Водопровід з свердловини

На дачі або в будинку за містом не завжди є магістральний водопостачання, тому доводиться бурити свердловину. Зробити це не настільки складно, як здається. Набагато важче зробити водопровід в приватному будинку своїми руками від свердловини, щоб вийшло повноцінне водопостачання всього будинку.

Як зробити водопровід від свердловини

Свердловина, що знаходиться в будинку - це рідкість, тому її найчастіше роблять на вулиці. Водопостачання залежить в такому випадку від водозабірної системи, трубопроводу розташованого у дворі, що йде до будинку і всередині будинку.

Вода піднімається з свердловини занурювальним насосом. Чим глибше свердловина і більший обсяг споживаної води, тим могутніше повинен бути занурений насос. Для утримання насоса з кабелем і шлангами зверху потрібно зробити утримує пристрій для підйому насоса вгору і опускання його назад. Для підйомного утримуючого пристрою підійде лебідка. На трос лебідки кріпиться насос. Управляється лебідка вручну або електрикою. Кабель потрібно прикріпити до шлангу пластиковими або металевими фіксаторами.

схема водопроводу

Можна встановити складну систему з синхронізованим комплектом барабанів. Перший барабан рухає вантажний трос, другий і третій, розподіляють кабель зі шлангом. За кабель або шланг витягувати насос не можна.

Також почитайте: Насоси для підвищення тиску в приватному будинку

Трубопровід укладається в траншею у напрямку до дому. Траншея повинна йти нижче глибини промерзання грунту, щоб труби не полопалися. Якщо траншея неглибока, труби потрібно додатково утеплити.

Водопровід збирається з пластикових труб. Для з'єднання труб використовується спеціальний паяльник. При необхідності різання труб застосовується гострий ніж або важеля різак. Розмір труби повинен бути не менше 20 міліметрів.

Насосна установка займає досить пристойно місця і найкраще під неї звільнити окреме приміщення, наприклад, приміщення в цокольному поверсі. Приміщення повинно бути теплим і сухим, доступність для догляду та обслуговування повинна бути забезпечена постійно.

Корисне відео: Водопостачання приватного будинку своїми руками. Підведення води до приватного будинку

Для неглибоких свердловин і маленьких насосів, можна обійтися без лебідки. А насосну установку організувати поруч зі свердловиною. Для цього робиться яма. Вона обкладається цеглою і утеплюється. У неї встановлюється система для подачі води. Подача води регулюється користувачем. В системі для цього монтується спеціальний вентиль.

Корисна стаття: Насосні станції для водопостачання будинку

Міська мережа може мати максимальний напір в 6 бар, тобто 60 метрів, середній натиск, це 2,5 бар. Для заміського водопроводу напір повинен бути аналогічним. Вся система бере свій початок в свердловині і працює за допомогою насосу. Насос відключається вручну або за допомогою реле і поплавкового датчика. Датчик, це більш важкий поплавець, який поміщений в накопичувальний бак. Регулюється поплавок вантажем, який рухається по кабелю.При переповненні бака він спливає і реле відключає насос. Коли рівень у води знижується, поплавець дає команду на включення насоса. Для аварійних випадків в бак монтується запасний слив.

Накопичувач можна придбати готовий або зробити його з харчового пластикового бака. Розмір залежить від кількості необхідної води. Якщо є душ, бак повинен йти на 500 літрів.

Корисна стаття: Ставок на дачі для розведення риби

Для постійного напору додатково потрібно поставити насос з гідробаком і вбудованим реле тиску. В системі повинен бути манометр для показання тиску. Гідробак (ресивер), це ємність з гумовим спеціальним мішком. Між ним і стінками гидробака закачується повітря під тиском 1,4 бар.

Коли тиск зменшується, включається насос для підкачки і вирівнює тиск у всій системі. Тиск вирівнюється, і подача стає рівномірною. Відрегулювати реле можна вручну або гвинтом усередині мотора.

Якщо з'являється стандартне водопостачання, можна зробити його резервним. Для цього робиться траншея, укладається трубопровід, з'єднується з магістраллю і встановлюється лічильник на водоспоживання.

Труба через клапан з'єднується до накопичувального баку, куди раніше був підведений трубопровід від свердловини. Поплавковий клапан може бути спеціальним або можна взяти використовуваний в зливний системі бачків унітазу. Клапан повинен перекривати воду при включенні датчика у насоса в свердловині.

Рекомендоване відео: Облаштування свердловини на воду

Від приєднаної труби робиться відведення. Монтується клапан і вентиль для направлення води на прийом. Другий кінець відводиться праці приєднується до насосної станції. Вентиль монтується обов'язково перед лічильником.

При частому включенні насоса, натиск вирівнюється насосом для автомобіля, що приєднуються до ніпеля на торці бачка. Перевірити тиск можна манометром для автомобіля.

Щоб вода завжди була чистою, в систему водопостачання обов'язково ставляться фільтри. Правильно зібраний і встановлений водопровід гарантує стабільне водопостачання. Тепер ви знаєте, як зробити зі свердловини водопровід в заміському будинку.