Водопровід з колодязя

Для комфортного проживання в заміському будинку обов'язково потрібен водопровід. Саме тому під час будівництва на етапі заливки фундаменту прокладаються інженерні комунікації. Якщо ж цей етап був упущений, не турбуйтеся, водопровід в приватному будинку своїми руками від колодязя за схемою можна зробити і в обжитому будинку. Головне, дотримуватися поетапні інструкції та правильно виконати всі етапи проведення системи водопостачання.

Як провести самостійно водопровід на дачі

Якщо у вас немає доступу до магістралі, зробити водопровід можна з колодязя, який розташований на ділянці. У будь-якому випадку без інженерних комунікацій від джерела води до будинку не обійтися. Для цього використовується сучасне ефективне обладнання:

  • насос
  • Гидроаккумулятор
  • Фільтри для труб
  • Водонагрівач, що накопичує воду.

Розміщується все це обладнання в підвалі, або в окремо відведеному приміщенні, кімнаті. Перед будь-яким обладнанням обов'язково монтуються за схемою запірні крани. Вони дозволяють розірвати з'єднання з усієї системи і зробити обслуговування, ремонт, або заміну. Для водопостачання в приватному будинку від колодязя використовується два різновиди насосів: непогружние поверхневі, які піднімають воду з колодязя з глибиною дев'ять метрів, а також глибинні насоси, що розміщуються всередині колодязя і піднімають воду з 200 метрів і більше.

Дивіться відео: Водопровід в приватному будинку своїми руками

При наявності колодязя, від нього робиться траншея глибиною нижче промерзання в цьому районі грунту. У траншею укладається трубопровід з 32 міліметрами в діаметрі. Трубопровід береться зі сталі, міді, металопластика, поліпропілену. Обов'язково робиться ухил у напрямку до колодязя. Трубопровід ведеться до підвалу через фундамент. Отвір, зроблене в фундаменті, обов'язково утеплюється.

Дивіться схему водопроводу з колодязя:Схема водопроводу з колодязя в приватному будинку

При проведенні води з колодцв в приватному будинку, спершу потрібно утеплити місце водозабору, а також захистити кесоном від попадання брудних стічних вод.

  1. Здійснюється складання кабельного пучка, троса для страховки і труби для водоподачі і скріплюється все алюмінієвим скотчем.
  2. Під'єднується погружной насос і занурюється в джерело.
  3. Зовні шнур і труба утеплюються, і проводиться укладання в траншею. Труба зі шнуром заводяться в будинок.
  4. У будинку встановлюється бак для включення насоса при необхідності, керуючий блок.

Ось ще одна схема водопостачання будинку:

Схема водопроводу в будинку з колодязя

При наявності центральної магістралі водопостачання будинку спрощується. Береться дозвіл, проводиться врізка в систему. Також викопується траншея, викладається трубопровід, встановлюється запірний кран. Проводиться розводка згідно заготовленої раніше схеми.

Вода з колодязя в приватному будинку використовується тільки для технічних потреб, для готування і пиття вона не підходить. У будь-яку систему водопостачання монтуються очищаючі воду фільтри в труби, особливо це стосується колодязя.

Тепер ви знаєте, як провести водопровід від колодязя за схемою, тому можете самостійно підвищити комфорт в заміському будинку. Своїми руками у вас вийде зробити якісне водопостачання з мінімальними витратами.