вишитий мішечок

У продовження «кухонної» теми, ще одна штучка для будинку, зроблена своїми руками, від Наталії - полотняний мішечок, вишитий в народному стилі.

Вишитий полотняний мішечок для зберігання продуктів

Кухня - душа господині, і їй належить бути красивою. А оскільки краса полягає в деталях, давайте робити речі красивими, навіть якщо це повсякденні дрібниці.

Полотняний мішечок знадобиться в будинку для зберігання хліба, борошна, сухофруктів, часнику, лікарських трав і багато чого-багато чого іншого.

 Для пошиття нам знадобиться:

  • конопляне або грубе лляне полотно,
  • нитки швейні,
  • нитки для вишивання,
  • голки, гачок.

Опис роботи

Якщо ви будете шити мішок з нової тканини, її потрібно обов'язково випрати, висушити і проутюжить перед початком крою. Нове лляне полотно під час першого прання навіть у холодній воді обов'язково дасть усадку, і якщо випрати вже пошитий мішечок, він зменшиться в розмірі.

Складаємо полотно вдвічі таким чином, щоб оброблений край тканини став відкритим краєм мішечка. Розмічаємо лінії крою і робимо викрійку.

Якщо є оверлок, можна відразу обробити краї тканини. Якщо оверлока немає, будемо зшивати мішечок швом в подгибку із закритим зрізом.

 Робимо два декоративних машинних або ручних шва на відстані 1-2 см від верхнього краю і 4-5 см від нижнього краю.

Вишиваємо візерунок хрестиком.

Складаємо мішечок лицьовою стороною всередину і зшиваємо.

виготовлення шнурка

Бавовняну вязальную нитка складаємо вдвічі і вив'язувати ланцюжок з 100-120 повітряних петель. На кінцях шнурка робимо помпони з ниток муліне або бавовняної нитки для в'язання.

На відстані приблизно 5-6 см від верхнього краю мішечка робимо петлі для шнурка. Ми обмежилися чотирма петельками, але чим їх буде більше, тим простіше буде зав'язувати мішок.

Для виготовлення петлі проводимо голку з ниткою кілька разів через тканину, а потім наметовому на утворену з лицьового боку петельку кілька витків нитки.

Якщо ви зробили великі помпони, а петельки будуть невеликими, перед виготовленням петлі відразу прокладете в неї шнурок.

Готовий вишитий мішечок краще прати вручну і прасувати з парою з виворітного боку.

Ось така краса у нас вийшла: