Варіанти покриття для підлоги в гаражі

Варіанти покриття для підлоги в гаражі

Пол в гаражі постійно піддається механічного навантаження, а також контактує з хімічно агресивними речовинами. Саме тому підлогове покриття повинне бути міцним, надійним і довговічним. У цій статті ми пропонуємо ознайомитися з ідеями для підлогового покриття гаража, які допоможуть зробити не просто якісний підлогу своїми руками, але і по-дизайнерськи його оформити.

Бетонна стяжка для гаражного підлогового покриття

бюджетний варіант. Цікаво, що армована стяжка може виступати не тільки як основу для подальшого облицювання, але і використовуватися в якості самостійного покриття. Роблять її з бетону марки В20-25 товщиною від 50 до 150 мм. Якщо поверхня такого покриття недостатньо рівна, її рекомендується відфрезерувати і потім один раз відшліфувати.

Бетонна стяжка для гаражного підлогового покриття

технологія виконання. Щоб стяжка підлоги в гаражі була міцна, необхідно враховувати розміри заливається поверхні. Якщо підлогове покриття займе площу більше 45-50 м2, то стяжку необхідно розділити на кілька частин деформаційними швами, які заповнюють еластичними складами. У гаражі не повинна збиратися вода, тому стяжку виконують під нахилом в сторону стічних решіток. По краях статі роблять шов, який заповнюють пінополістиролом або поліуретаном.

Безбарвна просочування бетонного покриття

Оздоблення бетону. Щоб підвищити грязеотталкивающие властивості бетонної стяжки, її необхідно обробити безбарвної просоченням. Роблять це за допомогою валика або пензлика. Завдяки такому покриттю бетон буде не так швидко забруднюватися.

Безбарвна просочування бетонного покриття

Витрачений час на обробку статі. Покривати просоченням підлогу можна всього лише один раз, в деяких випадках може знадобитися додаткова обробка. Після нанесення складу підлогове покриття готове до використання вже через кілька днів. Таким чином, щоб обробити підлогу в гаражі доведеться один день витратити на проведення робіт, а потім дочекатися висихання просочення. Повторне нанесення просочення здійснюватися буде не раніше, ніж через 3 роки.

Фарбування бетонної підлоги

чим пофарбувати? Для фарбування бетонної підлоги використовують найчастіше акрилові і епоксидні фарби. При виборі звертайте увагу на їх стійкість до механічних навантажень і можливості використання на бетонних поверхнях.

Кольорове рішення. Враховуйте, що фарбування підлоги виконує не тільки захисну, але і декоративну функцію. Пол в гаражі стане відмінним місцем для експериментів. Для бетону асортимент квітів досить стандартний, тому втілити творчі ідеї можна шляхом змішування. Готова поверхня може бути матовою, глянсовою або напівматової.

технологія фарбування. Якщо бетонна стяжка стара, то її рекомендується вирівняти. Для цього підставу ґрунтують спеціальними сумішами, які підвищують зчеплення стяжки і бетону. Потім наносять самовирівнюючі шар. Перед тим як приступити до фарбування, не забудьте підлогу пропилососити, щоб очистити від будь-яких забруднень, а потім просушити його.Витрачений час на фарбування підлоги. У гаражі фарбувати потрібно не тільки підлогу, а й частина стіни (до 20 см). Рекомендується наносити кілька шарів фарби з проміжком в 2 доби. Пофарбована підлога повинен просохнути протягом 48 годин.

Сухі цементні суміші - рівної підлоги в гаражі

Рівна поверхня для підлоги. Отримати ідеальне підлогове покриття дозволяють спеціальні сухі цементні суміші. Після змішування такого складу з водою виходить рідка самовирівнююча маса, яка здатна розтікатися і утворювати ідеально рівну поверхню підлоги товщиною до 80 мм. На жаль, даний спосіб заливки не підходить для того, щоб зробити підлогу з невеликим ухилом.

Сухі цементні суміші - рівної підлоги в гаражі

Технологія нанесення покриття. Попередньо поверхню очищають від забруднень і гарантують. Після цього наносять полутерком самовирівнюючі маси. На ринку сьогодні можна знайти спеціальні маси, які використовуються для верхнього шару підлоги. Таке покриття не вимагає подальшої обробки.

Терміни проведення робіт. Для того, щоб якісно підготувати підставу і виконати стяжку, доведеться витратити близько 3-4 днів. Після того як буде залитий самовирівнюється, на нього можна буде наступати ногою вже через день, а ось поставити машину в такий гараж тільки через 2-3 дня.

Полімерні покриття для гаражного статі

Дизайнерське рішення. Полімерні покриття для підлоги виготовляються на основі акрилових, епоксидних, вінілових та інших смол. Вони мають широку палітру кольорів і відрізняються підвищеною міцністю, стійкістю до дії агресивних хімічних речовин. Додатково полімерне покриття для підлоги можна розкрити лаком з антиковзаючим ефектом або фарбою. Можете прикрасити таку підлогу піском або іншими декоративними елементами.

Полімерні покриття для гаражного статі

технологія нанесення. Є різні полімерні покриття: одні з них розтікаються по підлозі подібно самовирівнюючі цементним сумішей, а інші необхідно укладати за допомогою полутерком або кисті.

Терміни проведення робіт. Нанесення покриття здійснюється протягом 3-6 днів. Вже через 48 годин можна наступати на залитий підлогу. Швидкість затвердіння покриття залежить від температури повітря і якості затверджувача.

Плитка для облицювання підлоги у вашому гаражі

Красиве і зручне покриття для підлоги. При виборі плитки враховуйте її технічні характеристики. Покриття буде володіти антискользящим ефектом, якщо вихідний матеріал буде з рифленою поверхнею. Враховувати потрібно твердість за шкалою Мооса і вологоємність. Щоб підлога була легким у догляді, найкраще для облицювання використовувати бетонну або клінкерну плитку, стійку до стирання.

Плитка для облицювання підлоги у вашому гаражі

Технологія облицювання підлогового покриття. Основу очищають і грунтують за день до укладання плиткового покриття. Так як стать буде піддаватися навантаженням, необхідно використовувати еластичний клей для зовнішніх робіт. Наносять його шпателем (крок зубчиків від 0,2 до 1 см). Шви затираються спеціальними масами.

Терміни облицювання підлоги. Цей вид підлогового покриття більш трудомісткий. Всі роботи займуть близько 8-10 днів. Пол можна експлуатувати в повній мірі через 14 днів.
Варіант оформлення підлогового покриття для гаража. Відео

Варіантів оформлення підлогового покриття для гаража багато, тому вибір залежить від фінансових можливостей і переваг автовласника. Зробити гарний і надійний підлогу в гаражі нескладно своїми руками, головне - підібрати матеріали і слідувати інструкціям по укладанню і будівництва.