Догляд за полуницею навесні. важливі правила

Якщо ваша полуниця на дачній ділянці приносить вам багатий урожай, то вас можна сміливо привітати. Ви зважаєте досвідченим садівником, у якого все в порядку. Однак така ситуація далеко не у кожного дачника. У багатьох випадках вирощування полуниці приносить одні засмучення. І все тому, що дана ягода вважається примхливої. Отже, отримати багатий урожай буває вкрай складно. Але пам'ятайте, що це можливо. Вам варто дізнатися про те, як доглядати за полуницею навесні щоб був хороший урожай і вже в поточному сезоні зібрати з кожного куща багато ягід.

Здійснюємо догляд за полуницею навесні

Догляд за полуницею навесні вважається складним. Однак він має суттєвий вплив на збірку врожаю. Якщо навесні привести грядки з полуницею в порядок, то навесні залишиться контролювати зростання кісткової і стежити за їх здоров'ям. Зараз варто розглянути більш докладно всі етапи догляду за полуницею.

З настанням весни багато дачники запитують один одного, коли починати доглядати за полуницею навесні? І варто сказати, що догляд необхідно здійснювати відразу ж, як тільки на вулиці потепліє і зійде весь сніг. Отже, на цьому етапі потрібно очистити кущі полунички від загиблих і сухого листя. Рослини, які вимерзли теж необхідно видалити відразу ж. Зніміть верхній шар грунту з полуниці, приблизно, на 3 см. Це дозволить вам позбавити полуницю від шкідників, які зимували в ньому. Крім того, в такому випадку полуниця зможе швидше прогрітися.

На замітку! Ранньою весною не можна підсипати до кущів полуниці землю. В такому випадку коренева система буде довго прогріватися. В результаті, дозрівання ягід відбудеться набагато пізніше.

Якщо ви не плануєте прибирати осінню землю, тоді між рядами полуниці її рекомендується прорихлити в глибину до 7 см.

Для того, щоб полуниця принесла хороший урожай смачних ягід, важливо здійснити правильний догляд навесні. І поради даної публікації обов'язково повинні стати в нагоді вам. Варто відзначити те, що весняний догляд за полуницею неможливо уявити без підгодівлі і мульчування. Тому після розпушення грунту варто зробити наступне:

Грядки з полуницею необхідно посипати: тирсою, дрібною соломою, крихтою торфу. Ще в якості підсипки можете використовувати перегній. Одночасно з цим кущики полуниці підгодовуються добривами з високим вмістом азоту.

Як тільки, на кістках полуниці з'являться зелені листочки, під кожен кущ вноситься розчин коров'яку. У нього додайте також сульфат амонію.

Комплексні добрива внести варто на початку травня.

Для того, що-б запобігти захворюванням кущів полуниці і позбутися від шкідників, слід кожен кущик і землю навколо нього обприскати розчином мідного купоросу. Зробити це необхідно до того, як полуниця пустить свої листочки.Полив полуниці рекомендується здійснювати теплою водою. Робити це потрібно раз на тиждень вранці. До того, як полуниця зацвіте, її поливати можете методом дощування. А коли з'являться квіти та ягоди, то вода не повинна потрапляти на них.

На грядках з полуницею не повинні з'являтися бур'яни. Уникнути їх появи дозволить вам шар з тирси. Вода і добрива при цьому будуть вільно надходити до кореневої системи, а ось бур'яни через даний шар пробитися не зможуть.

Як доглядати за полуницею в літню пору

Про те, як здійснювати догляд за полуницею ранньою весною ми розповіли вище. Ви, напевно, вже помітили, що робити це не особливо складно. Тепер варто розповісти про те, як здійснювати догляд за полуницею влітку. Літній догляд за полуницею повинен включати в себе:

  • Регулярну прополку грядок;
  • Полив раз в тиждень;
  • Огляд кущиків на наявність шкідників і ознак хвороб;
  • Своєчасне видалення кісткової полуниці і тих частин рослини, які пошкоджені;
  • Підсипку до кущика дрібної соломи або тирси;

На замітку! Підсипку соломи і тирси, необхідно зробити грамотно. Зазвичай це відбувається до появи перших ягідок полуниці. В такому випадку вони не будуть забруднюватися від грунту.

  • Збір полуниці разом із плодоніжкою;
  • Підживлення після збору врожаю водою з деревної або з нітрофоскою золою. Дану процедуру проводять до 10 серпня;
  • Якщо літо видалося дощовим, то грядку з полуницею можна покрити плівкою. В результаті ви не допустите перезволоження ягід. Якщо це не зробити, то в полуниці можуть розвинутися захворювання, а самі ягоди стануть занадто водянистими.

Як підготувати полуницю до зимування

Коли ви зберете останні полунички з кущиків, займіться обрізанням листя і вусів. В результаті, ви зможете зробити підготовку рослини до комфортної зимівлі. У кожного куща листя в такому випадку зрізаються на 10 см від відстані землі. Зрізати також необхідно все вуса. Загалом, після таких маніпуляцій у вас від полуниці залишаться одні стебла. Не лякайтесь! До настання зими ще багато часу. У полуниці зможуть з'явитися нові листя, а сам кущ добре зміцніє. В результаті кущ полуниці ще краще зможе перенести суворі температури.

Один вус, який виходить від полуниці залиште для розмноження. Прикопайте його розетку в грунт. З даної розетки в наступному році може вийти здоровий і красивий кущ. З цього куща ви зберете смачні ягоди. А якщо робити заміну полуниці саме таким чином, то ви зможете домогтися гарного врожаю. А якщо слідувати всім правилам догляду за полуницею, то урожай зможе підвищитися ще на 15%.

Кущики, які ви обрізали обприскати засобами від хвороб і шкідників. Після чого підгодуйте рослини. В цьому випадку використовуються мінеральні добрива. Пізньої осені вже підготовлені кущі полуниці можете ще раз про мульчувати. Використовуються в даному випадку деревна тирса або торф. Шар при цьому повинен складати 5 см.

На замітку! Підсипку варто робити акуратно. Кущі при цьому не повинні бути засипані. Дану підсипку ви приберете навесні. Коріння в результаті отримають багато сонечка і зможуть швидко прогрітися.

На закінчення

Тепер ви дізналися, як доглядати за полуницею навесні після зими. Сподіваємося на те, що дані рекомендації вам допоможуть домогтися багатого врожаю ягід. Обов'язково доглядайте за кущами полуниці правильно. Дотримуйтесь всі рекомендації і тоді урожай буде не тільки багатим, але і смачним.