Водопровід у приватному будинку своїми руками

Наявність водопроводу в приватному будинку - це вже не примха, а необхідність, без якої уявити собі сучасне і комфортабельне житло неможливо. Систему водопроводу можна спостерігати навіть в будинках старої споруди, де спочатку водопостачання не було передбачено. Встановити водопровідну систему в приватному будинку своїми руками можна завдяки сучасним системам монтажу, які дозволяють не вдаватися до послуг фахівців.

Водопровід у приватному будинку: креслення і схеми

Одним з найбільш зручних і вигідних варіантів водопостачання в приватному будинку - підключення до центрального водоводу.

Вигоди такого рішення очевидні:

 • не треба шукати джерело води на місцевості;
 • вода в системі загального водоводу повинна мати відповідність санітарним нормам;
 • невисока вартість врізки;
 • натиск води в будівлі буде постійним.

схема водопроводу

Але ці плюси можуть обернутися і мінусами, наприклад: комунікації можуть бути застарілими, в цьому випадку на внутрішній поверхні труб з'являються різні нашарування, що вимагає ремонту трас і відключення води. Через населений знижується кондиція води, що вимагає її додаткового очищення; оформлення потрібних документів може тривати довго.

Схема дачного водопроводу

Підключення до центрального водопроводу складається з таких етапів:

 1. Процес оформлення потрібних паперів. В першу чергу треба взяти план місцевості з прокладеними на ньому комунікаціями і разом з документами на будинок (дозвіл на будівництво або право власності) подати в місцеве відділення водоканалу, де видадуть ТУ підключення будинку до мережі. Потім організація, що володіє ліцензією, складає проект водоводу в будинок і реєструє його в СЕС. Після цього треба взяти дозвіл на розкопки для прокладки труб і починати подальші роботи.
 2. установка системи. Прокладати труби і здійснювати врізку в центральний водогін мають право спеціалізовані організації, дізнатися про які можна в водоканалі. Своїми силами можна викопати канаву, зробити підсипку піском, засипати канаву після закінчення робіт. Всю іншу роботу, як-то: підключення до центральної системи, доведення труб до будинку, установка лічильників проводиться фахівцями. На завершення процесу уповноважений водоканалу складе акти введення приладів в експлуатацію. Протягом всього періоду виконання робіт складається маса актів.

Існує два способи організації водоводу в приватному будинку:

 1. Підключення послідовне, при якому від однієї труби, що виходить від джерела, до кожного приладу робиться відведення. Таке підключення доречно для невеликих будинків, в яких не більше 3-4 мешканців через одночасне включення всіх приладів може пропасти натиск.
 2. При паралельному підключенні насос і запас джерела повинні бути достатніми для того, щоб забезпечити потрібний напір води при виведенні труби до кожного приладу від розподільного пристрою. Таке підключення найзручніше в житлових будинках.

Детальна схема водопроводу для приватного будинку

Щоб зібрати внутрішній водогін приватного будинку, необхідно набратися терпіння і мати всі витратні матеріали. Для системи водоводу знадобляться наступні елементи: джерело води, насос, ємність для накопичення води, трійник, який буде розділяти обсяг води на різні потреби, система очищення, бойлер, трійник, який буде направляти потік води в систему гарячого і холодного водоводу, труби. У деяких випадках можна обійтися без ємності для накопичення води і трійника, що розділяє воду на різні потреби.Які потрібні труби для системи водопостачання в будинку

Вибираючи труби, слід звернути увагу, з якого матеріалу вони виготовлені. Найякіснішими і дорогими є труби, виготовлені з міді. Вони не схильні до ніяким впливам, витримують перепади температур і тиску, пригнічують розвиток патогенних мікробів. Найбільш поширені труби з металопластику, тому що в них не накопичуються мінеральні відкладення, вони не схильні до іржі. Недоліками є схильність до промерзання і невидержіваніе перепадів температур.

Схема водопостачання від свердловини

Труби зі сталі довговічні, але якщо була порушена технологія виробництва, вони можуть іржавіти. Труби з поліпропілену гарні тільки для холодного водоводу. Діаметр труб визначають залежно від відстані від джерела до споживача: більше 30 м - 32 мм, до 30 м - 25 мм, до 10 м - 20 мм. До сантехніці труби повинні бути від 10 до 15 мм.

Дивіться відео: Водопровід у приватному будинку, монтаж


Схема розведення виглядає так:

 • за допомогою насоса вода йде в накопичувальну ємність, встановлену на узвишші;
 • ставиться трійник з запорами, що направляє потік води до нагрівача і холодного водоводу;
 • встановлюються фільтри;
 • виводиться одна гілка до водонагрівача і інша до бойлера, а від них до приладів, трубу кріпиться за допомогою перехідника.

Тиск води в будинку залежить від якості установки труб, вірного вибору їх діаметра, розташування джерела щодо приладів споживання.

Корисна стаття: водопостачання в заміському будинку

знаючи, як провести водопровід в приватний будинок від центрального водопроводу, ви зможете істотно підвищити комфорт з мінімальними витратами. Дивіться відео, схеми і креслення, тоді більшу частину робіт вийде провести самостійно, без залучення фахівців.