Вишивка стрічками для початківців крок за кроком. фото

вишивку стрічками можна назвати одним з найбільш поширених видів рукоділля. На відміну від вишивки нитками гладдю або хрестиком, вишивання стрічками дозволяє створити справжні шедеври. Готові картини вражають своєю реалістичністю і красою, тому варто вивчити цей вид мистецтва. Для початківців досвідчені рукодільниці пропонують покрокові фото, що дозволяють освоїти вишивку стрічками своїми руками.

Основи вишивки стрічками: базові стежки

В першу чергу вам потрібно підібрати хороший матеріал-основу. Ідеально підходить для вишивки стрічками канва з великими вічками, можна використовувати і іншу щільну тканину, головне, щоб вона тримала форму. Після того як освоїте основи, без зусиль зможете вишивати на сумках, ковдрах і футболках.

Об'ємні троянди стрічками

Стрічки використовують теж різні для цього виду рукоділля, віддавати переваги варто звичайним атласним стрічок. На них чітко видно, яка сторона лицьова, а яка - виворітна, тому ви не заплутаєтеся під час вишивання. Хоча ширина стрічки для вишивки може бути від 0,3 до 1,6 см, новачкам віддавати перевагу краще стрічок шириною до 0,5 см. Після того як приловчитеся, зможете перейти до роботи з будь-якими стрічками.

Підберіть спеціальну голку, яка відрізняється великим вушком і хорошою шириною, щоб не зламатися під час прошивання щільної тканини і стрічки. Спочатку пробуйте вишивати на п'яльцях, однак, в подальшому це буде не завжди зручно, особливо, якщо вишивка повинна розташовуватися на готовому одязі.

Спочатку вставте стрічку в голку. Для цього зріжте край стрічки так, щоб вийшов зріз по діагоналі. Потім оплавьте його запальничкою, перетягніть вниз і зав'яжіть вузлик.

Вузлик на стрічці

Для того щоб ви змогли вишивати стрічками будь-яку композицію, доведеться освоїти окремі види стібків.  1. Класичний стібок. Це звичайний прямий стібок, який схожий на стібок нитками. Стрічка протягується з виворітного боку на лицьову, розправляється, а потім виводиться з лицьової на виворітну.
  2. Французький стібок знадобиться для створення дрібних бутонів. З виворітного боку протягніть стрічку з голкою, потім розправте стрічку і обмотайте навколо голки. Потім потрібно вивести голку на виворітну сторону, при цьому прокол повинен бути поруч з попереднім.
  3. Повітряні стежки. Для того щоб вони вийшли гарними потрібно взяти коктейльну трубочку або соломинку. Коли будете черговий прокол, вставте соломинку, щоб стрічка "обняла" її при затягуванні. Зафіксуйте і прикрасьте шов намистинами.
  4. Японський базовий шов. Голка після виведення з виворітного боку проколюється в покладену стрічку і виходить знову на виворіт.

Відпрацюйте всі базові шви, так як на їх основі будуються всі додаткові.

Як вишити троянду стрічками

Існує кілька способів вишивання троянди стрічками, тому ви можете вибрати для себе найбільш підходящий. Спочатку найкраще олівцем намітити розташування троянди. Для цього намалюйте сніжинку на тканини. Прошийте стрічкою 5 променів з центральної частини.

Коли вишиваються 4 променя, голка повинна все одно йти в центр. На останньому промені голка повинна пройти під попередніми променями. Нові шви будуть схожі на протягування стрічки між променями, при цьому потрібно буде додавати петлі.

Якийсь суворої схеми немає, головне, щоб формувався бутон. Завершальний етап - провести голку під квіткою і зафіксувати стрічку.

Завдяки пошаговому відео і фото початківці умільці зможуть в короткі терміни освоїти вишивку стрічками.