Вишивка стрічками від Іраїди Сергіївни Елаковой

Нещодавно я отримала цікавий лист від Елаковой Іраїди Сергіївни, що живе в місті Стрежевой Томської області. До листа додавалися фото вишивки стрічками, в тому числі і по принт, з якими я хочу познайомити і вас. З самою технікою вишивки стрічками я знайома поверхово (бачила на виставці), можливо і ви вже випробували цей вид рукоділля.

Але подивіться, як цікаво виглядає вишивка на роздрукованих малюнках:

Про історію і основні прийоми вишивки стрічками можна подивитися відео:

А ось що розповіла Іраїда Сергіївна про спосіб вишивки стрічками на готових малюнках:

«Як ви правильно зрозуміли, це дійсно фотографія на тканини, або по іншому це називають - принт. Я для цих цілей по інтернету шукаю листівки, які мене не залишають байдужими ... в фотоательє мені наносять їх на тканину, а я вже потім їх вишиваю ... Тут різна техніка ... робиш, що душі завгодно ... і стрічки, і гладь, і бісер. В інтернеті це останнім часом називають «вишивка по принт» або «вишивка 3D». Надрукований малюнок як би створює фон вишивці.

 Городок у нас маленький, всього 45 тисяч населення, ну і, природно, магазинів для рукодільниць мало, а точніше всього один. Тому доводиться викручуватися самим. Наш відділ соц.защіти, виділив місце (кімнату яку ми називаємо соцгостінной), де ми можемо збиратися і вчиться тому, що можна зробити своїми руками, а це і плетіння бісером, і вишивка стрічками, і в'язання і гильоширование (випалювання по тканині). Ось ми щонеділі взимку там і збираємося, (влітку у нас канікули, тому що у всіх дачі і городи). Вік в основному від 50 до 80. Час від часу там же (в соцзахист) влаштовуємо виставки тих робіт, які зробили за цей період. Вчимося і вчимо, а вчителі ми самі: хто що вміє, той і вчить інших.

Заводила у нас Ірина Миколаївна Бородіна, яка нас усіх там почала збирати (вона всіх бажаючих вчить бісероплетіння та в'язання, вона на фото в чорній сукні), я вчу вишивати стрічками і робити квіти з тканини, Зоя Іванівна у нас майстер по Гільйошування.

Принти (малюнки на тканині для вишивки стрічками) можна, звичайно, купити і в магазинах, але до нас вони ще не дійшли. До того ж, не кожен пенсіонер може собі це дозволити, тому я викрутилася таким ось способом. Знайшла малюнки, які мені сподобалися і ... віднесла разом з тканиною в фотоательє, де мені і надрукували їх на тканину. »

По-моєму, це дуже вдале рішення, навіть краще, ніж покупка шаблонних заготовок. Такий спосіб дозволяє вишити будь-який вподобаний сюжет і навіть додавати в роботу улюблені фотографії.

І ще кілька робіт Іраїди Сергіївни з бісероплетіння,

гільйошування,

і дві роботи кольє з штучних квітів:

А це - впізнаєте? - квітка в техніці канзаші, по якій у нас вже є майстер-класи.

Ось такі майстрині-рукодільниці живуть в місті Стрежевой. Єдине, чого не вистачає їх клубу за інтересами - назви, як у «Світлиці", правда?