Воблери для зимової риболовлі

Зимовими воблерами прийнято називати приманки, за допомогою яких є можливість імітувати ослабіла або хвору рибку. Такі пристосування використовують для лову хижих риб в зимовий сезон. Воблери для зимової риболовлі стали застосовуватися не так давно. Але їх коефіцієнт уловистости дав можливість зайняти одну з лідируючих позицій серед приманок, що використовуються для блеснения стрімкого типу.

Такі воблери не утворюють загальну групу за прикладом Поппера, мінно, кренки, Джерк та інших. Але вони мають схожістю характерних особливостей, що дають можливість застосовувати їх вертикальним способом на підлідної риболовлі.

Основні показники воблерів для зимової риболовлі

Принцип зимової риболовлі, що ведеться крізь лунку маленьких розмірів в льоду, не надає можливості любителям спінінгів здійснювати горизонтальної спрямованості проводки в повному обсязі. З цієї причини головною особливістю воблеров для риболовлі під льодом вважається присутність організованою жвавій або неактивній гри в період вертикального проведення приманки. Тому що подібного роду спосіб заснований на зануренні воблера в стані свободи, то всі подібні снасті для зимового лову повинні відрізнятися тонучими властивостями.

Розділяють дві групи воблерів для зимової риболовлі - повільно занурюються (мають вагу до семи грам) і йдуть на дно швидко (вага їх перевищує сім грам). До цього слід додати, що зимові воблери володіють ще рядом загальновідомих відмінностей:

  • заглиблювати лопостное пристосування відсутня повністю;
  • кріпильний елемент розташований на спинної частини приманки. Це зроблено з тієї причини, щоб воблер міг розташовуватися в воді горизонтально;
  • обов'язкова наявність двох гачків (тройнічков), які знаходяться під воблером по середині і ззаду;
  • обов'язкову присутність шумового пристосування у вигляді брязкальця. Такий ефект досягається спеціальними кульками, в самому тілі воблера;
  • вважається, що воблери можуть застосовуватися не тільки на зимовій риболовлі, а й при риболовлі в інші пори року водоймах.

Всі перераховані відмінності властиві воблерним пристосуванням, які були прозвані рибалками "раттлин". Слово для назви була запозичена від вдалої в уловах приманки, виготовленої кампанією Rapala. Якщо бути більш точним, то від воблера Rapala Rattlin. Раттлин не володіє аналогічними типами серед інших воблерних груп і проводився тільки для блеснения стрімкого типу. І тільки через деякий час рибалки почали використовувати його при лові на відкритих водах. Проведення ступінчастим способом воблера Rapala, в процесі якого утворюються коливальні рухи акустичного характеру, дає можливість успішно заманювання хижака.

Характерні відмінності лову взимку із застосуванням воблерів

Ловля на зимовий воблер своєї технічністю нагадує риболовлю, здійснювану на балансир. Це ті ж типові замахи приманкою і можливості її вільного падіння. Від балансирних рухів істотна відмінність створюється рухами воблера у воді. Від махових коливань вудки приманка піддається вібрації і просувається вгору, не сильно ухиляючись в одну зі сторін. У стані спокою в будь-який з точок воблер Rapala Rattlin, як і інші подібні приманки, не зупиняє свої вібраційні коливання. Створювані таким чином руху, до яких слід додати шумові ефекти, які виробляються погремушечнимі кульками, риба відчуває на значній відстані за рахунок своїх бічних ліній. Беручи до уваги цю відмінність в проводці зимових воблерів, більшість фірм-виробників виконують маркування приманок такого плану - Vib (від англійського слова - вібрація).

Лучііе зимові воблери

Поговоримо про загальновідомі відомості в подібних принадах, конкретно зупинимося на більш кращих примірниках, модельний ряд яких вже зміг довести свою успішність в лові і зайняв призове місце серед великої кількості снастей досвідчених рибалок.Воблер Salmo для підлідного лову Chubby Darter - якщо його і не відносять до лідируючих, то своєю популярністю він користується все ж заслужено. Виробництво його налагоджено в вигляді чотирьох типів, що відрізняються вагою і розмірами - від CD3 (вага 3,2 довжина 3,5 сантиметра, на нього відмінно реагує окунь навіть при поганому клюванні) до CD6 (важить 15 грам, досягає шести сантиметрів в довжину, прекрасно працює по щуці, судака і окуня великого розміру). З більшою ефективністю такі приманки використовуються на водоймах зі слабким плином і в стоячих водах. Ця особливість заснована на тому, що приманка кепсько себе веде на протязі.

Воблер Sebile Flatt Shad - глибоководна приманка від французького виробника. Вона істотно відрізняється від своїх аналогів, так як здатна швидко занурюватися на необхідну глибину для роботи. Точка тяжкості снасті розташована у великому животі округлих форм, разом з здійснюють шум пристосуванням. Ці особливості моделі дають можливість приманки утворювати великі силові коливання, здатні привернути увагу щуки або судака. При проходженні поруч зграї окунів, є можливість на один воблер зачепити відразу парочку "полосатиків". Виробник випускає пристосування кількох розмірних видів, починаючи від 54 SK (десятиграмовий вага, довжина - 5,4 сантиметра) і закінчуючи великоваговим воблером 124 SK (вага - сімдесят грам, довжина - 12,4 см).

Воблер Rapala Rattlin ' - кампанія отримала на нього патент. Звуки воблерного пристрою безвідмовно впливають на хижу рибу, змушуючи їх кидатися на воблер. Його стали використовувати як взимку так і влітку. Випуск організований у вигляді чотирьох груп - від RNR04 (вага - 3,8 г; розмір - 5,3 см) до RNR08 (22 г і 8 см). З його допомогою безвідмовно можна ловити щуку, судака, жереха, голавля і окуня. Траплялося, коли за допомогою такої приманки ловилася мирна риба, наприклад - лящ.

Воблер Megabass Vibration X - вперше його виготовила фірма Megabass без лопатевих пристосувань. Маючи приплющену з боків конструкцію і спадистість передньої частини, воблер досить швидко занурюється до необхідних глибин, утворюючи досить сильні коливальні рухи. Слід сказати і про унікально влаштовану камеру звуків, яка б відтворювала духову мідь. Зимова риболовля на щуку і окуня показала просто приголомшливі улови. У цього ж виробника є і більш дешевий варіант, що випускається фірмою Kosadaka.

Як не сумно, в одній статті немає можливості познайомити з усіма кращими воблерами для зимового лову, тим більше, що у досвідчених рибалок завжди є власні вдалі вироби. Але якщо ви ще не застосовували раттлин на зимовій риболовлі, то не поспішайте купувати з'явилися новинки. Досить балансир замінити на воблер літнього типу і спробувати разловіть його. Швидше за все, ефект, створений певними приманками, вас приємно здивує.