Рукавиці-царапки і пінетки «Поросята», в'язання гачком

Якщо в 2019 році у Вашій родині або у близьких вам людей очікується поповнення - зв'яжіть в подарунок пінетки і рукавиці (антіцарапкі) для новонародженого. Звичайно ж, у вигляді символу року - жовтого порося!

Рукавиці-царапки «Поросята» гачком

Основною проблемою для мам при одяганні дітей, особливо немовлят, є рукавиці, які такі малюки ще не вміють надягати самостійно. Тому нерідко з молодих мам сходить сім потів, перш ніж вдається правильно надіти на ручку крихти цю деталь гардеробу. Але є вихід з такої ситуації - «царапки», які мають цільну основу, тобто, вони схожі на рукавиці, тільки без пальчика. Тому процес одягання «царапок» відбувається набагато швидше, ніж рукавиць.

Інструменти і матеріали:

 1. Пряжа "Джинс" жовтого кольору;
 2. Невеликий відрізок пряжі "Джинс" чорного кольору;
 3. Гачок №2;
 4. Чорні намистини для вічко - 4 шт .;
 5. Голка з ниткою;
 6. Ножиці.

Царапки будемо в'язати з гумки. Для цього набираємо на гачок 7 повітряних петель (6 для гумки і 1 для підйому).

(Фото 2)

Пров'язуємо 1 ряд стовпчиків без накиду.

(Фото 3)

Другий ряд гумки в'яжемо також стовпчиками без накиду, але при цьому гачок вводимо в задню часточку петель так, як це показано на фотографії:

(Фото 4)

І так робимо з кожної петлею. вийде лінія.

(Фото 5)

Повертаємо в'язання і наступний ряд пров'язуємо точно так же, як і попередній. І так в'яжемо до тих пір, поки довжина гумки не буде потрібного розміру.

(Фото 6)

Як тільки гумка буде готова, складаємо її навпіл і з'єднуємо її короткі кінці стовпчиками без накиду.

(Фото 7)

Тепер будемо в'язати основну частину царапок. Не відриваючи пряжі, по гумці в'яжемо ряд стовпчиків з одним накидом, роблячи додавання через 1 петлю. Закриваємо ряд з'єднувальним стовпчиком.

(Фото 8)

Далі з другого по п'ятий ряд в'яжемо стовпчики з накидом без додатків.

(Фото 9)

Починаючи з шостого ряду, будемо робити зменшення. Для цього складаємо царапкой так, щоб лінія з'єднання кінців гумки була рівно посередині, і відзначаємо дві точки на згинах царапки в крайньому ряду. У цих точках і будемо робити зменшення - 4 ряди.

(Фото 10)

Тепер інші ряди будемо в'язати стовпчиками без накиду, також в кожному ряду роблячи зменшення. У цьому випадку зменшення робимо не тільки на згинах з боків, а й ще в двох місцях. Зважайте на те, що зменшення повинні бути рівновіддалені один від одного. Таким чином в'яжемо до тих пір, поки в'язання повністю не закриється.

(Фото 11)

щоб зв'язати п'ятачок порося, набираємо 4 повітряні петлі, замикаємо їх у кільце, а потім в'яжемо 3 ряди стовпчиків без накиду, в кожній петлі роблячи по одному додатку.

(Фото 12)

Далі беремо невеликий відрізок чорної пряжі і за допомогою гачка формуємо ніздрі на п'ятачку.

(Фото 13)

щоб зв'язати вушко порося, набираємо 5 повітряних петель, замикаємо їх у кільце сполучної петлею.

(Фото 14)

Пров'язуємо 3 петлі для підйому, а потім в'яжемо 8 стовпчиків з одним накидом.

(Фото 15)

Другий ряд вушка в'яжемо за такою схемою: 2 стовпчики з накидом, 2 стовпчики з накидом в одну петлю, знову 2 стовпчики з накидом в 1 петлю, 2 стовпчики з накидом, 1 стовпчик з двома накидами, піко з 3 повітряних петель, 1 стовпчик з двома накидами, 2 стовпчики з накидом, 2 стовпчики з накидом в одну петлю (2 рази), 2 стовпчики з накидом. Вийде вушко з загостреним кінчиком.

(Фото 16)

Пришиваємо всі деталі (вушка, п'ятачок і очі) до лицьовій стороні царапок. З невеликого відрізка чорної пряжі за допомогою гачка формуємо ротик поросят.

Царапки "поросятко" готові.

Пінетки «Поросята»

У цьому майстер-класі покажемо вам, як зв'язати пінетки для малюків у вигляді поросяток, які відмінно підійдуть до таких царапкой.

Інструменти і матеріали:

 1. Пряжа "Джинс" жовтого кольору;
 2. Невеликий відрізок пряжі рожевого кольору;
 3. Гачок №2;
 4. Голка з ниткою;
 5. Чотири чорні намистини для вічко;
 6. Ножиці.

В'язати пінетки почнемо з підошви. Для цього набираємо на інструмент 12 повітряних петель, з них 10 - для основного в'язання, а 1 - для підйому.

(Фото 2)

Далі пров'язуємо ряд стовпчиків без накиду по обидва боки ланцюжка. На кінцях ланцюжка пров'язуємо по 1 додатку, щоб плавно перейти від однієї сторони до іншої.

(Фото 3)

Другий ряд підошви в'яжемо аналогічно першому ряду.

Далі в'яжемо третій ряд за такою схемою: 1 повітряна петля для підйому, 9 стовпчиків без накиду, 6 стовпчиків з одним накидом, 6 стовпчиків з одним накидом в одну петлю, 6 стовпчиків з накидом, 9 стовпчиків без накиду.

(Фото 4)

Четвертий ряд: 10 стовпчиків без накиду, 8 стовпчиків з одним накидом, 6 стовпчиків з одним накидом в одну петлю, 8 стовпчиків з накидом, 10 стовпчиків без накиду.

(Фото 5)

П'ятий ряд: цей ряд повністю пров'язуємо стовпчиками без накиду, роблячи кілька додатків при переходах.

Як тільки підошва буде пов'язана, перейдемо до в'язання бічній частині пінеток. Щоб зробити перехід, в кінці останнього ряду підошви набираємо 1 повітряну петлю для підйому, а потім вводимо гачок в задню часточку першої від інструменту петлі так, як це показано на фотографії.

(Фото 6)

Захоплюємо і простягаємо пряжу, пров'язуючи один стовпчик без накиду. Другу і всі наступні петлі пров'язуємо аналогічним чином - вводячи гачок за задню часточку петель. Зверніть увагу, що в такий спосіб ми в'яжемо тільки перший ряд бічних сторін, інші ряди в'яжуться звичайним чином - вводячи інструмент в обидві дольки петель.

(Фото 7)

Починаючи з другого ряду, ряди також в'яжемо стовпчиками без накиду.

Подумки поділяємо передню частину пінеток (мисок) на три рівні частини. Для зручності можна відзначити їх крейдою. У цих місцях ми будемо робити зменшення.

На початку ряду пров'язуємо 1 повітряну петлю для підйому, а потім в'яжемо стовпчики без накиду до першої зазначеної точки. У цій петлі робимо 1 зменшення, тобто просто не пров'язуємо цю петлю, пропускаючи її.

Потім в'яжемо стовпчики без накиду до наступної зазначеної точки і знову робимо одну зменшення.

Після цього пров'язуємо стовпчики без накиду до третьої точки і знову зменшуємо одну петлю. Далі до кінця ряду в'яжемо стовпчики без накиду без зменшень. Закриваємо ряд сполучної петлею.

Наступний ряд в'яжемо також стовпчиками без накиду і зменшення робимо над зменшенням в попередньому ряду петлями. І так в'яжемо до тих пір, поки не залишиться отвір, через яке може пролізти ніжка немовляти.

(Фото 8)

Щоб зробити хвостик порося, в самій останньої петлі крайнього ряду пров'язуємо 12 повітряних петель.

(Фото 9)

Відриваємо пряжу, туго затягуємо ланцюжок з повітряних петель і відрізаємо залишок пряжі.

Зав'язуємо у вузлик мотузочку хвостика.

(Фото 10)

Щоб зв'язати п'ятачок поросяти, набираємо на гачок ланцюжок з чотирьох повітряних петель, замикаємо їх у кільце сполучної петлею.

(Фото 11)

А потім пров'язуємо 3 ряди стовпчиків без накиду по спіралі, в перших двох рядах роблячи по одному додатку в кожній петлі, а в третьому ряду - через кожні дві петлі. Вийде ось такий невеликий в'язаний коло.

(Фото 12)

Тепер беремо невеликий відрізок пряжі рожевого кольору, на одному його кінці зав'язуємо тугий вузлик і за допомогою гачка протягуємо його через в'язаний п'ятачок так, щоб вузлик опинився на лицьовій частині кола. Закріплюємо кінчик пряжі на виворітній стороні кола. Те ж саме робимо і з другою ніздрею порося.

(Фото 13)

Далі будемо в'язати вушко свинки. Для цього набираємо на гачок 4 повітряні петлі, замикаємо їх у кільце, а потім пров'язуємо 3 повітряні петлі для підйому. Далі пров'язуємо 3 стовпчики з одним накидом, піко з двох повітряних петель, 4 стовпчики з одним накидом. Вийде ось таке вушко з загостреним кінчиком.

(Фото 14)

Таких вушок в'яжемо 4 штуки.

Пришиваємо п'ятачки, вушка і чорні намистинки замість вічко до пінетки.

Пінетки-поросятки готові.

Автор: Олена Мінгальова.