Види сукулентів з фото і назвами

Невибагливі і прості в догляді сукуленти використовуються для оформлення садових ділянок, альпійських гірок та прикраси підвіконь. Звичні до перепадів температур, легко переносять відсутність поливу, яскраве сонячне світло або тривалу півтінь - ідеал для початківця або не дуже уважного садівника. сукуленти відрізняються формою листя і розмірами, тому пропонуємо переглянути фото з назвами з каталогу. З цієї статті ви також дізнаєтеся, як правильно доглядати за цими унікальними рослинами.

Сукуленти: фото і опис

Агава
Агава американська і агава королеви Вікторії - різновиди цієї рослини. Жорсткі, щільні листя зеленого, темно-зеленого кольору або зелені з жовтуватими смужками. Край листа гострий. Листя ростуть по колу від центрального листа. Рослині потрібна температура від 8 до 21 градуса, полив раз на місяць і відсутність прямого світла. Агава американська цвіте рідко, королеви Вікторії - НЕ квітуча рослина.


аденіум
Має деревовидний стовбур і безліч дрібних листя. Любить тепло і вологу. Обприскують листя рослини раз в день, поливають - раз в три-чотири дні. Комфортна температура не нижче 12 градусів. Цвіте нечасто, випускаючи багато рожевих дрібних квітів.

Адроміскус
Рослина з товстими, покритими пушком, плямистими листям, любить полив і легку півтінь.

фото Адроміскуса

алое
Тонкі, гострі листя темно-зеленого кольору ростуть по колу. Не вимагає особливого догляду. Рослина невисока, цвіте рідко. Існує кілька різновидів алое: алое деревовидне, приосадкувате, складчатое віялове, строкате, остисте. Такий різновид, як алое приосадкувате має цілющі властивості.

фото алое

Анакампсерос
Ампельний суккулент. Фіолетові пагони з дрібними, м'ясистим листям зеленого кольору. Любить вологу і сонячний колір. Добре плететься. Цвіте рясно, рожевими квітками правильної форми.


Аптенія
Невисока, іноді витка рослина з м'ясистим листям округлої форми і дрібними квітами. Вимагає рясного поливу і гарного освітлення. Температуру слід підтримувати на рівні не нижче 18-20 градусів.


Аргіродерма
Крихітне багаторічна рослина, що складається з двох м'ясистих сіро-зелених листків, які знаходяться один напроти одного і утворюють подобу чаші. Цвіте раз в декілька років. Квітка порівняємо розміром з рослиною, має рожеві або білі пелюстки. Полив у міру висихання грунту влітку і раз на місяць взимку. Підживлення проводити влітку. Уникати прямих сонячних променів.


Бригаму
Досить високий суккулент з деревовидним стволом і темно-зеленими великими листками. Добре переносить літню високу температуру до 30 градусів. Температура взимку не повинна бути нижче 15 градусів. Вимагає підвищеної вологості повітря і обприскування листя. Освітленість помірна, підгодівля фосфорними добривами. Цвіте в зимовий період.

фото Бригаму

Гастерія
Багаторічна трав'яниста рослина з зеленим листям, зібраними в розетки. Різновиди: гастерія Армстронга з круглими жорсткими листям, гостролистий гастерія плямиста, бородавчаста, крихітна. Висока температура і освітленість, і низька вологість - відповідні умови для гастерія. При цвітінні з'являється стрілка, на кінці якої кілька колокольчіковідние квітів. Пересаджують рослину раз в два-три роки.

фото Гастер

Граптопеталум
Рослина сімейства толстянкових, має невеликі, жорсткі. Щільні листя з гострим краєм. Листя зібрані в розетки або кущики. Легко переносить яскраве сонце і високу температуру влітку. Взимку, в період спокою, витримує зниження температури до 5 градусів. Полив нечастий: влітку раз в 15 днів, восени і взимку - 1 раз на місяць. Цвісти починає на другий рік, може цвісти все літо.


Дорстені
Рослина з деревовидним стволом і довгими, вузькими світло-зеленим листям. Рослина теплолюбива, легко переносить високі температури. Вимагає високої освітленості при невисокій вологості. Полив влітку раз в 10 днів, взимку раз в три тижні. Квіти схожі на коробочки зеленого кольору.


Замиокулькас
Кілька стебел, потовщених внизу і тонких зверху, і безліч зелених щільних листя овальної форми. Рослина може досягати у висоту півтора метра. Лояльний до високої температури, але не переносить прямого сонця і надмірного поливу. Поливати слід не частіше ніж один раз на тиждень влітку і раз в три тижні в зимовий період. Добре росте в легких, пухких грунтах. Цвіте нечасто. У період цвітіння випускає стрілку, на кінці якої знаходиться дрібний квітка.


Конофітум
Низькоросла рослина, що складається з зрощених округлих щільних листя, що мають забарвлення від зелено-сірого до темно-коричневого. Добре переносить перепади температур, низьку вологість і яскраві сонячні промені. Полив помірний, раз в 15-20 днів. Цвіте в кінці літа або восени. При цвітінні з місця зчленування листя випускає стрілку і дрібним квіткою жовтого кольору.


котіледон
Рослина з деревовидним стеблом і численними товстими листям. Може виростати заввишки до двох метрів. Котіледони не страшні перепади температур і сухе повітря. При догляді потрібно намагатися не перезволожувати грунт, полив рідкісний. Цвітіння відбувається рідко, переважно замой. Квіти мають форму зірочок неяскравих квітів.


молодило
Вважається, що ця рослина практично не вимагає догляду. Складається з безлічі дрібних жорстких листя, зібраних в розетку, діаметр якої може досягати 20 сантиметрів. Любить яскраве сонце і низьку вологість. Температура влітку до 30 градусів, взимку до 5 градусів тепла. При поливі намагатися, щоб вода не потрапляла в розетку і не накопичувалася біля основи рослини. Цвіте влітку, викидаючи довгі тонкі квітконоси з дрібними квітками.

Фото суккулента Молодило

оскулярія
Багаторічна рунисте рослина. Листя зелено-сірого кольору, дрібні, м'ясисті. Рослина добре переносить жаркий, сухе повітря і яскраве сонце. Полив помірний, грунт повинен просихати між поливами на пару сантиметрів в глибину. Добре росте в легких ґрунтах. Цвіте в літній період, дрібними квітами рожевого кольору.


очиток
Багаторічна рослина сімейства Товстолисті. Різні види очитков мають розміри від карликових 8-10 см. До 1 метра. Листя дрібні, щільні. Перепад температур переносить легко, влітку допускається температура до 30 градусів. Яскраве сонячне світло і низька вологість повітря підійдуть для цього суккулента. Влітку очиток поливають рясно один раз в тиждень, в період спокою - один раз на два-три тижні. Не допускати застою вологи. Цвіте рослина рідко, квіти нагадують зірочки.
сансевієрія
Суккулент з щільними ланцетоподібним листям. Окремі види можуть досягати у висоту 1,5 метрів. Листя зібрані по кілька штук в розетки. Абсолютно невибаглива рослина. Комфортна температура 16-25 градусів, легко переносить сухе повітря, яскраве сонце і рідкісний полив. При поливі потрібно стежити, щоб вода не потрапляла в середину розеток. Цвіте рослина дрібними квітами з сильним запахом.


стапелія
Багаторічний суккулент з численними розгалуженим стеблами. Кімнатна температура влітку, низька вологість і яскраве сонячне світло створять умови для гарного розвитку рослини. Влітку стапелів поливають раз в 12-15 днів, взимку можна не поливати. Пересадка навесні кожні два роки. Квіти великі з неприємним запахом.


толстянка
Кустящееся рослина з дрібними, соковитими листям, що має колір від яскраво-зеленого до червонувато-коричневого. Легке у догляді рослина, стійке до високих і низьких температур і сухого повітря. Влітку потрібно рясний полив. Добре переносить яскраве сонячне світло. Цвіте з кінця літа до середини зими. Існує безліч різновидів товстянки: овальна, скельна, срібляста, Плауноподібні і т.д.

Як доглядати за суккулентами

Мініатюрні рослини досить невибагливі в догляді, але все ж доведеться дотримуватися деяких правил. Сукуленти відносяться до пустельним рослинам, тому вони люблять сухий клімат перепади температур. Звичайно, ви не зможете створити природні умови для їх зростання, так як в африканських країнах перепади температур сягають 25 градусів.

При вирощуванні сукулентів будь-якого виду намагайтеся провітрювати приміщення і в той же час стежте за вологістю, так як ці рослини не люблять сильно вологе повітря. Горщики з квітами найкраще розміщувати на підвіконнях з південної сторони, так як сукуленти люблять сонце і хороше освітлення - невід'ємна частина догляду за ними. Деякі види погано ростуть при попаданні прямих сонячних променів, тому ви враховуйте цей нюанс при виборі сорту сукулентів.

Залежно від пори року, температури в приміщенні і вологості, вам потрібно буде скласти графік поливу сукулентів. У зимовий період часу рекомендується поливати близько 2 разів на місяць, а з весни по осінь можна майже кожного тижня, в залежності від пересихання грунту. Сухий земля в горщику повинна залишатися максимум 3-4, тому стежте, щоб не допустити пересихання коренів.

Почитайте статтю: сукуленти для тропічного флоаріума

У природних умовах сукуленти ростуть в піщаному грунті, тому ви можете підібрати спеціальний земельний склад, який буде добре пропускати повітря і не затримувати вологу. Ви можете купити готову грунт в магазині, а потім додати в неї поживні речовини. Деякі квітникарі радять додавати активоване вугілля в грунт, так як він добре поглинає вологу і захищає коріння рослин від гниття.

Важливо своєчасно пересаджувати сукуленти, особливо, якщо рослини молоді. Рекомендується дорослі рослини пересаджувати раз в два роки, а молоді - щорічно. Робити це найкраще навесні, але не під час цвітіння або появи бутонів.

Сукуленти потребують добривах також, як і інші рослини, тому ви можете підібрати спеціальний склад в квітковому магазині. Слідкуйте, щоб в добривах для сукулентів була мінімальна кількість азоту, так як він викликає гниття коренів. Сукуленти удобрюють навесні, при цьому концентрація складів повинна бути нижче, ніж для підгодівлі інших рослин. Взимку краще не удобрювати ці рослини, так як вони знаходяться в стадії спокою.

Каталог сукулентів

Якщо ви правильно підберете сукуленти по фото і назвою з каталогу, а також забезпечите їх хороший догляд, то зможете організувати красиві флоаріуми на своєму підвіконні. Композиції з мініатюрних рослин виглядають ефектно в дизайні сучасної квартири, тому ви зможете підкреслити екологічний стиль інтер'єру.

.