Волосяна оснащення на коропа

Близько сорока років тому англійські натуралісти Мідлтон і Меддокс, спостерігаючи за поведінкою коропів, що жили в акваріумі, виявили, що ці риби з'їдають все, крім власне приманки. Вони зрозуміли, що гачок на волосіні нервує коропа, відлякує його. Мідлтон причепив приманку на гачок не безпосередньо, а за допомогою власного волосся. Успіх був відразу - короп вцеплялся в насадку, ігноруючи решту снасть. Потім прагнув позбутися від стороннього включення, в результаті чого сам заганяв себе гачок в губу. Подібний зачіп показав себе як майже нешкідливий для риби (що не псує їй здоров'я) і легко видаляється. Недарма, він дуже скоро став улюбленим прийомом спортивних ловців. Гачок, спрямований вниз, насаджується при будь-якому русі рибки або прагненні її сплюнути насадку.

Монтаж власний оснастки на коропа

Повідець треба брати тільки пружний, щоб не відбувалося сплутування. Хаотичний сплетіння при закиданні означає, що чекати клювання можна буде до китайської паски. Використовуйте якщо не особливий матеріал, то хоча б трубку проти крутіння. Загальна надійність установки волоса на другому місці за значимістю. Тобто, і матеріали повинні використовуватися солідні, і скріплення їх має бути міцним. Короп сильний, важкий, тому розраховувати добути його з кволим спорядженням щонайменше наївна трата часу і грошей. Навіть якщо він цапнет, але витягнути буде не можна - що це за рибалка така?

Як вже говорилося, гачок спрямований вниз. Але оскільки він зазвичай дивиться вгору, то повинен мати властивість швидко перевертатися. Тільки так можна досягти зчеплення леза гачка і риб'ячої губи при першому ж русі видобутку. Важливо, щоб це потрапляння було не куди попало, а посередині нижньої щелепи, що досягається вірною підстроюванням монтажу.Повідковий матеріал з магазину цілком придатний. Особливої ​​різниці, брати оболончатий поводок або мононитка, немає. Бананообразная конфігурація гачка визнана фахівцями кращою.

Вістря має бути довгим для міцного утримання, але при цьому не надмірно витягнутим (що загрожує зайвої раною риби, неприйнятною в спортивному лову, а в звичайній часто веде до відриву). Можна навіть іноді взяти цівку коротший, забезпечивши його термоусадочної трубкою. Метал повинен бути якісним, заточка - чим гостріше, тим краще. Поводочного матеріалу піде від двадцяти до двадцяти п'яти сантиметрів, ще десять або п'ятнадцять покладіть на оболонку. Два міліметра трубки з силікону одягаємо на очищений кінець, просовуємо туди гачок (трубочка навпаки жала зобов'язана виявитися). Кінчик повідця ведемо в вушко гачка. Натягнутий на голку бойл перетягуємо на волосся і фіксуємо його.

Подивіться корисне відео: волосяна оснастка для ловлі коропа

Сподіваємося наша стаття про призначення про монтаж власний оснащення була корисною, більше різних пристосувань для риболовлі Ви знайдете в розділі Риболовля своїми руками