Висаджувати розсаду у відкритий грунт. терміни

Для формування молодого здорового рослини рекомендується висівати насіння в окремі стаканчики. Цей спосіб вирощування розсади дозволяє отримати рослина з кореневою системою, досить розгалуженою і сформованої. При цьому всі корені полягають в цілому земляному комі. Після того як пройде певний період розсаду можна буде висадити у відкритий грунт.

Готуючи розсаду своїми руками до пересадки, спочатку проводять її відбір, видаляючи слабкі, що витягнулися стебла з погано оформленими корінням. Слабкі хворі рослини, навіть при створенні максимальних умов для зростання і забезпеченні належного догляду, не зможуть дати хорошого повноцінного врожаю.

Коли висаджувати розсаду в землю на дачі

Готова до пересадки розсада повинна відповідати наступним вимогам: бути міцною, кремезної, мати 8 листочків і добре розвинену кореневу систему. Висаджувати розсаду в грунт починають тоді, коли закінчаться весняні заморозки.

Досвідчені садівники радять проведення профілактичної обробки розсади томатів:

  1. Противірусна обробка передбачає обприскування, що проводяться щотижня, розчином з половини склянки молока і 4 крапель йоду, розведених в 1 літрі води.
  2. Протигрибкові заходи передбачають обробку рослин перед посадкою в грунт, приблизно за 3 дні. Для цього в 10 літрів води додають 1 ст. ложку хлорокиси міді, ретельно розмішують.

Вибір ділянки для посадки томатної розсади в грунт

Томати бажано висаджувати на те місце, де до цього росли такі культури: різні коренеплоди, бобові рослини, хороші попередники - кабачки.

Не рекомендується вирощувати томати на ділянці після картоплі, томатів і перцю, так як ризик зараження фітофторозом дуже великий.

Ідеальним ґрунтом для висадки томатів вважається суглинний. Ділянка під рослини відводять добре освітлений, але в той же час, захищений від вітрів.

Обробка грунту

Приблизно за тиждень до моменту висаджування розсади, грунт обробляють за допомогою розчину мідного купоросу. Готують його так: мідний купорос, 1 столова ложка, розлучається на 10 літрів води. Витрата при цьому становить 1.5 літра рідини на 1 м. Кв.

Також почитайте: Місячний календар посадок на 2016 рік в таблиці

Після чого грунт удобрюють, використовуючи як органічне, так і мінеральне добриво. Так, на глинистих і суглинних грунтах вноситься на кожен квадратний метр - близько відра дозрілого перегною або компостних залишків; половини відра тирси або торфу, добре випревшіх; 0.5 літра золи, бажано деревної; 3 ст. ложки подвійного гранульованого суперфосфату; 1 ст. ложку сульфату калію, а також сульфату магнію; 1 ч. Ложку сечовини. Далі земля перекопується, розрівнюється.Корисні поради по висадці розсади помідорів у відкриту землю

Найкраще висаджувати молоді рослинки в грунт після обіду, ближче до вечора. Бажано вибрати для цього похмурий день. В цьому випадку розсада буде менше хворіти, легше адаптується до нових умов.

Якщо розсада була вирощена в стаканчиках, то погодні умови на її приживлюваність впливають незначно, тому що рослина висаджується разом із земляною грудкою, без пошкодження коренів. В цьому випадку до того як приступати до пересадження, землю в стаканчику добре проливають.

Корисна стаття: Висадка хризантеми у відкритий грунт

Для того щоб акуратно витягнути розсаду, однією рукою притримують стовбур, інший злегка натискають на склянку і виймають рослина разом із земляною грудкою.

Заздалегідь готують лунку, в яку вертикально поміщають рослинка, заглиблений його на рівень земляного кома або до сім'ядольних листочків. Прикопують землею, злегка її ущільнюючи, особливо біля стебла. Після посадки розсаду добре проливають.

Слабку, яка переросла розсаду висаджують похило, прикопують при цьому і частина стовбура. Це дозволяє скоротити його. Через деякий час на тій частині стовбура, яка була закопана, з'являються корінці, які зміцнюють, які утримують рослину.

Висаджують томати двома рядами. Середньостиглі сорти розташовують так: рослини поміщають на відстані 35 см один від одного, між рядами залишаючи 50 см. Штамбові сорти: між рослинами 20 см, від одного ряду до іншого - 35 см.

Томати, як правило, мають потребу в опорі, тому біля кожної рослини встановлюють кілочок, не менше 50 см у висоту. Пізніше до нього можна буде прив'язати зростаючу культуру.

Якщо ви хочете зібрати хороший урожай помідорів та інших овочів, важливо ретельно підготувати і загартувати розсаду. Після того як насіння проростуть і зміцніє стебло, можна проводити висадку у відкритий грунт. При цьому враховуйте поради досвідчених садівником, щоб зусилля не були витрачені даремно.