Вирощування тюльпанів в теплиці

Тюльпан - красиву квітку, який вирощують по всій території земної кулі в великих обсягах. Завезли його з Середньої Азії в Європу в 16 столітті, в Росію ж за Петра 1 в 18 столітті. Тюльпани сьогодні можна зустріти майже на кожному дачній ділянці, але не всі садівники знаю, як правильно вирощувати тюльпани в домашніх умовах, щоб почати свій власний бізнес.

Цікава стаття: Коли викопувати і садити тюльпани

З чого почати вирощування тюльпанів

При дотриманні технології вирощування, можна виростити хороший урожай тюльпанів, наприклад, з квадратного метра виходить в середньому 200-300 шт. Тюльпан популярний квітка в основному навесні, тому стає однією з найпопулярніших бізнес-ідей.


Для вирощування тюльпанів найкраще використовувати теплицю з полікарбонату. Тим більше бракує у виборі парників на ринку немає. Як матеріал полікарбонат зарекомендував себе вже давно, по-перше, він рівномірно подає тепло на рослини, а по-друге вкриває від будь-якої негоди і не потрібно міняти кожен сезон, наприклад, як поліетилен.

Всім відомо, що якість врожаю в цілому, залежить від посадкового матеріалу, тому потрібно придбати хороші цибулини тюльпанів або, якщо є бажання, виростити їх самому. Для цього у тюльпанів зрізають квітка після другого дня його цвітіння. Чи не расцвётшій квітка чіпати не можна, інакше зупиниться зростання листа і збагачення органікою в цибулині.

Коріння виймають із землі влітку, коли зів'януть і пожовтіє листя. Цибулини ж в свою чергу, стануть коричневими, плескаті не підійдуть на розсаду, вибирайте тільки круглі, з них вийде якісний урожай.

Матеріал для посадки потрібно відбирати не менше 3,5 см, а краще 4 см. Коли починається вигонка тюльпанів, бажано посадковий матеріал очистити від лушпиння, таким чином можна побачити уражені цибулини, крім цього "насіння" вберуть більше корисних речовин.

Як зберігати цибулини тюльпанів взимку

Під час зберігання в «коренях тюльпанів» вже зароджується потрібні для правильного розвитку речовини, тому цей процес є одним з важливих. Коли відбір насіння завершений, укладаємо їх в провітрюваних ящики і відносимо в інше приміщення, підтримуючи там + 17 + 20 градусів і вологість 70%, в таких умовах процес розвитку цибулини проходить благотворно і з них вийде хороший квітка. Якщо ж температура буде нижче +12 і вище +26, то квітка буде погано розвиватися і вийде неякісний.

Коли висаджувати тюльпани

Щоб посадковий матеріал не був пошкоджений гниллю або хворобами, потрібно цибулини тюльпанів при вирощуванні в домашніх умовах обробити темним розчином марганцю або травою чистотілу, є більш простий варіант занурте їх в гарячу воду + 40%.

Тепер визначимося з термінами висадки: оптимальними вважається з серпня по листопад. Все впирається в те, коли вам потрібно готове рослина. Якщо до нового року, тоді в серпні, якщо зробити вигонку в кінці жовтня, тюльпани почнуть цвісти наприкінці січня, до березневих свят садимо цибулини в листопаді. Це найпізніша вигонка. Важливо враховувати, в який теплиці ви будете займатися вирощуванням тюльпанів.Посадковий матеріал висаджують в будь-яку зручну посуд: горщики, ящики. Важливо знати, що в субстрат додаємо торф, пісок, тирса, але не можна вносити гній і землю з теплиці. Субстрат з минулого разу теж не підійде, тому що в ньому вже перебувають різні шкідливі бактерії.

У ємність насипаємо землю для посадки приблизно 10 см, між цибулинами тюльпанів повинно бути відстань 1,5 см. Глибина посадки становить 3-4 см. Зверху присипати землею, потім полийте і віднесіть в неосвітлене укриття для охолодження. Щоб цибулини добре росли, розвивалися і сто відсотків взялися, температура повинна бути така: 7-9 градусів тепла, а охолоджують посадки протягом чотирьох місяців. Ще не проклюнеться паросток, потрібно рясно зволожувати повністю всю теплицю від полови до стін, а субстрат пару раз в тиждень. Щоб стебло був міцнішим потрібно удобрити 0,2% розчином селітри.

Як доглядати за паростками тюльпанів

У теплицю варто переносити посадки тюльпанів за 21 день до моменту цвітіння. За ідеєю вони повинні вирости до 9-10 см. Якщо потрібно прискорити зростання квітки, можна накрити темною плівкою ящики з посадками, поки паросток не підросте до потрібної висоти.

По закінченню 2-х або 3-х днів паростки придбають зелений колір, температура повинна бути +12 - +14 градусів. На четвертий день підвищуємо до + 17- + 18 градусів. Не забуваємо постійно поливати теплою водою, а так само удобрювати, рихлити і прополювати.

Коли пройдуть 2-3 тижні, тюльпани почнуть цвісти, якщо не встигаєте за термінами і потрібно прискорити процес, зрошуйте вранці і ввечері теплою водою або ж навпаки потрібно уповільнити зростання, тоді зменшіть температуру на 2-3 градуси, щоб квіти цвіли довше утримуйте температуру не більше + 12 в теплиці.

Як правильно зрізати тюльпани

Коли бутон почне забарвлюватися в певний колір, можна подумати про зрізку квітів. Після цього поставимо їх в воду +1 - +4 градуси, так вони простоять близько 7 днів. Якщо потрібно зберігати більше за термінами, тоді встановлюємо їх в ящики і зберігаємо в холодильнику при температурі +1, так квіти постоять до 4-ч тижнів.

Після того, як зрізали квіти, їх поливати слід менше. Коли зовсім пожовтіє, цибулини витягають, просушують і забирають туди, де будуть зберігати. Такий матеріал підійде для вирощування на присадибній ділянці, але не для ранньої вигонки.

Вирощування тюльпанів в домашніх умовах - нескладний процес, який під силу навіть початківцям фермерам. При дотриманні всіх правил догляду за посадковим матеріалом своїми руками, можна отримати красиві квіти, що радують оточуючих.