Вирощування брокколі розсадою

Капуста брокколі має багато корисних властивостей, що відрізняє її від інших овочів. Якщо ви хочете зайнятися вирощуванням брокколі у відкритому грунті, то доведеться розібратися в особливостях догляду за нею своїми руками. Вирощена на дачі капуста має багато корисних речовин і перевершує заморожені овочі.

Як виростити брокколі з насіння

Якщо ви не планували купувати готові саджанці брокколі і хочете виростити капусту з насіння, то зайнятися цим необхідно вже в березні. Висівають в ящики з грунтом насіння і чекайте перших сходів. Попередньо варто розсортувати насіння, відібравши великі і без пошкоджень.

Замочіть відібрані насіння в розчині з мінеральними добривами, а потім висаджуйте. Щоб розсада вийшла міцною, проводять пікіровку. Висаджувати розсаду броколі у відкритий грунт варто в теплі дні. Якщо ви хочете стазу виростити брокколі з насіння у відкритому грунті, то висівають їх в травні, коли буде тепло, щоб насіння не загинули.

Перед висадкою брокколі варто добре підготувати грунт, щоб у міру зростання, рослина було стійким до різного роду захворювань. Висівають у відкритий грунт насіння не глибше, ніж на 1 см, інакше виникає ймовірність того, що вони не проростуть.

Як доглядати за брокколі на дачі

Перед тим як висаджувати насіння у відкритий грунт, варто подбати про те, щоб вибране місце підходило для вашої капусти. Ця рослина любить сонце, тому найкраще підібрати для брокколі найсвітліше місце. Якщо хочете заощадити площа на ділянці, то можете посадку провести між іншими овочевими культурами.розсада брокколі

Враховуйте, що склад грунту для брокколі повинен бути нейтральним, тому для профілактики додайте вапно або крейда. Якість землі можна поліпшити, якщо засипати в неї золу або компост. Пам'ятайте, що чим краще буде добриво капусти брокколі при висадці у відкритий грунт, тим більше у вас буде хорошого врожаю.

Також почитайте: Як пікірувати капусту в домашніх умовах

Важливу роль відіграє розпушування грунту. Завдяки цьому процесу знищуються корінці, і земля збагачується киснем. удобрювати брокколі потрібно не тільки під час посадки насіння у відкритий грунт, а й у міру росту рослини. Після того як саджанці капусти взялися, проведіть добриво коров'яком. Через три тижні від першого підживлення проводять другу. У цьому випадку використовується селітра. В кінці літа удобрюйте калійними і фосфорними добривами.

Серед шкідників брокколі найчастіше зустрічаються гусениці, які можна збирати руками або труїти отрутою. Захистити капусту легко: ретельно прибирайте бур'яни і не висаджуйте поруч рослини хрестоцвітих сімейства.

Різні види брокколі

Тепер ви знаєте, як вирощувати брокколі у відкритому грунті, висівати з насіння і удобрювати. Пам'ятайте, що кількість врожаю прямо залежить від сорту рослини і обраного для нього місця. Не обмежуйтеся висадкою білокачанної капусти, адже і інші види капусти теж корисні і добре ростуть на дачі.