Вчимося читати схеми джгутів, визнаних з бісеру

Плетені джгути з бісеру досить сучасний і дуже модний аксесуар. Палять є сплетений шнур. Він може бути як щільного плетіння, а так і мереживний або ажурний. Товщина джгутів варіюється в залежності від бажань і потреб. Витончений аксесуар прийшов в сучасний світ з давнини. Давним-давно майстрині виготовляли своїми руками стрічку, яка була плоскою, після чого зшивали її в шнур.

Процес виготовлення шнурів зараз трохи модернізувався, і аксесуар отримав різні форми: квадрат, спіраль, зовнішня обплетення. Оригінальна прикраса у вигляді джгута користується попитом за рахунок його універсальності. Їх можна носити як окреме прикраса, так і компонувати з різними кулонами або ланцюжками.

Одним із способів виготовлення джгутів є в'язання. Такі шнури досить витончені і чудово виглядають, а різноманітність візерунків для них дозволять вам виконати таку прикрасу, яке буде підходити як під конкретний наряд, так і бути універсальним.

Для того щоб зрозуміти процес виготовлення прикрас, пізнати його секрети і навчитися техніці розглянемо в'язаний шнур-джгут з бісеру.

справа техніки

Перш ніж приступати до виготовлення браслета, краще спробувати зробити невеликий візерунок. Так вам буде зрозуміла і техніка плетіння і то, як поводяться всі предмети в ваших руках.

Щоб зробити пробний візерунок, вам буде потрібно:

 • Бісер різних кольорів.
 • Голка для нанизування бісеру.
 • В'язальний нитка для плетіння мережива.
 • Гачок першого номера.

Вчимося читати схему:

Для створення візерунка необхідно розібратися зі схемою, зрозуміти її та детально вивчити. Аксесуар можна виготовити як за готовою схемою, так і створити її самостійно в спеціальній програмі.

Пробувати свої сили в створенні джгута будемо на різнобарвному бісер. Основу джгута становлять 7 бісерин, а нижче представлена ​​сама схема плетіння.

На перший погляд може здатися все або надскладним, або занадто простим. Давайте розберемося. Справа вгорі, можна побачити якої ширини буде джгут, у нас він дорівнює семи бісеринки.

Далі опускаємося вниз схеми і бачимо, через яку відстань візерунок починає своє повторення. У нашому випадку він становить 140 бісерин.

Далі нашу увагу переміщається на три стовпці, які розташовуються в лівій частині. Кожен з них має своє призначення:

 • Draft - представляє схему візерунка в розгорнутому вигляді.
 • Corrected - має мозаїчний вигляд, сам візерунок в плетінні.
 • Simulation - вид готового виробу.

Далі вашій увазі представлений малюнок, який показує початок набору і кінець плетіння.

Коли починаємо набір браслета, орієнтуватися варто на перший стовпчик.

Для полегшення нанизування бісерин і визначення їх числа, а також черговості вони дублюються в окремих колонках, розташованих праворуч.

плетемо візерунок

Після того, як розібралися зі схемою, можна приступати до плетіння візерунка.

 • З урахуванням схеми необхідно нанизати бісеріни за допомогою спеціальної голки. • Потім необхідно зробити на нитки петлю, вона робиться за допомогою гачка і є першою.

 • Далі необхідно провести захоплення нитки безпосередньо за першою бісеринкою і протягнути її в тільки що створену першу петлю.

 • Ті ж дії необхідно зробити з іншими шістьма бісерінкамі.

 • Далі наше кільце слід закрити. Для цього потрібно провести захоплення нитки за тією бісеріну, яка йде після бісеріни синього кольору.

 • У підсумку маємо такий вигляд:

 • Потім гачок потрібно просунути під бісерину блакитного кольору, розташовану в першому ряду і провести захоплення нитки за наступною бусиной блакитного кольору, розташованої в другому ряду.

 • Простягаємо нитку в петельку.
 • У підсумку маємо:

Зверніть увагу:

Коли ви в'яжіть браслет, пильно стежте за бісерінамі нового ряду. Вони повинні лягати безпосередньо поверх і праворуч від бісеріни того ряду, який був перед цим. В силу цього рекомендуємо притримувати ваші бісеріни при в'язанні. Для додання обсягу джгута його плетіння необхідно виконувати на спеціальній основі, якщо вона відсутня, то можна скористатися стрижнем. Щоб уникнути провисань нитка, якою ви працюєте, завжди повинна мати однакове натяг. Як і в будь-якій справі, складно тільки починати, коли частина браслета пов'язана ставати набагато легше, працювати і утримувати нитку, а все бісеріни укладають на своє місце, немов частини пазла.

Коли браслет пов'язаний, необхідно його завершити. Для цього потрібно проплести останній ряд джгута напівстовпчиками, тільки без бісерин.

Після спроби відтворення тренувального візерунка ми маємо наступний результат:

Якщо продовжити плетіння, то браслет можна перетворити на яскраве і райдужне прикраса на шию:

Читайте також: Схеми плетіння браслетів з гумок

Читання різних схем

Для створення схем плетіння використовується спеціально розроблена програма останньої версії DB-bead. Для закріплення тренувального ефекту спробуємо зрозуміти і розібратися в ще одній схемі.

За нижньому рядку визначаємо кількість намистин, з яких складається один повторюваний візерунок. На цій схемі їх зазначено 12 штук.

Плетіння нашого браслета і набір намистин необхідно починати знизу з правого боку і по ходу руху візерунка завершувати плетіння будемо в верхньому лівому кутку.

Малюнок, який розташовується з лівого боку, визначає, в якому порядку буде відбуватися набір. Відповідну черговість можна побачити і в першому ряду, у якого є цифри.

Середній стовпчик, як ми вже знаємо, являє нам малюнок нашого браслета в розгорнутому вигляді. А малюнок, розташований праворуч, показує підсумкове становище малюнка в готовому виробі.

Для освоєння техніки тим, хто вперше зіткнувся з таким плетінням, найкраще буде пробувати свої вміння на однотонних виробах. Після освоєння техніки можна спробувати створювати двоколірні браслети, потім поступово додавати по одному кольору, а в підсумку навчитися створювати справжні шедеври.

В'язаний джгут з бісеру, плетемо за схемою

І в кінці хотілося б дати один маленький, але важливий рада: для того, що б ваш браслет своїми руками, який має об'ємну форму, добре її тримав, всередину можна вставити звичайнісінький шнурок.