Прикрашаємо дачний сад фігурами з кущів і трави

Оформлення скульптурних конструкцій з рослинності на дачній ділянці своїми руками: альтернативне рішення щодо топіарі

топіар - це стрижка чагарників і дерев декоративним методом. За допомогою даної техніки насадження набувають незвичайну і химерну форму. Таким способом прикрашають ландшафт дачної території. Варто відзначити, що за топіарі потрібно регулярно доглядати, а підстригати рослинність здатний тільки професійний садівник. Щоб оформити деревам і кущам красиву форму, необхідно почекати, поки вони виростуть, а це може бути від 3 до 5 років. Однак є альтернативне рішення, яке дозволяє обійтися без формування топіарі - це форма-каркас для садових фігур, вона обростає травою або квітами.

Для створення фігури вам будуть потрібні наявність необхідних інструментів і матеріалів, а саме:

• дріт зі сталі товщиною 8 мм;
• мотузка для зв'язки або зварювання, щоб скріпити дріт;
• сітка зі сталі або з поліпропілену (допускається з меншим перетином);
• чорнозем і солома;
• суміш, яка живить рослини і призначена для посадки трави;
• апарат для зварювання;
• кельму, лійка з водою.

Відео по темі: Що таке топіарі і як його використовувати

Формуємо садову скульптуру

Технологія досить проста, однак вимагає витрати деякої кількості часу. Представляємо для вас послідовність дій, які необхідно буде дотримуватися.

Дія 1 - визначаємо форму скульптури для саду

Форма скульптури повинна гармонійно поєднуватися із загальним ландшафтом дачної території і за стилем.
В даний час користуються популярністю:
• форми геометричних фігур у вигляді куба, кулі або піраміди;
• герої казок;
• фігури тварин.Дія 2 - створюємо каркас для садової фігури

Основа-каркас виконується із сталевого дроту, яку потім скріплюють за допомогою зварювання для надійності і тривалого терміну служби фігури. Якщо у вас немає апарату для зварювання, можна скористатися матеріалом, яким необхідно буде зв'язати окремі деталі.

Дія 3 - підготовка основи

В якості основи використовують чорнозем, який змішують з поживним складом. Співвідношення компонентів, як правило, зазначено на упаковці суміші. Щоб основа скульптури не зруйнувалася і була в'язкою, до складу слід додати солому. Попередньо змочіть землю водою.

Дія 4 - надійне зміцнення основи сіткою

Сітка зі сталі служить захистом землі від розсипання і для стійкості конструкції. Якщо скульптура матиме вертикальне положення, необхідно замотати сіткою нижній її ділянку. Коли основа приймає горизонтальний вигляд, тобто лежачи, слід скріпити бічні її частини.

Дія 5 - насипаємо землю в основу

Заздалегідь змочіть землю з соломою водою, акуратними рухами насипте складу в основу. Варто відзначити, що склад суміші повинен бути густим, щоб він не проникав назовні через каркас. Залишки суміші приберіть кельмою. В основі не повинно бути проміжків, щоб вона не втратила форму після усадки грунту.

Дія 6 - засівають насіння

Після створення каркасу-основи, приступаємо до засіву насіння низькорослої рослинності або трави. Щоб скульптура придбала оригінальний вид, рекомендовано комбінування квітів разом з травою. Наприклад, голову лева можна зробити з квітів, а тіло тварини оформити травою.

Дія 7 - доглядаємо за фігурою

Щоб дочекатися проростання трави і квітів, потрібно здійснювати полив скульптури. Для цього слід скористатися лійкою, тому що під напором шланги земля може розмитися, а фігура втратить форму.

Відео по темі: каркасні садові фігури з рослинності

Для додання дачної скульптурі стійкості, рекомендовано формування кореневої системи рослинності, згодом вона повинна розростися по всій площі фігури.