Виставка ляльок «Мода по-дорослому. Історії з старовинного лялькового гардероба »

нещодавно в Царицино відкрилася виставка ляльок «Мода по-дорослому. Історії з старовинного лялькового гардероба ». Вона триватиме до 28 вересня 2014 р., Так що москвичі і гості столиці зможуть подивитися на цих старовинних ляльок XVIII- початку XX століть. Спасибі Ользі Арісеп, що розповіла мені про цю виставку. І тепер всі, хто не зможе побувати в Царицино протягом трьох місяців, можу подивитися тут деякі фотографії з виставки. Я перефотографували майже всіх (в шести залах музею), але щоб вас не втомлювати, викладу найцікавіші колекційні порцелянові ляльки і їх аксесуари.

Виставка «Мода по-дорослому. Історії з старовинного лялькового гардероба »знаходиться на другому поверсі Хлібного будинку.


Тільки не намагайтеся знайти вхід в цей будинок, обходячи його по колу. Вхід в музей знаходиться в цьому павільйончику.

Спускаєтеся на ескалаторі і потрапляєте великий хол з гардеробом, інформаційними стендами, касою (квиток на виставку для дорослого коштує 300 руб., Для дітей та пенсіонерів 30 руб., Дозвіл на фотозйомку в будні 100, у вихідні 150 руб.), А також кафе і пара кіосків з сувенірами.

Далі за вказівниками йдете по довгих коридорах і потрапляєте в Хлібна хата. І на другому поверсі, в павільйонах з 13 по 18 ви потрапляєте в світ ляльок:

«Історія ляльок нерозривно пов'язана з історією моди. Перші згадки про ляльок - «модних дам» відносяться до пізнього Середньовіччя. Такі ляльки виступали носіями і законодавцями мод, перш ніж стали видаватися модні журнали. У 40-х роках XVII століття у Франції з'явилися ляльки, яких назвали на честь героїні грецької міфу Пандори «всім обдарованої». До такій ляльці додавався цілий гардероб. Велика і Мала Пандора демонстрували наряди для офіційних і парадних виходів і повсякденні домашні сукні. Для цих ляльок робилися ті ж аксесуари, що і для модних дам - ​​капелюшки, рукавички, парасольки, сумки та аксесуари, що і для модних дам - ​​капелюшки, рукавички, парасольки, сумки і навіть мініатюрні ювелірні прикраси. Новинки сезону шилися на ляльку з такою точністю в деталях (мережива, багатошарові спідниці і так аж до нижньої білизни), що дослідної кравчині не становило жодних проблем скопіювати з лялькової одягу крій, оздоблення, силует і пошити наряд по дорослим мірками.

VIII століття - золотий час модних ляльок. Вони стають настільки популярні, що під час війни між Англією і Францією за іспанську спадщину в 1701-1714 р.р. міністри обох дворів уклали угоду про надання «зеленого коридору» для провезення ляльок, які ознайомлюють англійських дам з модними французькими новинками. Ляльки робилися вручну з дерева, воску, фарфору, пап'є-маше, і були досить дорогі, будучи предметом розкоші і гордості своїх дорослих господинь.

Розвиток промисловості в останній третині XIX століття сприяло розквіту лялькового виробництва. В Англії, Франції, Росії та Німеччини з'являються стали відомими лялькові фабрики Montanari, Jumeau, Журавльов і Кочешков, Kestner & Co. Ляльки стають надбанням не тільки великосвітських дам, але і найбажанішим і розкішним подарунком для дівчинки. Однак, ляльки, як і раніше дороги, тому їх люблять і бережуть, намагаючись одягнути якомога краще. У магазинах ляльки продаються в основному в нижній білизні, наряди до них пропонується купувати додатково, для ляльок навіть з'являються спеціальні журнали мод, що використовувалися також і для навчання дівчаток шиття і рукоділля.


Ляльковий світ повторює всі аспекти світу реального, і всі основні події життя - весілля, народження дитини, хрестини - знаходять в ньому своє відображення. У другій половині XIX століття проявляється лялька-дитина і лялька-немовля, а до них і всі необхідні атрибути - коляски, мереживні конверти, хрестильні сорочки, шапочки і чепчики. Так через гру відбувається ініціація дівчаток у доросле життя.


На початку XX століття популярності набувають будуарні ляльки. Витончені, вишукані, з індивідуальними характерами вони замислювалися як модний аксесуар для дам і часто виготовлялися відомими художниками і модельєрами.

На вставці представлені ляльки початку XVIII - початку XX ст. із зібрання Музею унікальних ляльок. »

Як ви розумієте, це далеко не все ляльки. Щоб насолодитися усіма експонатами виставки, в деталях розглянути ляльок, їх одяг і аксесуари, приходьте на виставку ляльок «Мода по-дорослому»В Царицино.

Сайт Музею-заповідника «Царицино»: http://www.tsaritsyno-museum.ru