Вітраж як з старих дверей зробити ексклюзив

Пропоную вашій увазі розповідь Юлії Микільської, як прикрасити старі двері вітражними фарбами.

«Вирішивши зайнятися довгоочікуваним ремонтом, люди намагаються оновити свій будинок по максимуму: зробити підвісну стелю, поклеїти красиві стильні шпалери, оновити підлогу, встановити нові двері. Стоп! Про підлоги і стеля я згодна, але ось з дверима можна трохи почекати. Я хочу поділитися з вами однією ідеєю.

Що було.
Двері у нас в залі висять вже з часів спорудження будинку - це близько двадцяти років. Але мене найбільше в цих дверях бентежив навіть не їх вік, а то, що скла на всю довжину дверей відкривали цікавому погляду випадково зайшли до нас людей частина нашого залу. Двері збереглися в пристойному стані і навіть не перекосилися, і викидати їх було б не зовсім правильно. Тому ми вирішили надати їм більш культурний вигляд.

Як з'явилася ідея.
Ми стали вибирати, що б таке зробити з нашими дверима. Вирішили нанести вітраж. Фарби по склу продаються в кожному магазині, де є відділ товарів для творчості. Трафарет я придумала сама. Намалювала вигнуту в сторони лінію, схожу на плющ, а по краях - листя і бутони. Я побудувала малюнок таким чином, щоб простий лист А4 можна було переставляти по зворотному боці скла, і малюнок при цьому не збивався.

Процес пішов.
Вгорі, на зворотному боці дверей, я приклеїла малярським скотчем аркуш з візерунком. Двері ми зняли з петель і поклали на підлогу. Для нанесення візерунка я вибрала бронзовий колір контуру. Він дуже красиво виглядає при різному освітленні. Під час роботи я періодично переклеювати контурний лист нижче, намагаючись максимально поєднати його з нанесеним малюнком. При нанесенні контуру на скло потрібно уважно стежити за щільністю рядки. Занадто тонка лінія не зможе потім утримати в своїх краях основну фарбу. Залишивши контур укріпляти на годину, я приступила до нанесення малюнка на другі двері.


фарби.
Контур готовий, і тепер настав час приступати до заповнення кольором основної частини візерунка. Щільним шаром я завдала колір на малюнок і залишила на кілька годин для засихання. В одній упаковці фарб для вітража не всі зразки були однакові по консистенції. Деякі були досить рідкими і добре лягали на скляну поверхню. А два тюбика були дуже тугими, і згодом саме вони найдовше підсихали.

І це ще не все.
Коли ми повісили двері на місце, то зрозуміли, що чогось не вистачає. Непогано, звичайно, для першого разу, але якось не закінчено вийшло. І той самий огляд через скло нікуди не подівся, тому що малюнок покривав невелику частину скла.

Тому ми вирішили нанести на скло матову плівку білого кольору без активного малюнка. І правильно вирішили!

Ось такою вийшла наша оновлена ​​двері. Іноді не варто поспішати і відносити на смітник старі речі. Краще спробувати вдихнути в них нове життя.

Спеціально для вас, Юлія Нікольська »

Які краще вибрати фарби для розпису по склу можна почитати тут.

Ще один навчальний курс по вітражів можна подивитися тут: