Добриво навесні для фруктових дерев

Гарний фруктовий сад - мрія кожного дачника. Навесні в такому саду можна насолодитися духмяним цвітінням, а влітку і восени різноманіттям фруктів. Для того щоб дерева добре плодоносили, вже навесні потрібно провести їх підгодівлю. Ретельно підібрані склади добрив, своєчасна підрізування і полив допоможуть вам виростити шикарний сад своїми руками.

Особливості підживлення плодових дерев

Як правило, грунт під сад не культивують, а значить, треба серйозно поставитися до підготовки грунту під посадку певного дерева. У кожну підготовлену для саджанця ямку вносять такі види добрив, як фосфорні, калійні і органічні. Калій змішують з грунтом безпосередньо в лунці. Фосфор вноситься при засипанні ямки, в верхній шар, а найостанніший - органіка у вигляді торфу, перегною.

Таблиця добрив для плодових дерев

Для зерняткових дерева, наприклад, груші або яблуні, необхідна більша кількість мінеральних добрив і органіки, ніж для косточкового - черешні та абрикоса. Хочеться зауважити, що косточковое дерево потребує добриві все перші п'ять років.

Також почитайте: Весняні роботи на дачі в березні

Як правильно садити саджанці

Найбільш поширеною помилкою новачків-садівників стає внесення добрив під плодове дерево на першому році його посадки. У той час як, починати підживлення саджанців рекомендується з другого року, використовуючи мінерально-органічні комплекси такі, як компост, гній.
Органічні мінеральні добрива, які збагачують грунт, застосовують виходячи з його родючості. При високій родючості грунту використовують органіку кожен третій рік. У разі виснаженості землі, її незначності слід підгодовувати дерева щороку.

Дивіться відео: Як і чим правильно удобрювати плодові дерева


Осінь - найкраща пора для внесення фосфорно-калійних добрив. Вони вносяться в межах розташування основної кореневої системи. З настанням весни, під час першого розпушування грунту, присмачують грунт азотними добавками.
Ще одним видом добрива є вапняні комплекси, представлені вапняком, доломітового борошном. Їх застосовують досить нечасто: один, два рази на десять років, т. Е. Кожні 5 років. Вносять при цьому один кг на квадратний метр.

Корисна стаття: Клематиси: посадка і догляд, розмноженняВеличина внесених добрив залежить від родючості землі вашого фруктового саду. Високородючих грунт потрібно менше добрив, ніж для грунту з низькою родючістю, для якого доза збільшується в кілька разів.
Не поспішайте розчаровуватися, коли в перші два роки не отримаєте великого врожаю. Результат від проведених підгодівлі проявиться в міру дорослішання саджанця і його готовності до плодоношення.

Підживлення плодових дерев навесні

Нові саджанці на піку свого зростання гостро потребують проведення підживлення. У цей момент добре буде удобрити сечею, гноївкою, пташиним або коров'ячим послідом. При цьому водою розбавляють гнойову рідину, сечу в співвідношенні 1: 6, для посліду ж беруть співвідношення 10:12. Витрата добрива - 10 л на квадратний метр.
Внесення мінерального добрива роблять у такий спосіб: рідким або сухим. Важливо після підгодівлі сухим мінеральним добривом обов'язково пролити грунт під деревом.

З приходом весни, в момент перекопування грунту під плодовими деревами, вноситься більше половини дози всіх добрив. Літнє підживлення проводиться тільки для ослаблених рослин, що гостро потребують в ній. А так друга основна підживлення проводиться в момент активного розвитку, третя - через місяць.
Час обов'язкового внесення добрив

У момент активного розвитку, при вегетації рослини чуйні на додаткові мінеральні комплекси.
Виділяють наступні періоди гострої необхідності плодового дерева в підгодівлі:
- весна літо. Необхідно подбати про надходження всіх поживних речовин і в першу чергу - азоту. Це дозволяє домогтися кращого, рясного утворення квітів і подальшого зав'язування плодів.
- Літо осінь. В цей час йде активний процес зростання і розвитку коренів дерева, починається процес накопичення поживних речовин для зими, майбутнього врожаю.

Виростити багатий фруктовий сад можна всього за кілька років, якщо своєчасно удобрювати дерева і правильно доглядати за ними. Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам правильно вибирати добрива для різних дерев.