Варіанти подарунків на хрещення

З моменту хрещення людина стає православним християнином і народжується до життя духовного, як підготовку до життя в Царстві Небесному. Це дуже важливий крок у житті кожної людини, тому хочеться зробити його таким, що запам'ятовується, навіть якщо це маленька дитина. Зробивши йому якийсь - то подарунок, корисний з точки зору духовності, засвідчити свою радість і свою причетність до настільки значущої події. Так, що ж можна подарувати на хрещення? На варіантах таких подарунків і зупинимося зараз детальніше.

Деякі тонкощі події

Духовне народження, як і фізичне, буває тільки один раз в житті, і потрібно зробити його максимально незабутнім. До такого відповідального події заздалегідь готуються і батьки, і хресні, і рідня.

Залежно від віку окрещающегося людини і вибираються подарунки. Немовляті, дитині і підлітку це одне, а дорослому, якому вже і хресні не потрібні - зовсім інше. Подарунок зазвичай дуже пам'ятний, що зберігається довгі роки, і виражає саме духовну любов і турботу дарувальника, так що зброю або гроші в якості подарунка тут недоречні.

Подарунки від хресних

Новоспечених хресних досить часто турбує питання, що подарувати дитині на хрещення. За старих часів, коли смертність і дітей і дорослих була висока, новонароджених намагалися охрестити незабаром після народження, що б у разі смерті вони мали б Ангела - зберігача, або в разі смерті батьків дитина не залишилася б зовсім самотнім, тоді хресні восприемники замінювали сироті батьків.

У наш час хресні - це або родичі, або близькі сім'ї по духу люди, хороші друзі, зарекомендували себе з позитивного боку. Саме їм і належить допомагати батькам ростити чадо в християнській чистоті і в духовних ідеалах.

Вони стають духовними батьками дитини, тому з них буде особливий попит з точки зору залучення дитини до церковного життя і традицій церкви. Для них є традиційні подарунки, якими вони можуть обдарувати свого хрещеника .

православний хрестик. Неважливо, яким він буде, срібним, золотим або цілком звичайним. Якщо він буде куплений в церкви, значить, він вже освячений. Якщо ж придбаний в ювелірному магазині, краще його освятити перед таїнством хрещення. До нього для маленьких діточок краще придбати спеціальний шнурочок, ланцюжок - річ хороша, але малюк може мимоволі порвати її. Якщо її все - таки придбали, то краще прибрати її, а коли дитя буде в більш свідомому віці, то тоді і повісити на неї хрестик.

Крижми або хрестинний набір. Це білі тканини, або білий одяг, в які одягається людина після прийняття хрещення. Дитячі сорочки зазвичай в мереживах і з красивою вишивкою. Їх треба зберігати все життя, як святиню, при хворобі можна ними накритися, вважається, що це допоможе одужанню.

ошатна одяг. Якщо хрещена мама вашої дитини рукодільна жінка, то пов'язаний або зшитий нею костюмчик для хрещеника або хрещениці стане унікальним подарунком, так само зберігається все життя. Адже в ньому буде вся любов і тепло хресної.

символічне прикраса. Для дівчинки це як правило що - то з ювелірних прикрас - сережки, колечко, браслетик. Це може стати вже сімейною реліквією і передаватися у спадок. Хрещениця, коли виросте, буде надягати їх на день Ангела, на Вінчання і т.д. Для хлопчика такою прикрасою можуть стати годинник, або ланцюжок, які так само можна буде надягати в духовно значущі моменти життя.

Варіанти інших подарунків

Якщо ви хочете знати, що подарувати на хрещення хлопчикові, тоді різноманітні варіанти презентів ви зможете знайти в цій статті. Бабусі і дідусі, як і інші родичі, а так само друзі сім'ї більш вільні у виборі своїх подарунків ново хрещеному. Іграшки або меблі - все залежить від вашої креативності та фінансових можливостей.

духовні подарунки.

Від бабусі і дідусі дуже в тему буде подарована дитяча Біблія в подарунковому виданні і красивому палітурці. Скоро крихті можна буде читати, і першими розповідями в його житті можуть стати біблійні історії.А ще в стародавні часи була благочестива традиція - замовляти мірну ікону святого, на честь кого нарекли дитини. Мірна - тому що робилася вона за міркою зростання дитини на момент хрещення. Ця святиня так само буде супроводжувати людину протягом усього його життя. Крім святого на ній може бути так само зображення Спасителя для хлопчика або Божої Матері для дівчинки, Ангел - хранитель так само може бути зображений на такий іконі. Її так само треба буде освятити в храмі і подарувати з благословення священика.

Подарунки хлопчикові.

Тут буде доречні набори постільної білизни, теплий плед, чудово, якщо він буде пов'язаний дбайливими руками. Можуть бути різноманітні світильники, це буде символізувати перемогу світла над темрявою. Фігурки ангелів, які можуть бути світильниками, нічниками і т.д.

Для дівчинки.

Цікавим питанням вважається також, що подарувати на хрещення дівчинки. Ошатне платтячко, ювелірні прикраси, навіть невеликі, красива нічна сорочка, свічники та янголята - ось таке розмаїття подарунків порадує юну християнку.

Ритуальні предмети.

Це може бути прикрашена скринька невеликих розмірів, де буде зберігатися пасмо волосся, зрізана в рік, перший випав молочний зубок, кришки скриньок можна прикрасити пам'ятної гравіюванням.

На перші зубки зазвичай дарують срібні ложечки, благо, зараз не проблема знайти таку іменну ложку. Срібні ложки добре тримати в гуртку з водою, тоді вода набуває цілющих властивостей, її можна давати дитині задовго до перших зубів. Цією ж ложечкою далі можна буде і годувати малюка. Ще можна розглянути в якості подарунка цілий срібний набір - ложечка і чашечка з блюдцем.

Дарувати їх можуть як хресні, так і інші родичі або друзі.

Інші популярні подарунки

Хрещення дитини - хороший привід для численної рідні і друзів підтримати молоду сім'ю і забезпечити дитину масою необхідних речей, це і манежі, і розвиваючі килимки, і столи-стільці, розвиваючі ігри, автокрісла, гойдалки або шезлонги, надувні басейни.

Дітки постарше оцінять конструктори, цікаві книги або енциклопедії, фоторамки та фотоальбоми, куди можна буде помістити фото з обряду хрещення.

Традиції хрестильних подарунків

Тепер ви знаєте, що подарувати на хрещення. Подарунки підносять виключно після обряду, а не до нього, виняток становлять подарунки від хресних - хрестик на шнурку і хрестинний набір одягу, адже і те й інше знадобляться вже при хрещенні. Все - таки краще заздалегідь порадитися з батьками на предмет вибору, а то може бути як на весіллі - три праски, два електрочайника і так далі.

Батьки можуть віддячити хресних і гостей торжества як святковим банкетом, так і просто у відповідь невеликими подарунками - рушниками, невеликими іконками з їх іменами, листівками з Ангелами - хранителями з благочестивими побажаннями, що - то з духовної літератури.