Вирощування баклажанів в відкритому грунті

Багато дачники помітили, що баклажани в відкритому грунті не завжди добре ростуть, тому рідко їх висаджують на городі. Виявляється, потрібно не тільки виростити розсаду і посадити її, а й правильно доглядати за баклажанами.

Полив і добриво баклажан під час догляду

Баклажани відносяться до сімейства пасльонових, тому їх також як і помідори потрібно пасинкувати. Цей процес має на увазі видалення непотрібних відростків, які не приносять користі рослині, а тільки забирають у нього сили. Після пасинкування розсада баклажан буде більш стійка, швидко зміцніє, а процес цвітіння і появи зав'язі істотно прискориться.

Пасинок - це зайвий листочок, який росте біля основи куща баклажана і справді не несе ніякої користі. Для видалення цього листочка не потрібно докладати багато сил. Досить натиснути на нього і він відпаде. Процедуру пасинкування за відгуками дачників потрібно проводити періодично протягом усього літа.

При правильному догляді за баклажанами не забувайте про регулярного поливу. Якщо ви помітили, що розсада застопорилася в зростанні, значить, вологи надлишок. Як часто потрібно поливати баклажани? Все залежить від кліматичних умов, в яких ви живете. У літній спекотний день можна один раз поливати в день, повністю заповнюючи лунки. Якщо погода не сильно спекотна, то варто обмежити полив до одного разу на два дні.Якщо хочете правильно доглядати за баклажанами і домогтися гарного врожаю, то не забувайте про добрива. Також як і інші пасльонові, сині можна підгодовувати органічними добривами. Не поспішайте викидати бур'яни і курячий послід, адже все це можна використовувати в якості підгодівлі розсади. Для приготування органічного добрива 1 кг курячого посліду або коров'яку розводять в 30 л води, а потім залишають на кілька днів для бродіння. Поливають баклажани органічними сполуками раз в 1-2 тижні.

Дивіться відео: Вирощування баклажанів і перців

Баклажани мають встигнути дозріти до глибокої осені, поки не настали морози. Якщо дозрівання не відбулося, рекомендуємо обірвати все листя з куща, тоді сила рослини піде в плоди, а ви зможете прискорити процес збору врожаю.

Також почитайте: Падалка для саду з пластикових пляшок

Незважаючи на те, що баклажани - досить вибаглива культура, у вас вийде виростити її на своїй дачній ділянці. Якщо правильно доглядати за баклажанами і вчасно проводити підгодівлю, то ви не побачите жовтого листя на кущах і не зіткнетеся з проблемою недозреванія плодів або повільного зростання. Ведення дачного господарства своїми руками - захоплююче заняття, якщо використовувати поради досвідчених садівників.