Вирощування кабачків з насіння

Кабачки - це одне із самих невибагливих рослин, яке виростити зможе навіть початківець городник. Плодоносять вони тільки один сезон, тому садити кабачки доводиться щороку. Вони відрізняються швидким дозріванням і великим обсягом плодів з одного куща рослини. Пропонуємо вам дізнатися, як правильно виростити кабачки в відкритому грунті, щоб зібрати хороший урожай. На грядці ви зможете вирощувати овочі без хімії, контролювати розмір кабачка і вчасно зібрати плоди. Багато садівники використовують розсаду для кабачків, так як в такому випадку рослина швидше починає плодоносити. Однак у відкритому грунті виростити кабачок можна прямо з насіння.

Коли висаджувати насіння кабачків у відкритий грунт

Час посадки будь-якої рослини безпосередньо залежить від кліматичних особливостей місцевості. Важливо, щоб вже пройшов період заморозків, і повітря добре прогрілося. Незважаючи на те, що погодні умови відрізняються щороку, городники рекомендує висаджувати насіння кабачків в період кінець травня - початок червня.

Перед посадкою обов'язково подивіться прогноз погоди на тиждень, адже якщо попереду буде суха погода, то доведеться регулярно поливати рослину. Найкраще садити овочі тоді, коли синоптики обіцяють дощі, так як ваші насіння будуть зрошуватися природним шляхом.

Обробка насіння кабачків перед посадкою

Якщо ви не мрієте про гігантських кабачках, то особливих заходів для підготовки насіння проводити не доведеться. Для того стимулювати проростання насіння необхідно перед посадкою їх замочити у воді. Всього за добу відбудеться відділення стеблинки від стулок насіння.

Щоб замочити насіння кабачка, не потрібно наливати в склянку воду. Досить скласти насіння, змочити водою ватний диск і покласти на насіння. Завдяки цьому насіння зможуть "дихати" і покажуть паростки. Навіть якщо за добу не з'явилися паростки, все одно висаджуйте кабачки, вони проростають майже в 100% випадків.

Також почитайте: Вирощування томата Мазаріні. фотоДобрі сходи будуть, якщо замочити насіння не в воді, а в якомусь живильному розчині. Наприклад, візьміть Вольфентіурам 85 в кількості 0,6 г на 200 грам насіння кабачків. Можна використовувати інші суміші.

Яка грунт потрібна для кабачків

Як і будь-які інші рослини, кабачки висаджують в родючий грунт, яка добре прогрівається сонячними променями. Волога, суглинна і торф'яна земля не підходить для висадки кабачків у відкритий грунт. У такому випадку ви зможете вирощувати кабачки в ящиках або провести заходи щодо удобрення непридатною грунту своїми руками.

Кілька видів кабачків не варто вирощувати поруч, так як цей вид рослин є перехресно запилюють. Бажано, щоб температура під час вирощування кабачків була близько 25 градусів, якщо на вулиці ще холодно, змайструєте невеликий парничок. При заморозках загинуть навіть сильні рослини, тому або не поспішайте з висадкою або створіть оптимальні умови до моменту стабілізації температурного режиму на вулиці.

Залежно від складу грунту потрібно вносити в грядки добрива. Наприклад, якщо грунт торф'яна, приготуйте 1 відро глинистого грунту, 1 ч.л суперфосфату, 1 ч.л сульфату калію і 2 ст. л золи, а також 2 кг перегною. Коли внесете всі ці речовини, грядку потрібно перекопати і полити розчином рідкого добрива "Росса". У глинистий грунт вносять торф, перегній і деревну тирсу, а в піщану - глинистий землю, торф, тирсу і перегній.

Дивіться відео: Як виростити кабачки. Корисні поради для хорошого врожаю

Покрокова інструкція: як виростити кабачки в відкритому грунті

  1. Викопайте лунки так, щоб між рядами було 50 см, а між кущами кабачків близько 70 см. Глибина лунок повинна бути близько 5 см, щоб у них затримувалася вода.
  2. У кожну лунку потрібно вилити по 1 л води перед тим, як опускати насіння.
  3. Найкраще садити 2-3 насінини в лунку, щоб хоча б одне проросло. У більшості випадків проростають все насіння, тому, як тільки з'являться паростки, витягніть слабкі рослини і залиште сильні.
  4. Слідкуйте за тим, щоб грунт в лунках була злегка зволожена, тоді через кілька днів після висадки кабачка з'являться перші листочки.
  5. Доглядати за кабачками досить просто. Потрібно щоранку поливати їх, а через кілька годин рихлити в лунці землю. Сухі листочки краще вчасно обрізати, щоб вони не забирали силу і живого рослини.

Тепер ви знаєте, як вирощувати кабачки з насіння у відкритому грунті. Залишиться тільки дочекатися врожаю і приступити до консервації кабачків на зиму. Своїми руками ви зможете виростити екологічно чисті продукти, якщо будете слідувати нашим рекомендаціям.