування глив в підвалі використовується поліетиленові пакети. Перед тим як завантажувати в них підготовлений субстрат, варто провести дезінфекцію розчином хлорки. Тепер можете викладати субстрат в поліетиленові мішки, а зверху міцелій. Не поспішайте викладати повністю весь субстрат, перший шар повинен бути не більше 6 см, при цьому 0,5 см становить сам міцелій. Пошарово заповніть мішок субстратом з міцелієм вешанок, а потім зав'яжіть його щільно. З усіх боків на мішку потрібно зробити надрізи в шаховому порядку на відстані 14-16 см одна від одної.

Корисна стаття: Як виростити банан самому

Коли все готово, мішки опустіть в прохолодне місце з температурою повітря 19-23 градуси. Для вирощування глив в домашніх умовах новачки можуть використовувати льох або підвал в своєму будинку або на дачі.При вирощуванні грибів новачкам доведеться забезпечити хороший догляд за культурами, щоб добитися хорошого врожаю. Це особливо важливо в перші дні після посадки. Слідкуйте за температурою субстрату, щоб він не перегрівався, інакше міцелій загине. Провітрюйте приміщення, де у вас ростуть вешанкі. Можна встановлювати вентилятори, щоб вони охолоджували мішки з вешенками.

Через 10 днів ви будете спостерігати, як активно починає розростатися грибниця. Субстрат в мішку посвітлішає, і ви відчуєте приємний грибний аромат. Коли пройде цей інкубаційний період, потрібно буде знизити температуру в підвалі до 12-15 градусів і підтримувати в приміщенні високу вологість. Якщо дотримуватися всіх правил і умови вирощування глив, то в домашніх умовах зможе зібрати хороший урожай грибів навіть новачок.

Дивіться відео: Вирощування гливи в підвалі

Вирощування глив на пеньках для початківців

Багато новачків починають вирощування глив саме на пеньках. З одного боку збирати урожай приємніше, але з іншого боку цей метод більш клопіткий і менш ефективний. Вам потрібно заздалегідь підготувати пеньки без цвілі і пошкоджень. Перед висадкою міцелію в кору, пеньки замочують на три дні у воді. В такому випадку новачки зможуть отримати вологий субстрат для вирощування глив на пеньках в домашніх умовах.

Розрахуйте час посадки грибів так, щоб в травні ви змогли винести пеньки в сад. Гливи не люблять холоду, тому не поспішайте виносити пні з міцелієм в сад, якщо ще будуть заморозки. Найкраще розташувати їх на затінених ділянках саду, щоб гриби могли нормально розвиватися і рости. Пам'ятайте, що гливи люблять вологу, тому потрібно регулярно поливати землю біля пеньків. Уже в кінці літа ви отримаєте перший урожай грибів.

Технологія вирощування глив в мішках

Навіть новачки можуть зайнятися вирощуванням грибів в домашніх умовах, якщо будуть дотримуватися рекомендацій досвідчених грибників. Експериментуйте, тоді зможете знайти для себе найбільш підходящий спосіб вирощування вешанок своїми руками. Адже деякі дачники вирощують гливи не тільки в мішках і пнях, а й на деревах у власному саду.