Вив'язування оката рукава. Майстер клас

Уявляю Вашій увазі великий "майстер-клас" Ольги Арісеп - книгу, яка допоможе Вам створювати красиві ексклюзивні речі для себе і своїх близьких.

«У книзі Ви знайдете докладний майстер-клас за розрахунками кофти в цілому. А також метод розрахунку щільності в'язання за зразком і правила роботи за схемами малюнків спицями. Де ж взяти викрійки в'язаних виробів? У першому розділі дана ксерокопія статті з книги Маргарити Максимової «Азбука в'язання» про побудову викрійки для в'язаних виробів. Побудова викрійки дається дуже докладно, крок за кроком. Освоївши методи роботи з викрійками в'язаних виробів, Ви зможете створювати ексклюзивні вироби, які сидять точно по фігурі.

Для прикладу кілька моїх робіт, пов'язаних з викрійці.

Джемпер з обкладинки:


Літня сукня:


Жіночий костюм:


Жакет змодельований по цій же викрійці-основі.

Чоловічий жилет:


З питаннями щодо придбання книги Ви можете звертатися за адресою: [email protected] »

Ольга вже розповідала і показувала, як в'язати рукавички, шкарпетки з кошиком і пінетки, як зшити підклад для в'язаній шапочки. Зараз ми дізнаємося, як правильно розрахувати кількість петель при в'язанні оката рукава.

«Я брала за основу" Азбуку в'язання "Маргарити Максимової. У мене далеко не перше видання, перевидання 1997 р Розрахунки постійно звіряю з викрійкою. Щоб рукав був вив'язані точно по викрійці, доводиться вносити поправки в розрахунки, наведені в книзі. Для більшої точності розрахунків використовуємо 2-3 знака після коми, якщо кількість петель / рядів в сантиметрі виявилося дробовим числом.


У моєму прикладі 1 см2 = 2,3 п. Х 2,7 р.
Висота оката - 16,5 см.
16,5 см. Х 2,7 р. = 44,55 р.

Округляем до цілих чисел, тому що в'язка тягнеться, то округляти краще в меншу сторону: 44 ряду.
44: 2 = 22 кромок

У всіх розрахунках за викрійками користуємося не кількістю рядів, а кількістю кромок. У керамічний входять лицьовій ряд і наступний за ним виворітний. Все убавкі робимо на початку ряду, тобто на початку лицьового і початку виворітного.

Розрахунки робимо на половині викрійки, друга половина вив'язується симетрично. Ширина рукава вгорі - 124 п., Половина - 62 п. Розрахунки робимо на 62 п.

За Максимової половину оката рукава ділимо на 3 рівні частини. I частина ділимо на трійки і двійки: першу половину - на трійки, другу - на двійки. II частина - на одиниці. III частина - на трійки.

Якщо так ділити петлі, у нас вийде:
62: 3 = 20 (2)
Залишок додаємо до першої групи I частини:


Підраховуємо кількість убавок, тобто кількість кромок:
в I групі - 9; в II - 20; в III - 6. Усього 35 (!!!). А у нас по викрійці всього 22 кромок, тобто 22 убавкі, облив рукава вийде занадто величезним.

Найбільша група, яка робить рукав занадто витягнутим - II. Скорочуємо її. Я вирішила, що 6 убавок в другій групі буде досить, тобто II частина - 1 х 6. У нас це буде величиною постійною, всі розрахунки робимо, відштовхуючись від неї. "Зайві" 14 петель розподіляємо в I і III частини, при цьому не забуваємо зменшити кількість груп в самих частинах.
62 п. - 6 п. = 56 п.
56 п. Ділимо на дві частини:
56 п. 2 = 28 п.
Перша частина найбільша і похила, тому я збільшила її: I ч. - 29 п., II ч. - 27 п. Це не остаточно, подальші розрахунки можуть внести поправки в кількість петель в групах.
Нам необхідно ще й певна кількість убавок, друга група у нас 6 убавок, значить в I і III частинах має бути:
22 - 6 = 16
Визначаємо кількість петель в групах за правилом Маргарити Максимової і вносимо поправки, щоб розподілити наше кількість петель і убавок:

Звіряємо наші розрахунки із загальною кількістю петель / рядів:
18 п. + 12 п. + 6 п. + 26 п. = 62 п.
5 кр. + 5 кр. + 6 кр. + 6 кр. = 22 кр.

Тепер наносимо результати наших розрахунків на викрійку. І можна приступати до в'язання.


Приблизно так виглядає рукав з ажурним малюнком, вив'язати по викрійці. У МК використані розрахунки іншої речі. Готовий рукав наводиться для прикладу. »


Тепер ми знаємо, як правильно розрахувати облив рукава при в'язанні. Непроста це справа, виявляється.