Вишня Шоколадниця, як виростити

Складно уявити фруктовий сад без вишневого дерева, плоди якого використовуються для приготування різних мусів, соусів, компотів та варення. На особливу увагу заслуговує сорт вишні Шоколадниця, тому пропонуємо опис сорту, фото і відгуки. Досвідченим садівникам відомо, що хороші види вишні досить вибагливі, тому важливо забезпечити їм хороший догляд.

Як вивели сорт вишні Шоколадниця

У 1996 році садівники схрещували різні види дерев, щоб вивести нові сорти. Шоколадниця можна назвати одним з найбільш вдалих експериментів, так як плоди дерева вийшли великими і соковитими. Цей сорт вийшов в ході схрещування Любская вишні і Ширвжиток. Унікальний гібрид має темні плоди і відрізняється невеликою висотою до 2 метрів. Така вишня не займе багато вільного простору на вашій ділянці і при цьому порадує хорошим урожаєм.

Сорт вишні Шоколадниця називають кущових, так як крона у нього рідкісна, тому гілки і плоди захищені від вітру. Цвісти вишня починає на початку травня, при цьому суцвіття розташовані на гілочках у вигляді парасольок (з'єднані по три квітки). За відгуками садівників Шоколадниця рясно плодоносить, а ягоди мають досить великий розмір, що безсумнівно радує тих, хто їх збирає. Перші стиглі плоди з'являються вже до середини липня. Ягоди добре відділяються від кісточки, тому підходять для приготування варення без кісточки.

Висаджують саджанець рослини у відкритий грунт, а потім доведеться почекати близько 4 років до тих пір, поки з'являться перші плоди. Ягоди з'являються на старих зміцнілих пагонах. Плодоносить це дерево протягом 10-15 років, тому тривалість його життя разом з ростом становить не більше 20 років.

Чому варто вибрати сорт вишні Шоколадниця

Цей сорт заслужив багато позитивних відгуків від досвідчених дачників, завдяки великій кількості позитивних властивостей.

  1. Не має потреби в додатковому запиленні, так як запилюється самостійно.
  2. Не потребує регулярного і рясного поливу.
  3. Стійкий до морозів і посухи.
  4. Відрізняється підвищеною врожайністю.

Незважаючи на всі ці переваги, вишня піддається різного роду захворюваннями, тому не забувайте її регулярно обприскувати спеціальними складами.

Як садити і доглядати за Шоколадниця

Опис сорту та відгуки городників про сорт Шоколадниця свідчать про те, що потрібно правильно підібрати ділянку для вишні. Це дерево добре почуватиметься в будь-якій місцевості, однак, в сильно вологому грунті його можуть вражати шкідники. Оптимальне місце - сонячна сторона, де буде достатньо світла. Пам'ятайте, що це сорт кущовий, тому якщо висадити його поруч з іншими деревами, то він буде перебувати в їх тіні і погано плодоносити.Важливо підібрати не тільки місце, але і стежити за складом грунту. Вишня Шоколадниця не любить кислий грунт, а також важливо садити її там, де далеко грунтові води, інакше вони приведуть до загнивання коренів.

Також почитайте: Як оформити квітник біля будинку, фото

саджанці Шоколадниці

Ретельний догляд за вишнею включає не тільки полив і обробку від шкідників, але і своєчасну обрізку крони дерева. Уже через два роки після посадки, у вишні можна обрізати непотрібні гілочки. Якщо не робити обрізання, то дерево буде густіти і кількість плодів зменшуватися. Обрізання проводять тільки навесні до того, як з'явилися бруньки. Це робиться для того, щоб потім рослина набрало сили, розпустив листочки і зацвіло. З дорослої рослини видаляють сухі і зайві гілочки, а саджанець обрізають так, щоб залишилося не більше 12 гілок.

Полив і підгодівля вишні Шоколадниця

Вишня - це одне із самих невибагливих рослин, проте, навіть воно потребує своєчасного поливі. Не забудьте поливати вишню під час її цвітіння, а також в період, коли достигають плоди. Якщо на вулиці суха і спекотна погода, то поливати дерево стоїть в кінці сезону. Ви можете зробити спеціальну лунку навколо дерева, щоб вилити туди кілька відер води і просочити грунт на глибину до 0,5 м.

Підгодовувати вишню Шоколадниця необхідно на четвертий рік, так як тільки через весь цей час дерево буде плодоносити. Мінеральними розчинами поливають вишню не частіше, ніж раз на три роки, якщо дерево молоде. Доросле дерево підгодовують раз в сім років.

саджанець вишні

Для проведення профілактики різних захворювань стовбур дерева білять вапном ранньою весною, також варто регулярно оглядати вишню, щоб вчасно виявити ураження комахами або грибками.

Виходячи з опису сорту вишні Шоколадниця, ви помітили, що він не вимагає особливого догляду, добре приживається на різних ділянках і досить невибагливий. Вирощують своїми руками нові сорти вишні і радійте багатому врожаю смачних і соковитих ягід.