Вінок на голову «Яблуневий цвіт» (канзаші)

Віночок з маленькими листям і квітами сам по собі виглядає ніжно і жіночно, а якщо його надіти під романтичний наряд, прикрасити їм довгі локони, доповнити скромним макіяжем, то образ дівчини-весни вам забезпечений. У цьому уроці запропонований легкий майстер-клас зі створення віночка, декорованого квітами яблуні. Це підходящий варіант для рукодільниць, які роблять свої перші кроки в освоєнні цікавою техніки канзаші. Для створення ніжних квітів і листя вам доведеться орудувати лише лінійкою, ножицями і запальничкою, ніяких складних деталей створювати не доведеться. Таким чином, вивчивши і повторивши цей урок, ви поринете в світ дивного рукоділля канзаші і створите для себе або для кого-небудь з дорогих людей надзвичайно ніжний і жіночний аксесуар. Приступайте до роботи з хорошим настроєм, відчуваючи наближення весняних днів.

Для виконання віночка hand-made знадобиться:

  • - товста дріт довжиною близько 60 см;
  • - тонка дріт близько 3 мм в діаметрі;
  • - тейп-стрічка коричневого або темно-зеленого кольору;
  • - двосторонні тичинки жовтого кольору 45 штук, призначені для 15 квіток;
  • - двосторонні тичинки зеленого кольору (нирки) 20 штук;
  • - зелена атласна стрічка близько 7-12 відрізків розміром 2,5 * 3,5 см;
  • - ніжно-рожева атласна стрічка 75 відрізків розміром 2,5 * 2,5 см (по 5 відрізків на одну квітку);
  • - зелена стрічка розміром 1,2 * 50 см для бантика ззаду;
  • - ножиці, запальничка, клейовий пістолет, ножик (для формування прожилок на листках).

Етапи створення вінка канзаші

1. Запропонований віночок буде зібраний з гілочок, основу яких складе тонка дріт. Зберіть тичинки з жовтими голівками в пучки. Приєднайтеся отримані зв'язки до дроту і щільно намотайте зверху тейп-стрічку. Таким чином, у вас вийде гілочка потрібного розміру. Для кожної гілочки використовуйте по 3 двосторонні тичинки. Надалі вони стануть серединками квіточок. Головне намотати стрічку щільно, щоб не було просвітів, і гілки були міцними.

2. З ніжно-рожевого стрічки виріжте квадрати зі стороною 2,5 см. Зробіть з кожного квадрата крапельки-пелюсточки. Краї отриманих заготовок обпалити, щоб позбутися від стирчать ниток. Пелюстки для квіток яблуневого цвіту дуже прості, тому головне при їх виконанні дотримуватися точні розміри і акуратно працювати з запальничкою. Зберіть квіточки з 5 пелюсток по колу. Опалівая атлас запальничкою, що не затримуйтеся довго на одному місці, просувайтеся по різати краю швидко, в іншому випадку у вас подплавит атлас, і вийде хвилястий край.

3. Протягніть гілочки в центральний отвір квіточки і простягніть так, щоб букет тичинок залишався в центрі. При необхідності капніть клей, щоб квіти залишалися на своєму місці.

4. Зробіть 12 однакових гілочок.

5. З тонкого дроту, тичинок з зеленими головками і тейп-стрічки зробіть другий сорт гілочок. Намотайте тичинки на дріт, але не збирайте спочатку в пучок, а розосередьтеся по всій довжині. Це будуть гілочки з бутонами.

6. Із зелених прямокутних відрізків атласної стрічки виріжте овальні листя. Також краю обпалити акуратно і швидко.

7. Нагрійте металеве лезо ножа. Гарячим металом створіть рельєф прожилок на кожному листочку. Придавлюйте на мить лезо до листу, щоб отримати смуги. Підготуйте дріт, обмотану тейп-стрічкою, для кріплення з листям.

8. Приклейте до кожної гілочки листочок.

9. На основу (товстий дріт) починайте кріпити підготовлені гілочки з допомогою тейп-стрічки.

10. Заповнюючи основну дріт, чергуйте деталі: гілочки з квітами, листям і нирками.

11. Сформуйте вінок. Кінці дроту скріпіть за допомогою тонкої зеленої стрічки, зав'язавши її на бантик. Попередньо заміряйте діаметр голови, щоб створити аксесуар потрібної окружності.

Чудовий віночок, що символізує прихід весни, готовий. Такий аксесуар підійде до весняного ранки, до літнього романтичному образу або просто прикрасить волосся юної дівчини. Замість рожевої стрічки можна використовувати фурнітуру іншого кольору, підбираючи відтінок за своїм бажанням.

Автор: Світлана Сорокіна