Водопостачання в заміському будинку від центрального водопроводу

Будь-який приватний ділянку є просто клаптиком землі, якщо до нього не проведені комунікації. Який би розкішний будинок не стояв на ньому, без електрики і водопостачання він просто декорація, життя в якій неможлива. Водопровід у приватному будинку своїми руками від центрального водопроводу - гарантія комфортного проживання і затишку.

Корисна стаття: Як прокласти водопровід в будинку

Якщо всі роботи проводити самостійно, ви уникнете фінансових витрат за роботу майстрів, а вона зазвичай коштує навіть дорожче закуповуваних матеріалів. До того ж ви будете впевнені в якості та надійності виконуваної роботи.

Як зробити водопровід в заміському будинку

Підведення води в будинок може здійснюватися двома способами: з свердловини і від центрального водопроводу. Варто відзначити, що ці прийоми не є взаємовиключними. Забір води з свердловини можливий тільки за умови наявності невичерпного джерела під вашою або прилеглої землею.

Для пошуку даного ресурсу варто залучити фахівців, які вивчать кількість підземної води, її склад і зможуть виявити найкраще місце для буріння. Однак, використання одного типу водопостачання недоцільно: зі свердловини можна пити і поливати город, а для побутових потреб можна використовувати водопровідну воду.

Подивіться відео: як провести водопровід у своєму будинку

Підведення води в будинок від центрального водопроводу

При вирішенні проводити воду в приватний будинок з центрального водопроводу перше, за що треба взятися - складання схеми робіт. Без неї процес перетвориться на хаос і неминучі помилки при виконанні робіт. На схемі вказується шлях, по якому вода буде надходити до раковин, туалету та душу.

Варто розраховувати маршрут і відстань, починаючи від центральної труби і закінчуючи розлученням комунікацій в будинку. Після цього стане очевидно, скільки матеріалу знадобиться для роботи - довжина труб, кількість фільтрів, насосів, бойлерів і т.д.

Прокладання труб також можливо двома способами:

  1. Розподіл води з колектора. Перевага його в тому, що вода розподіляється між джерелами споживання рівномірно, з однаковим напором. Недолік способу - його дорожнеча і складність установки.
  2. Послідовне підключення від труби. У цьому випадку тиск з труби буде нерівномірним. Але спосіб дешевше і простіше, від основного трубопроводу до кожного джерела досить підключити трійник.

Вибір матеріалів для водопроводу від центрального водопостачання

Наступний крок після створення схеми - підбір будматеріалів. Найважливіший елемент водопроводу - труби. Вони бувають різних видів і діаметра:

  1. Труби з міді. Вони неймовірно стійкі до впливів природи, утворення іржі і нальоту від води. Природно, всі переваги виливаються у велику ціну матеріалу.
  2. Металопластикові труби. Вони також досить несприйнятливі до впливу ультрафіолету, вологості, не обростають корозією і нальотом. Але ці алюмінієві труби, покриті зовні пластиком, страждають від перепадів температур, тому вимагають при установці теплоізоляції.
  3. Сталеві труби міцні і довговічні, але на них утворюється ржавчіна.Устанавлівать такі труби - трудомісткий процес, необхідна зварювання елементів і різьблення при з'єднанні.
  4. Труби з поліпропілену. На сьогоднішній день це самий практичний вибір для водопроводу в приватному будинку. Вони служать до 50 років, не схильні до корозії, окислення, досить легко встановлюються і навіть не викликають проблем, якщо їх приховати під штукатуркою. Ціна матеріалу також не викличе неприємних відчуттів. Для проведення гарячої води можна придбати поліпропіленові труби з армуванням. Для монтажу матеріалу знадобиться спеціальний зварювальний апарат.

При прокладанні труб варто враховувати і регіон проживання. На півночі Росії не зайвим буде закупити гідроізоляційний матеріал для труб. З діаметром труб для водопроводу від центрального водопостачання слід визначитися заздалегідь, і для цього знадобиться розрахувати обсяг споживання води і загальну протяжність труб. За основу варто брати те, що за хвилину при сильному натиску виливається 6 літрів. Тоді потрібно враховувати, скільки джерел буде задіяно одночасно.Дивіться відео: підключення до центрального водопроводу

Найчастіше, жителям невеликого приватного будинку досить 30 літрів в хвилину. І якщо довжина трубопроводу при цьому не перевищує 30 м, то вистачить труб діаметром 1 дюйм або 25 мм. При довжині трубопроводу від 30 до 50 м, можна збільшити обсяг води, і тоді знадобляться труби розміром 32 мм. Якщо довжина 50 і більше метрів, діаметр буде дорівнювати 38 мм.

Підготовка труб для водопроводу

Після необхідних розрахунків, вибору і закупівлі будматеріалів, потрібно їх підготувати. Труби з самого кращого матеріалу - поліпропілену з армуванням, з'єднуються шляхом зварювання. Для цього процесу знадобляться будь-вимірювач, спеціальні ножиці для труб, ніж, знежирюючі серветки і паяльник.

Після розмітки труб вони розрізають спеціальними ножицями, інструмент потрібно тримати строго перпендикулярно. Якщо залишаються шорсткості після роботи, їх можна зрізати ножем. Потім торці труб і фітингів потрібно знежирити серветкою зі спеціальним розчином - це вкрай важливий крок.

Після висихання матеріалу на відстані 16 мм від краю ставляться мітки глибини зварювання. Наступний крок - установка і розігрів паяльника. На апарат надягають насадки певного розміру. Паяльник повинен стійко розташовуватися на поверхні, час готовності до роботи залежить від моделі, тому важливо прочитати інструкцію до інструменту.

Коли він розігріється повністю, елементи труби втягається в насадки. Процес займає кілька секунд, але зручніше працювати, коли в інструменті передбачений індикатор зварювання. Потім трубу потрібно вставити в фітінг і потім трохи потримати без повороту.

Прокладка водопроводу в приватному будинку своїми руками

Проведення водопроводу зовні будинку має ряд складнощів. Потрібно викопати траншею від центральної труби. Глибина визначається рівнем промерзання грунту, природно, вона повинна бути нижче або знадобиться використання утеплювача. Труба врізається в централку із застосуванням муфти. Її одягають на трубу, потім просвердлюють дірку і встановлюють кран.

Після всього труба просто укладається в траншею. Краще не економити на утеплювачі і застосувати його хоча б у тій частині, яка піднімається під фундамент. Введення води в приватний будинок також забезпечується установкою муфти. За нею встановлюється кран і сітчастий фільтр з відстійником, потім лічильник води. В останню чергу встановлюється разветвитель води на гарячу і холодну.

Труби тут розходяться в різні боки. Якщо встановлений колектор, холодна вода впадає в нього, а гаряча йде до водонагрівача. Перед колектором і на всіх його трубах необхідно встановити запірну арматуру і зливні крани. Труба гарячого водопостачання повинна бути оснащена зливним краном, запобіжником і розширювальним баком. При виході з бойлера теж потрібно врізати зливний кран і потім пустити воду в накопичувач з гарячою водою.

Прокладка труб в приватному будинку проводиться по напряму від джерела водоспоживання. Труби з'єднуються перехідником до споживає точці, і на ньому встановлюється кран для перекриття води. Потім труби йдуть до колектора або інший сістеме.Для зменшення втрати напору потрібно прокладати труби максимально рівно.

Водопровід у приватному будинку своїми руками від центрального водопроводу можна зробити самостійно. Можливо, робота через недосвідченість і зайвого старання займе багато часу, але вона буде коштувати зекономлених коштів.