Гарбуз (в'язання гачком)

У цьому майстер-класі ми разом з Ганною зв'яжемо гачком м'яку гарбуз, яка стане відмінною прикрасою для інтер'єру, а також атрибутом для Хеллоуїна.

В'язана гарбуз

Для в'язання потрібно:

  • Пряжа "Дитяча новинка" помаранчевого, зеленого і жовтого кольору;
  • Гачок 2,5 - 3 мм;
  • Ножиці;
  • голка;
  • синтепон.

В'яжемо гарбуз гачком.

Сама по собі гарбуз матиме форму кульки, тому в'язати будемо методом амигуруми стовпчиками без накиду.

Зробимо 2 повітряні петельки і в найпершу петлю вив'язувати 6 стовпчиків без накиду.

Далі будемо в'язати ряди з збільшеннями. Всього пров'язуємо 10 рядів - по 6 збільшень у кожному з них.

Збільшення виконуємо за принципом амигуруми: зміщуємо на 1 петлю в кожному з рядів. Тобто в новому ряду ми повинні пов'язати по 2 стовпчики в кожну петлю. А в іншому ряду пров'язуємо 1 стовпчик, надбавка, 1 стовпчик.

Далі додавати будемо через 2 петлі, так як в попередньому ряду в'язали прибавки через 1 петлю.

Отже, в іншому ряду потрібно провязивать додавання вже через 3 петлі. Далі в новому ряду додаємо через 4 петлі, потім через 5, через 6, через 7, через 8 і через 9 петель.

фото 1

Якщо потрібна гарбуз більшого розміру, то продовжуємо в'язати потрібну кількість рядів з збільшеннями.

Наступні 7 рядів додавати не будемо. Виконуємо по 1 стовпчику в кожну з петель. Щоб надати деталі форму кульки, потрібно зв'язати убавочние ряди. Рядів з убавкамі буде стільки ж, скільки було з збільшеннями. І збавляти потрібно теж відповідно до додатками.

Якщо в останньому додатковому ряду ми робили надбавки через 9 петель, то в першому убавочном ряду збавляти будемо теж через 9 петель. Тобто кожну 10 і 11 петлі пов'язуємо 1 стовпчиком.

У новому ряду збавляти будемо вже через 8 петель. Тобто пров'язуємо 9 і 10 петлі разом. Далі зменшуємо через 7 петель. Потім через 6, через 5. Наповнюємо деталь синтепоном щільно.

Зменшуємо через 4, через 3, через 2, через 1. Далі зменшуємо в кожну петлю. І закриваємо отвір. виходить кульку.

фото 2

Тепер додамо гарбузі потрібну форму. Для цього вставляємо довгу помаранчеву нитку в голку і зав'язуємо на кінці вузлик.

Протягуємо голку в центр і протягаємо її наскрізь, витягаючи нитку повністю. Фіксуємо положення нитки пальчиком. Далі знову протягаємо голку через центр знизу і добре затягуємо нитку, тим самим розділивши кульку. Так продовжуємо, поки не розділимо кульку на однакові часточки.

фото 3

Тепер зробимо стеблинка. Беремо зелену нитку і вставляємо її за петлю знизу, де закінчили в'язати кульку. Від останнього ряду відлічимо приблизно 3-4 ряди. Пров'язуємо по колу 18 стовпчиків без накиду.

фото 4

Далі пров'язуємо 2 ряди по колу з 18 петель. Потім пров'язуємо зі зменшенням через 2 петлі. 3 ряди Пров'язуємо без убавок. Потім зменшуємо через петлю. Пров'язуємо 1 ряд і зменшуємо в кожну петельку. Нитка закріпимо і обрізаємо.

фото 5

зробимо листочки.

Набираємо 13 петель. Пров'язуємо 2 стовпчики без накиду по 1 в петлю. Потім виконаємо по 1 напівстовпчик з накидом в наступні 3 петлі. Далі в 1 петлю пров'язуємо 1 стовпчик з накидом. І пров'язуємо те ж саме, тільки в зворотному порядку: 1 стовпчик з накидом, 3 напівстопчиком з накидом, 2 стовпчики без накиду. Сюди ж в останню петлю пров'язуємо ще 4 стовпчики без накиду. За другій стороні пров'язуємо те ж саме.

Всього пров'язуємо 3 таких елемента.

фото 6

тепер пров'язуємо тини.

Набираємо 12 петель. Пров'язуємо з надбавкою через петлю. І не обрізаємо нитку, а знову набираємо 16 петель. І повторюємо ряд.

фото 7

пров'язуємо квіточку.

Починаємо зеленої ниткою. У 2 другу петлю від гачка виконуємо 6 стовпчиків. Потім додаємо в кожну петлю і пров'язуємо вгору 3 ряди. Приєднуємо жовту нитку і пров'язуємо ряд. У наступному ряду починаємо з 3 петель, потім 1 з'єднувальний стовпчик в першу з них. Тобто це піко з 3 петель.

Далі пров'язуємо 2 стовпчика без накиду і знову піко з 3 петель. Так довязивайте до кінця.

фото 8

Пришиваємо квіточку до тину. Потім листочки і тини пришиваємо до корінця.

Гарбуз гачком готова. Її можна використовувати як прикраси до Хелловіну.