Вертикальне озеленення на дачі

Техніка вертикального озеленення з'явилася більше 2000 років тому і сьогодні набула популярності серед любителів креативного дизайну. Вертикальний фітодизайн широко використовується для оформлення фасадів будівель, особливо у великих мегаполісах. Технологію, завдяки якій рослини себе добре почувають без кашпо, розробив П. Бланк. На фестивалі у Франції в 1994 році була представлена ​​перша вертикальна композиція, вона і стала передумовою для розвитку нових напрямків в дизайні. За системою Бланка прикрашені фасади будівель в багатьох країнах, адже декор з живих квітів виглядає набагато розкішніше штучного. У цій статті хочемо розповісти, як зробити вертикальне озеленення з палет своїми руками.

матеріали:
- степлер меблевий;
- дерев'яні дошки або палет;
- молоток;
- цвяхи;
- грунт;
- тканина;
- рослини;
- наждачка.

Майстер-клас вертикальне озеленення

1. Дерев'яний палет можна знайти в будівельному магазині або зробіть таку ж конструкцію з дощок.
2. Захисним матеріалом обтягніть бічні сторони і нижню частину палета. Закріпіть матеріал степлером. Ця тканина буде утримувати землю всередині конструкції для вертикального озеленення, тому добре прикріпіть її до дощок.
3. Переверніть палет і приступите до висадки рослин. Візьміть пакети з грунтом і висипайте між планками. Добре утрамбуйте грунт, а потім висаджуйте рослини щільно один до одного.


4. Після того, як всі проміжки з грунтом будуть засаджені рослинами, залиште піддон на пару тижнів в горизонтальному положенні.
5. Коли рослини укорінятимуться, піддон можна підняти вертикально і притулити до стіни.
6. Поливати рослини потрібно буде досить часто, особливо в нижній частині. Види рослин ви можете підібрати самостійно, з урахуванням їх світло-і вологолюбні.

Таку клумбу можна розташувати в кімнаті, на балконі або у дворі заміського будинку. Існують і інші різновиди вертикального озеленення: килимові сади, модульні сади, в формі картин або панно. Головна відмінність їх від паллетного - способи закріплення і розташування кольорів.
Подивіться відео: Вертикальне озеленення

Vertical garden - це модний напрям дизайну, яке полюбили цінителі природи і неординарних рішень в оформленні житлового простору. Створіть затишний зелений куточок своїми руками і Ви!