Вишивка стрічками для початківців крок за кроком, відео

У давнину стрічки широко використовувалися в побуті і для прикраси волосся. На давньогрецьких мозаїках можна побачити зображення жінок, у яких прикрашений одяг і зачіски кольоровими стрічками. Згодом банти зі стрічок перекочували в інтер'єр будинків, ними прикрашали стільці, фіранки і навіть меблі. Починаючи з середини 14 століття, стрічками навчилися вишивати. Спочатку їх просто нашивали на тканину, а потім робили це прямо на полотні. Так з'явився новий напрям в рукоділлі - вишивка стрічками своїми руками. Саме про цей вид мистецтва піде мова в цій статті.

У 19 столітті вишивка стрічками досягла свого розквіту. Тепер красиві візерунки можна було зустріти не тільки на одязі і на картинах, але і на жіночих капелюхах, сумках, постільній білизні і т.п. У моду увійшли об'ємні аплікації з стрічок, а вишивка бісером або нитками обов'язково комбинировалась з стрічкової. Шити стрічками досить просто, тому цього виду рукоділля зможе навчитися будь-яка майстриня. Сьогодні користуються популярністю флористичні мотиви, тому освоївши ази для початківців як вишивати стрічками, ви без зусиль зможете задекорувати будь-який аксесуар або одяг.

матеріали:
- канва;
- пяльци;
- атласні стрічки різної ширини;
- нитки;
- голка;
- Звичайний олівець;
- запальничка або сірники.

Майстер-клас вишиваємо стрічками за простою схемою

Для вишивки краще використовувати стрічки шириною 5 мм. Рекомендуємо купувати відразу мотками стрічки, так як так виходить набагато дешевше, ніж на метраж.

Матеріали для вишивки стрічками

В першу чергу відріжте від канви квадрат і вставте його в п'яльці. Після цього намалюйте на ній будь-який малюнок. Це може бути коло, серце або будь-яка інша фігура. Коли ви освоїте ази вишивання стрічками, то зможете перейти до більш складним малюнків.

У нашому майстер-класі в якості початкової схеми використовувалося серце, які ми будемо прикрашати ромашками і трояндами зі стрічок. Відріжте 35 см стрічки одного кольору. Візьміть спеціальну голку для вишивання стрічками. На відміну від звичайної голки у неї ширше вушко.

Спеціальна голка для вишивання стрічками

Кінці відрізаною стрічки з двох сторін обпечуся запальничкою, щоб вони не поширювали. Після цього вставте стрічку в голку. Щоб зробити вузлик, потрібно кінець голки вставити в кінець стрічки і протягнути останню через вушко голки. Затягніть вузлик, щоб він виявився близько до вушка голки. Інший кінець стрічки складіть в два рази і також як в минулий раз вставте в нього голку і простягніть. Вийде вузлик і на другому кінці стрічки.

Приступаємо до вишивання ромашки на нашому сердечку. Для цього з виворітного боку вставте голку в місці, яке відповідає центру ромашки. Тепер спробуйте зробити перший пелюстка. Для цього голку просмикніть паралельно вгору. Не затягуйте сильно. Вишивайте по колу все пелюстки однієї квіточки.

Ромашка стрічками

Коли квітка буде вишитий, з виворітного боку закріпіть стрічку. Кінчик ображати і підпаліть, щоб він не розпускався. Тепер беріть стрічку жовтого або оранжевого кольору і всуньте її в голку точно також як попередній відрізок. Приступимо до вишивання серцевини квітки. Робимо це за принципом шиття "голкою вперед".Ви можете вишити такі ромашки по всьому периметру серця, комбінуючи колірну гамму. Пропонуємо половину вишити ромашками, а другу половину - трояндочками. щоб вишити трояндочку стрічками, всуньте відповідну стрічку в голку, а також підготуйте голку з ниткою в тон стрічки.

Проткніть голку зі стрічкою з виворітного боку в наміченому місці для троянди. Після цього вам потрібно трохи скрутити стрічку по всій довжині, починаючи від голки і закінчуючи місцем, де її встромлено в канву.

Тепер зі скрученого стрічки починаємо формувати троянду і фіксувати її ниткою. Поступово додавайте завитки троянди і закріплюйте її нитками. Зробіть бутон троянди відповідного діаметру. Подібним чином вишийте троянди іншого кольору.

Щоб зробити окантовку сердечка візьміть стрічку такого кольору, щоб вона не зливалася з жодним з квіточок. Також як у випадку вишивки троянд, стрічку потрібно повністю скрутити.

Робіть стежки через саму стрічку по намальованих лініях серця. Прошийте повністю сердечко і кінець стрічки закріпіть з виворітного боку.

Подивіться корисне відео: Майстер-клас з вишивки стрічками, урок №1

ця вишивка стрічками найпростіша, тому її можна повторити навіть дівчинка 7-10 років. Можна на ній вишити стрічками чиєсь ім'я і використовувати канву для виготовлення листівки своїми руками. Завдяки цьому майстер-класу тепер ви зможете вишивати ромашки і троянди стрічками на одязі або сумці.