Випалювання по тканині

Бразевіч Юлія Анатоліївна захоплюється випалюванням по тканині і розповість нам про цю цікаву техніці.

зміст

  • Техніка випалювання по тканині - гильоширование
    •  Які матеріали потрібні для роботи
    • Технологія випалювання по тканині

Техніка випалювання по тканині - гильоширование

 Ця техніка прийшла в Росію з Німеччини зовсім недавно і поки не отримала широкого застосування. Випалюванням по тканині можна зробити прикраси на одяг: комірці, брошки, підвіски. Красиво виглядають вироби для будинку: серветки, кашпо, штори, скатертини, панно. Дуже добре, якщо ви можете поєднувати техніку випалювання з технікою виготовлення квітів з тканини, тоді такі квіти стануть повітряними, ажурними і надзвичайно гарними.

Для випалювання по тканині потрібно:

• звичайний прилад для випалювання. На петлю вижигателя прикріплюється голка. Це може бути, наприклад, голка для швейної машинки,

 • товсте скло (близько 5 мм),

• лампа для підсвічування.

 Які матеріали потрібні для роботи

У цій техніці можна використовувати практично будь-які синтетичні тканини: капрон, штучний шовк, плащова тканина та інші. При виборі тканини попередньо перевірте, що при роботі гарячою голкою ця тканина плавиться.

Технологія випалювання по тканині

Випалювати по тканині можна різними способами.

спосіб 1

Покладіть скло так, щоб його можна було знизу підсвітити лампою. Під скло прикріпіть малюнок, виконаний на кальці. На скло покладіть тканину для випалювання. Закріпіть її так, щоб вона не ковзала по склу. Тканина повинна бути рівною, добре вигладженою. Перевірте, що малюнок видно через тканину, в іншому випадку цим способом користуватися не вийде. По контуру малюнка водите нагрітої до потрібної температури голкою по тканині так, щоб вона пропалює. Попередньо перевірте на зразку необхідну температуру для випалювання. Деякі майстрині кладуть малюнок на скло, а не під скло.

спосіб 2

Для випалювання зробіть трафарети малюнка або його елементів. Бажано, щоб трафарет був зроблений з щільного матеріалу, наприклад, картону. Покладіть тканину на скло, до тканини прикладіть трафарет, а потім починайте випалювати тканину по контуру трафарету. Можна попередньо перевести з трафарету малюнок на тканину.

Який із способів вибрати

Якщо у вас складний малюнок (як на зображенні комірця), то краще використовувати перший спосіб. Просто важко добре на трафареті вирізати всі отвори. Крім того, з підготовкою трафарету буде досить багато клопоту.

Другий спосіб хороший, якщо ви поєднуєте техніку випалювання з технікою виготовлення квітів з тканини, і вам потрібні окремі деталі квітки, які незручно вирізати ножицями (як на фото квітки). Але в цьому випадку потрібно врахувати, що не всяку тканину можна пропалити.


Отже, спосіб вибирається залежно від малюнка і тканини.
Речі, виконані технікою випалювання прати можна, але дуже акуратно і ні в якому разі не викручувати.

Якщо ж ви хочете зробити своїм бізнесом створення квітів з тканини, освойте і техніку випалювання по тканині. Тоді ви зможете робити красиві і ніжні квіти для салонів молодят, ательє і просто для себе. В інтернеті досить багато детальних інструкцій і курсів з навчання цих видів творчості.

Ось, наприклад, правила Гільйошування від Ольги Канунникова:

І один з її відео-майстер-класів: