Догляд за виробами з бісеру

Бісерні вироби, як і інші речі, створені своїми руками, вимагають від власника постійного догляду. Для довгої служби і охайного зовнішнього вигляду виробу необхідно запам'ятати кілька правил, які не тільки збережуть виріб, але і допоможуть не витрачати на них багато особистого часу. Адже нерідко через невірне способу зберігання і неправильного поводження виріб псується і втрачає колишню красу. Наші поради підкажуть вам, як краще доглядати за виробами з бісеру.

Правила перед початком роботи

1. Перш ніж приступити до виготовлення бісерного вироби, необхідно звернути увагу на вибір матеріалів, які ви будете використовувати. Неякісний бісер або намистини можуть втратити колір при митті вироби. Також слід перевірити на бісер, плавиться він під впливом високих температур. Це потрібно для того, щоб при пропрасовуванні вироби бісер не деформована і не втратив охайний зовнішній вигляд. Перевагу краще віддавати відомим і якісним матеріалам, таким як чеський бісер.

2. Якщо ви використовуєте в роботі стеклярус, також варто придбати даний матеріал хорошої якості. Нерідко китайський стеклярус з нерівними краями тріскається і перетирає нитка, що призводить до псування виробу, і роботу доводиться виконувати заново кілька разів.

3. Основу вироби становить волосінь, дріт або нитка. Ці матеріали варто підбирати не тільки під колір бісеру, з якого складатиметься виріб, але і варто звернути увагу на міцність основи. Якщо використовувати неякісні матеріали, то нетривка нитка може порватися, як і волосінь, а дріт деформується під вагою бісеру.

Правила зберігання готових бісерних виробів

1. Метод зберігання виробів багато в чому впливає на термін їх служби. Для зберігання прикрас з бісеру підходять шкатулки і коробки з плоским дном. Варто акуратно cкладивать вироби один з одним, адже вони можуть заплутатися між собою, а так само можливо, що бісер може передати свій колір на інші вироби. Для того, щоб уникнути подібну халепу, необхідно перед приміщенням в шкатулку звернути виріб в целофановий пакет.

2. Періодично протирати виріб від пилу щіткою або пензлем з м'якими ворсинками. Не варто мочити їх, інакше разом з пилом можна змити фарбу з бісеру, і виріб втратить свої колірні властивості.

3. На втрату кольору в виробі може вплинути неправильне розміщення в будинку. Наприклад, якщо бісерні картину або ікону розмістити біля вікна, вплив сонячних променів може призвести до вицвітання бісеру. Також бісер може тріснути від перепаду температури, якщо на вулиці холодно.

4. Бісерні прикраси з волосіні слід зберігати в розправленому стані, в іншому випадку волосінь прийме м'яте положення, і розправити виріб буде проблематично.

5. Потемнілу металеву фурнітуру на прикрасах можна відчистити за допомогою зубного порошку. Не рекомендується застосовувати спиртовмісні рідини для чищення фурнітури.

6. Прання обшили бісером одягу дозволено виробляти в пральній машинці, але обов'язково в делікатному режимі з температурою не більше 40 градусів. Не варто використовувати віджимання таких виробів, адже вони можуть деформуватися або порватися. Сушку одягу, прикрашеної бісером, необхідно виробляти в розгорнутому стані для уникнення заломів на вишитому малюнку.

Сподіваємося, що ці поради допоможуть вам надовго зберегти свої вироби з бісеру в первозданному вигляді.