Види капусти, фото, назви

У нашому регіоні найчастіше салати та інші страви роблять зі звичайної білокачанної капусти, тому хочеться розповісти, які види капусти бувають. Фото і назви допоможуть візуально уявити, як виглядає капуста, а потім без зусиль знайти її на ринку або в магазині. Своїми руками ви зможете без праці вирощувати різні види капусти на дачі, якщо будете застосовувати поради досвідчених дачників з вирощування овочів.

Види капусти з фотографіями

Вид 1. Червоноголова капуста

Червонокачанна або фіолетова капуста схожа на білокачанну капусту за формою, але тільки відрізняється кольором. Подивитися, як виглядає вид червонокачанної капусти ви зможете на фото. У цій капусті міститься велика кількість вітаміну С, а також йод і інші корисні мінерали, яких немає в звичайної білокачанної капусти.

Вид 2. Цвітна капуста

Останнім часом городники все частіше вирощують кольорову капусту на дачі, яка вважається дієтичним продуктом. Якщо хочете посадити цю капусту і при цьому зберегти білосніжні головки як на фото, то доведеться підібрати родючий грунт і вчасно вкривати головку від сонця. У кольоровій капусті міститься не тільки вітамін С, але і корисні вітаміни групи B і PP.

Вид 3. Савойська капуста

Швидше за все ви бачили фото або зустрічали назва цієї капусти, яка відрізняється кучерявим листям з незвичайними виступами. Савойська капуста не тільки досить гарна, але і при цьому має багатий склад корисних речовин. Вона підходить для приготування салатів і навіть голубців. Дачники полюбили цей вид капусти за невибагливість і стійкість до шкідників.

Вид 4. Брокколі

На фото зверніть увагу, що ця капуста складається з головок-суцвіть зеленого кольору. Брокколі чимось нагадує кольорову капусту, але відрізняється за складом поживних речовин. У цій капусті є амінокислоти і спеціальні речовини, які перешкоджають старінню організму. Цей вид капусти вважається одним з найбільш корисних, при цьому приготувати з брокколі можна багато різних страв. При вирощуванні на дачі брокколі у вас не буде ніяких проблем, тому що ця капуста стійка навіть до морозів.

Вид 5. Кольраби

Це один з найбільш незвичайних видів капусти, до складу якої входить багато корисних речовин. Кольрабі рекомендується давати діабетиками, так як в ній є фруктоза. Крім цього в кольрабі багато кальцію, калію і вітаміну C.Вид 6. Пекінська капуста

Ця капуста відрізняється подовженою формою і пухкими качанами. Її можна їсти як у свіжому вигляді, так і в салатах. При вирощуванні на дачі важливо стежити, щоб качани не переспілі, інакше вони видають стрілку.

Вид 7. Брюссельська капуста

Ця капуста складається з маленьких кочанчиков в діаметрі до 5 см і досить рідко зустрічається на городах. Брюссельська капуста дуже корисна, тому що в ній набагато більше поживних речовин, ніж в білокачанної. У цій капусті багато фосфору і є гірчичні масла, які пояснюють її пікантний смак.

Вид 8. Китайська капуста

На відміну від інших видів капусти, цей вид не має вираженого качана. По складу китайська капуста близька до білокачанної і при цьому містить лізин, який очищає організм і підвищує імунітет.

Вид 9. Кале

Кале - одна з найбільш рідко зустрічаються сортів капусти в магазинах, хоча вона досить гарна, корисна і смачна. Якщо побачите цей різновид, обов'язково спробуйте.

Також почитайте: Як вирощувати білокачанну капусту у відкритому грунті

знаючи, які види капусти бувають по фото і назв, ви зможете розширити свій раціон і спробувати нові страви. Експериментуйте, вирощуючи на дачі нові сорти капусти і дивуйте рідних і близьких новими овочами.