Добрива для томатів

Якщо ви вирішили зайнятися вирощуванням томатів в домашніх умовах, необхідно знати, чим підживити помідори під час цвітіння і плодоношення в теплиці. Від цього безпосередньо залежить розмір плодів і врожайність. Як підживлення можна використовувати покупні або натуральні препарати, які можна приготувати самостійно.

Підживлення помідор дріжджами

Томати необхідно удобрювати не тільки для рясного цвітіння і плодоношення, а й активного росту. Раніше у садівників не було такого асортименту добрив, як сьогодні, тому вони готували їх самостійно. Якщо ви не хочете шкодити рослинам і використовувати хімікати, пропонуємо підгодувати помідори під час цвітіння і плодоношення в теплиці дріжджами.

Відмітна особливість дріжджів в тому, що вони містять білки, які легко засвоюються томатами. Кожен городник повинен знати пропорцію, в якій змішати дріжджі. Підходять для підживлення не дріжджі в пакетиках, а ті, що продаються в пресованих брикетах. Розділіть 100 гр пачку дріжджів навпіл і одну частину розведіть у відрі води. Отриманий растрів потрібно залишити на пару годин, а вже потім можна проводити підгодівлю.

Підживлення томатів дріжджами необхідно провести кілька разів:

  1. Після того як розсаду висадили в теплицю.
  2. У період цвітіння.
  3. Під час плодоношення.

Використання йоду в якості підгодівлі томатів

Через два тижні після висадки розсади помідорів в теплицю, ви можете спробувати удобрити кущики розчином йоду. Одну ложку аптечного йоду розводять у відрі води, але не більше ніж на 10 літрів. Поливати кущі варто дуже акуратно, так як при попаданні на листочки можуть з'явитися опіки на рослині.

Підживлення помідор золою

Основна перевага даного виду добрива в тому, що його використовувати можна не тільки після посадки томатів в теплицю, а й протягом усього росту і плодоношення рослини. Зола допоможе зміцнити кореневу систему, зробить плоди крупніше і допоможе збільшити кількість зав'язей на одному кущі.Приготувати добриво на основі золи може навіть початківець городник. Візьміть 200 гр золи і розведіть у відрі гарячої води. Через 4-5 годин можна процідити розчин через марлю і додатково розбавити в співвідношенні 1: 3. Спробуйте поліпшити склад приготовленої підгодівлі для томатів за допомогою декількох крапель йоду і 10 гр борної кислоти.

Також почитайте: Найсмачніший сорт томатів Будьонівка

Поливати кущі томатів цим розчином потрібно під корінь, а в період цвітіння в теплиці можете скористатися пульверизатором.

Як зробити добриво з коров'яку

Екологічно чистої підгодівлею вважається з коров'яку, яку приготувати досить легко в сільській місцевості. Якщо використовувати це добриво в період появи квітів на кущах томатів, то можна істотно збільшити кількість плодів.

Для приготування добрива, вам знадобиться 500 гр коров'яку і відро води (близько 10 л). Отриманий розчин добре перемішують і потім залишають наполягати на час 3-4 годин. Одне відро добрива з коров'яку можна використовувати для поливу 3-4 кущів томатів.

Не бійтеся змішувати декілька добрив, адже в такому випадку можна домогтися кращого ефекту. Так в розчин коров'яку часто додають золу, йоду або борну кислоту.

Підживлення з курячого посліду - дешеве добриво томатів

У відрі чистої води розведіть 500 гр курячого посліду і залиште розчин настоюватися. Підживлення цим складом можна робити тільки два рази за сезон, інакше можете завдати опіки рослині. Добрива не варто зловживати, так як тільки при правильній підгодівлі можна збільшити врожайність.

Тепер ви знаєте, ніж підгодувати помідори під час цвітіння і плодоношення в теплиці своїми руками. Вибирайте склад, який найпростіше зробити і удобрюйте томати натуральними живильними розчинами.