Зимова риболовля ловимо карася на блешню

Багато рибалки, навіть любителі, знають, що влітку найпростіше зловити саме карася. Однак мало хто знає, що цю рибу можна легко ловити навіть взимку. Дійсно, карась з настанням холодів заривається в мул. Там він впадає в сплячку до тих пір, поки не розтане лід. Риба знаходиться в тих водоймах, де немає припливу води. Однак в тих водоймах, які мають в надлишку кисень, карась ловиться круглий рік.

Особливо вдалою виявляється зимова риболовля в сонячну погоду, коли спостерігається невелика відлига. В цей час карась рухливий і харчується. Примітно, що клювання може бути активним не тільки вдень, але і вночі. Але коли на вулиці йде сильний сніг, спостерігається перепад тиску.

Тога риба йде на дно. Рибалки в такій ситуації мають дуже мало шансів, тому що риба не реагує на будь-яку приманку.

Найкраще навіть взимку карася ловити вудкою, яка має поплавок. Також використовується ловля типом схилу, а також пристосування, яке називається блешня. Розглянемо саме ловлю карася на блешню.

Підбираємо "клевое" місце

Коли підбирається місце для майбутньої риболовлі, потрібно звертати увагу на місця, де спостерігається хороший приплив. Вибирається ділянку водойми, де на дні немає мулу, а є пісок. Можна пошукати гарне місце на річках зі слабкою течією або на озерах в руслах річок. Дуже добре в цьому плані виглядають водойми, де багато підземних ключів. Добре поводити рибну ловлю на водоймах, де водне середовище регулюється людиною. До таких місць відносяться дамби або ділянки, де виконується збір очисних вод.

У зимовий час немає сенсу намагатися виловити рибу дуже глибоко. Якщо карась і пішов на дно, то там він не активний. Недалеко від берега варто шукати карася, який готовий поласувати наживкою. Там глибина може досягати всього лише три метри. Сазу неможливо сказати, який клювання в тому чи іншому місці. Але якщо вдасться знайти хорошу точку, то там риба буде стояти довго. А це означає, що ловити карася своїми руками можна буде на тому ж місці і сьогодні, і завтра, так як риба не переходить з місця на місце в водоймі.

Оснащення для лову карася на блешню

Щоб взимку за допомогою блешні ловити карася, можна використовувати будь-який тип вудилища з кивком. Підсікається карась вручну. Найкраще, щоб хлист був не більше двадцяти сантиметрів. Виходячи з того, скільки важить пристосування для приманки риби, безпосередньо вибирається кивок. Кивок повинен бути більш вільним, ніж, наприклад, для лову таких хижаків, як окунь. Карась виконує обережні клювання, так що кивок повинен бути чутливим.
Волосінь вибирається товщиною приблизно в 0,1 міліметра. Тонкої волосінню найкраще орудувати при дрібної приманки. Навіть така тонка, але якісна волосінь здатна вивести з лунки карася масою до одного кілограма.Які бувають блешні для лову карася?

Блешня виконує функцію доставки приманки рибі. Для того щоб мормишку помітила риба, потрібно підібрати правильний і привабливий, але не відлякує колір. Найкраще брати природні кольори. Це сірий або золотистий колір. Що стосується форми блешні, то можна використовувати абсолютно будь-який варіант. Важливо правильно підібрати гачок, розмір якого для зимової риболовлі повинен бути п'ятнадцятим або вісімнадцятим.

На що ловити і чим підгодовувати взимку карася?

Найкращий варіант для наживи підійде мотиль, який нанизується пучком. Гачок повинен бути майже повністю закритий. Карася відмінно ловити на опаришів, на мольну личинку, на хробака, на м'ясо. Коли клювання активний, то можна використовувати тісто.

Годувати багато карася взимку не варто. Якщо занадто перегодувати рибу, то приманка на гачку виявиться неефективною. Найкраще підгодовування купувати в магазині. Там вибираємо для плотви або коропа. Можна самостійно з макухи і сухарів зробити підгодовування. Важливо, щоб суміш мала продукти не тільки рослинного, а й тваринного походження. Трохи можна додати мотиля кормового. Однак з такою наживкою потрібно бути обережним, щоб не перегодувати рибу і не привернути окуня.

Суміш ліплять кульками, попередньо змочивши водою. За два кульки за півгодини до початку риболовлі закидається в лунку. Якщо клювання не підсилюється, то при риболовлі можна додавати трохи сухої суміші прямо в лунку.

Читайте також: Ловимо окуня взимку на мормишку

Як ловити карася блешнею?

Бажано для лову взимку карася використовувати три лунки мінімум. Причому їх розташовують один біля одного. Якщо протягом години клювання немає, то потрібно шукати інше місце, де вибурюють лунки.

Одну вудку ставлять стаціонарно. Приманка розташовується в декількох сантиметрах від дна. На іншій вудці ставиться блешня. З інтервалом в п'ять секунд блешня піднімається від дна на висоту до 40 сантиметрів. Клює карась в паузах або відразу після проведення блешнею по висоті. Якщо ж клює карась сильно, то вудку можна залишити на постійну основу. Тоді доводиться стежити за кожним кивком. Карасі клюють обережно, тому рекомендується підсікати їх. Однак різко не варто смикати жилку, так як можна порвати губу рибі.

Ловля карася взимку на блешню, відео

Власне кажучи, так і проходить зимова ловля карася. Примітно, що за рибальський день можна взимку наловити до відра карасів, а це дуже хороший улов.