Вирощування жоржин у відкритому грунті

Жоржини давно полюбили багато садівників за невибагливість у вирощуванні і яскраве цвітіння. Кущі можуть виростати до двох метрів у висоту, а забарвлення пелюсток заворожує своїм різнобарв'ям. Пропонуємо вам дізнатися, як вирощувати жоржини з бульб своїми руками у відкритому грунті. Тепер ви можете розводити квіти для прикраси клумби на дачі або на продаж.

Особливості вирощування жоржин

Найкращим і легким способом вирощування жоржин є спосіб з бульб. Готові бульби жоржин можна купити як в квітковому магазині, так і на ринку. Бульби купують заздалегідь і вже в березні починають готувати їх до посадки. Для цього потрібно очистити коріння від піску і тирси і після замочити їх в марганцево розчині. На 200 мл води розвести 10 г марганцівки, опустити в розчин коріння жоржини і потримати півгодини. Після того як коріння дістали їм потрібно трохи обсохнути. Готові бульби жоржин залишають в теплому місці до появи на них нирок, після чого розділяють на декілька частин, так щоб на кожному з них була шийка з ниркою.

Фото бульб жоржин

Так як жоржини дуже люблять вологу, то і місце для їх посадки потрібно вибирати відповідну. Крім цього, місце не повинно обвеіваться сильними вітрами, так як висаджені паростки можуть замерзнути або обгоріти. Найкраще якщо обрана ділянка буде оточений деревами, кущами, але щоб вони не сильно близько були розташовані, а тільки в якості захисту від вітру.

Щоб зберегти молоді жоржини при вирощуванні у відкритому грунті від морозу на ніч потрібно вкривати їх шийку соломою або ковпаком з агроволокна. Молодим садівникам потрібно взяти на замітку те, що жоржини не рекомендується висаджувати на одному і тому самому місці більше двох років.

Ямку викопують на глибину 30 см, а якщо потрібно висадити кілька Кутів то віддалення між ямками, має бути не менше 0,5 метрів один від одного. Потім кожну ямку потрібно удобрити перегноєм або гумусом в рідкому вигляді по одній літровій банці в кожну лунку. Бульби акуратно опускають в лунку і накривають, виритої землею, що не утрамбовуючи. Щоб коріння не загноїлися, бульби садять шийкою на 2 см вище рівня грунту. Жоржини краще ростуть в пухкої землі, тому якщо ділянка глинистий або чорнозем, то його потрібно розбавити торфом і річковим піском.

Фото жоржин на дачі

Після того як кущі будуть висаджені, потрібно заздалегідь потурбуватися про кілочках для їх підв'язки. Тому їх краще вбити відразу після посадки, щоб потім не зруйнувати коріння. Підв'язують жоржини у міру їх зростання, щоб вони не поламалися. Кілочок повинен бути високим розрахований на зростання майбутнього рослини. Карликові жоржини підв'язують на один кілочок, а ось великі на два і більше.

Починаючи з літа і до самого цвітіння жоржини потрібно удобрювати кожні 10 днів розчином з коров'ячого або пташиного посліду. У період, коли розпускаються квіти, жоржини потребують фосфорі і кальції, тому їх потрібно підгодувати відповідними добривами. Щоб квіти знайшли більш яскраві фарби і не обсипалися тривалий час, добре використовувати разом з рідкими підгодівлею золу. Її можна застосовувати і в сухому вигляді розсипавши навколо куща.

Як правильно доглядати за жоржинами у відкритому грунті

Полив проводиться в залежності від висихання землі, але сильно пересихати їй не потрібно. Якщо погода дуже суха, то поливати жоржини потрібно не менше двох разів на тиждень по 10 літрів на один кущ.Щоб захистити коріння від перегріву в дуже жарку пору навколо рослини землю накривають картоном або дошками, а кущі обприскують з поливалки підігрітою водою. На другий день після цього землю потрібно розпушити, щоб волога затрималася довше, а земля збагатилася киснем.

Корисна стаття: вирощування лобелії з насіння

Щоб квітки жоржин були великими і пишними у міру зростання стебел потрібно ті, що ростуть з боків видаляти, а верхівку прищипувати. Коли жоржин проростає, на ньому залишають три найздоровіших стебла, а вже коли вони виростають до 30 см, кожну центральну частину прищипують. Таким чином, бічні пагони будуть краще рости.

Доглядати за жоржинами у відкритому грунті потрібно також, як і за іншими рослинами: вчасно полоти бур'яни, поливати і підгодовувати. Щоб затримати ріст бур'янів після прополки квітка можна полити розчином їх торфу або лісового моху.

З середини осені землю, де ростуть кущі необхідно перекопати і удобрити гноєм і золою. А вже після перших заморозків жоржини потрібно готувати до зими. Для цього стебло зрізають на 15 см, а бульби викопують і залишають сушитися в теплому місці. Після того як корнеклубень викопаний його не потрібно ділити на частини. Найкращим часом для викопування є ранок або вечір.

Зберігають жоржини в прохолодному і добре провітрюваному місці з температурою не нижче +5 градусів. Найчастіше їх тримають в підвалах або гаражі, в ящиках засипані тирсою або піском. Взимку періодично бульби потрібно перевертати, перевіряючи на гниль, і якщо буде знайдений зіпсований корінь його потрібно витягти разом з прогнилої грунтом, а ні їх місце насипати новий пісок.

Рекомендуємо почитати: Вирощування тюльпанів в теплиці

Виростивши хоча б один кущ жоржин неможливо зупинитися на цьому, тому що кожен раз хочеться побачити ще більше різноманітність кольорів цього дивного квітки. Вирощування жоржин у відкритому грунті - нескладний процес, який під силу кожному власнику дачі. Експериментуйте, тоді ваша клумба засяє яскравими фарбами!