Зимовий сад в будинку своїми руками. фото

Існує безліч рослин, які цвітуть або в зимовий період, або здатні цвісти незалежно від пори року. Саме тому власники заміських будинків виділяють окремі приміщення для зимового саду. Зимовий сад повинен розташовуватися на південній стороні або на південно-східній, щоб його висвітлювали промені сонця більшу частину часу. Для оранжереї можна виділити приміщення з великими вікнами або засклену терасу. Своїми руками ви можете створити затишний зелений куточок у власному будинку або навіть в квартирі.

Квіти для зимового саду в приватному будинку

Основне завдання при організації зимового саду - правильний підбір рослин, знання їх властивостей, вимог по догляду. Часто вибирати доводиться між квітами, які подобаються і тими, що дійсно зможуть прижитися в будинку.

Список рослин для зимового саду:

  • орхідеї;
  • антуріум;
  • Гіппеаструм;
  • пассифлора;
  • гібіскус.

Орхідея в зимовому саду

Королева будь-якого будинку - орхідея. Видів орхідей безліч. Найпоширеніший і невибагливий - Фаленопсис. Він досить теплолюбний і світлолюбний. Мінімально допустима температура для фаленопсис + 16 за Цельсієм. Зацвітає раз на рік, але має тривале цвітіння близько 8 місяців і здатний цвісти безперервно кілька років при правильному догляді і достатньому харчуванні.

До самим холодостійких відноситься Цимбидиум. Він виносить + 10. Мало того, для його правильного розвитку необхідний період прохолодних температур. Цимбідіуми бувають міні, коли розмір листя сягає 50 - 60 см. Такі рослини можуть комфортно себе почувати в приміщеннях будь-якого розміру. Високорослим Цимбідіум (до 2 м) потрібні оранжереї площею не менше 20 кв.м., щоб, крім них, можна було розмістити і інші рослини.

Дивіться відео: Пристрій зимового саду

Дендробіуми, Мілтон, Каттлеі, целогину виносять +12, але більш вибагливі у догляді.

Всі орхідеї поливаються досить рідко - 1 раз в 7 - 10 ден. Взимку обов'язково підігрівати воду, відстоювати, раз в 2 тижні додавати спеціальне добриво для орхідей.

Квіти в зимовому саду: Антуріум

Антуріум - дуже красива рослина з великими блискучими листям і "строгими" квітами. Буває різних кольорів - від білого до темно-червоного, майже чорного. Цвісти може безперервно. До висвітлення не вимогливий. теплолюбний.

Для поливу вода повинна бути або дистильованої, або відстояною і прокипяченной. Любить обприскування. І поливати, і обприскувати необхідно теплою водою. Пересаджують антуріуми в слабокислу грунт.Гіппеаструм для оранжереї в будинку

Гіппеаструм - цибулинна рослина. У зимовий сад їх висаджують у вересні - жовтні. При правильному догляді від моменту висадки до цвітіння проходить близько 2 місяців. Гіппеаструм має великі воронкоподібні квіти. У діаметрі вони можуть досягати 20 см. Як правило, на одному квітконосі знаходяться від 3 до 5 кольорів, що зацвітають по черзі з різницею в 2 - 3 дні, і, в підсумку, утворюють розкішний квітучий букет. Колірна гамма - від ніжно-білого до бордового. Квіти бувають простими і махровими.

Після того, як відцвітуть всі квіти, слід поступово перевести рослина в період спокою. Зазвичай це відбувається до літа. Полив рідкісний, до висвітлення не вимогливий. Ґрунти - з нейтральною кислотністю.

Пассифлора для будинку

Пассифлора - ліана, здатна досягати 6 і більше метрів. Це світлолюбна рослина. Температура в приміщенні не повинна опускатися нижче + 15. При достатньому поливі і регулярному внесення добрив цвісти може цілий рік.

Пассифлору люблять за незвичайну форму квітки. Друга назва рослини "Кавалерійська зірка". Суцвіття багатошарове: нижні пелюстки ширші і світлі (білі, як правило), верхні - тонкі 2 - 3 мм блакитного кольору або ніжно-бузкового. Зацвітають по черзі. Відцвілі суцвіття теж досить декоративні.

Гібіскус в зимовому саду в квартирі

Гібіскус, або Китайська троянда, дуже світлолюбна і теплолюбна рослина. Це чагарник, здатний досягати у висоту 3 м, а в діаметрі 1,5 м. Має гарні темно-зелене листя. Цвіте рясно, при достатньому освітленні і добриві, великими квітами, рожевими, темно-рожевими, червоними, абрикосовими. Має махрові форми.

Полив повинен бути регулярним теплою водою. Ґрунти - з нейтральною кислотністю.

Зимовий сад можна облаштувати на будь-якої площі при будь-якому освітленні. Головною доглядати за рослинами з любов'ю і вони відгукнуться рясним цвітінням.

Також почитайте: Мініатюрний сад в квітковому горщику

Квітуча оранжерея - мрія кожної господині, адже рослини надають приміщенню особливий затишок. Якщо ви задумалися про те, як зробити зимовий сад своїми руками, то ретельно продумайте список рослин, з огляду на особливості догляду за ними.