Види дачних доріжок, облаштованих своїми руками

Маючи присадибну ділянку, відразу хочеться його облаштувати, облагородити. І то посадити, і це ... Фантазія б'є ключем, а способів реалізувати задумане так багато! Тільки потрібно зрозуміти чого саме ми хочемо і ЯК це зробити? І не потрібно зараз же кидатися в пошуках новомодного дизайнера, заспокойтеся, ви все зможете облаштувати САМІ! А наш сайт www.svoimi-rukamy.com допоможе вам визначитися з вибором.

Що ж може надати кожному саду особливу індивідуальність, ексклюзивність? Звичайно ж, садові доріжки!

Існує безліч різних видів садових доріжок, які можна зробити з малими витратами. Причому немає нічого складного в їх виготовленні, а економія очевидна. Зробивши все своїми руками, ви заощадите на послуги дизайнера, а правильно "побачивши" і підібравши матеріали, з уже наявних на ділянці - зведете ще і ці витрати до нуля.

Найпопулярніші дачні доріжки з підручних матеріалів, які ви легко зробите своїми руками, ми зараз розглянемо докладніше:

Садові стежки з гравію своїми руками

 • Ось все, що вам знадобиться для роботи:
 • Гравій (галька, керамзит), з розрахунку 1 тонна на 15 м ^ 2;
 • Щільна плівка або геотекстиль;
 • пісок;
 • Бортики з дерева або бетону по обидва боки доріжки.

Отже, крок за кроком робимо садову доріжку з гравію

 • Розмітьте вашу майбутню доріжку на присадибній ділянці, прорисуйте всі її повороти і вигини (якщо такі є);
 • По обидва боки майбутньої стежки вкопати бортики з дерев'яних брусків, або ж бетонних смуг;
 • Зніміть верхній шар дерну по всій доріжці на 15-20 см;
 • Візьміть геотекстиль або щільну плівку і прокладете його вздовж усієї доріжки, намагаючись при цьому краю підкласти під бортики доріжки;
 • Присипте очищене місце піском на 5 см;
 • Ретельно розрівняйте і пісочну поверхню;
 • Всі підготовчі роботи закінчені, тепер ви можете нарешті приступити до заповнення підготовленого простору доріжки гравієм;

 • Завершальним етапом буде ретельна утрамбовка гравію за допомогою переносного катка, або ж будь-якого плоского і важкого пристосування.
 • Ось і всі складнощі при виконанні гравійної доріжки!

Відео по темі: секрет якісної стежки з гравію

Садова доріжка з природного каменю своїми руками

Доріжки з натурального каменю вважаються найміцнішими і довговічними. Однак для їх виготовлення вам буде потрібно придбати природний камінь, якщо у вашій місцевості такий не є.

 • Приготуйте такі матеріали:
 • Бут або колотий камінь;
 • пісок;
 • Інструмент для трамбування піску.

Етапи укладання кам'яної доріжки:

Роботу слід починати з розмітки майбутньої доріжки, після цього слід зняти дерен з місця, за яким буде прокладена доріжка. Причому глибину вам вкаже найбільший з приготованих вами каменів (викопайте на 5-10 см більше найбільшого каменю);

Потім слід засипати всю доріжку піском і рівномірно розрівняти його, висота піщаного насипу повинна бути близько 10 см;

Викладіть на пісок камені, добре вдавлюючи їх в пісок. Для великих каменів відстань між камінням може бути до 8 см, згодом його засипають землею і можуть, для краси, засіяти травою. Для невеликого каменя буде достатнім відстань в 2-3 см. Такі шви згодом закладають розчином цементу;

Кам'яна доріжка готова! Є труднощі в укладанні?

Бетонні садові доріжки своїми руками

Для бетонування садових доріжок сучасні виробники придумали спеціальний пластиковий каркас. За допомогою цього пристосування ваша садова доріжка з бетону своїми руками з'явиться в саду дуже швидко і не потребують ні зайвих витрат часу, ні доставки каменю. Які матеріали для садових доріжок потрібні - пісок, дрібний гравій або дрібний щебінь, цемент, вода.

Відео по темі: Садова дорожкка з бетону, форма для виготовлення

 • Доріжку готуємо майже так само, як і гравійну, ось тільки траншею під доріжку слід вирити на 20 см ширше, ніж буде ваша доріжка в готовому вигляді.

 • Розмічаємо доріжку вздовж саду, викопуємо траншею;
 • Дістаємо надлишки грунту і добре все внизу утрамбовуємо;
 • Кілочками зафіксувати опалубку уздовж всієї доріжки з двох сторін;

 • Засипаємо дно траншеї щебенем на 5-10 см. Зверніть увагу на те, що товщина бетону теж не повинна перевищувати цих величин;
 • Прикріпіть до опалубки поперечні рейки через кожні 2,5-3 м. Це допоможе вберегти бетон від розтріскування в процесі експлуатації;

Накладіть форму на підготовлені ділянки доріжки і приступите до заповнення форми цементним розчином. При цьому дуже важливо стежити за тим, щоб вся форма заповнювалася цементом рівномірно і ніде не залишилося порожнеч. Якщо ж ви все-таки десь не помітили порожнечу - не переживайте, накладіть знову форму і залийте цементом - все виправиться;

Читайте також: Садова сходи своїми руками

Ретельно ущільните бетон важким плоским предметом, можливо дошкою;

Переходьте від однієї ділянки доріжки до іншого. При цьому, готову прикривайте поліетиленом - щоб не навіяло сміття на свіжоприготований і ще не встиг зовсім застигнути бетон;

Після двох тижнів зніміть опалубку;

Засипте простір між цементними плитками землею і засейте їх трав'янистими рослинами - повинно вийти дуже красиво!

Решта ж простору навколо доріжки (пам'ятаєте, ми рили траншею більшого розміру, ніж потрібно), можна обкласти цеглою, засипати землею або дрібною галькою.

Відео по темі: Бетонуючи садову дорожкку ​​своїми рукамиДерев'яні доріжки для саду

Відмінним і дуже популярним матеріалом для вашої садової доріжки може стати звичайне дерево. Завдяки різноманіттю забарвлення і структури деревини у вас може вийти унікальна і дуже красива доріжка!

Дерев'яні доріжки можна побудувати як з уже підготовлених дощок, так і з спилов дерев. І той і інший варіант може трохи відрізнятися в способах укладання доріжки. Дозволено також змішувати стилі. Так, наприклад, в одній садової доріжці може поєднуватися деревина і галька! Давайте розглянемо найпопулярніші варіанти.

Доріжка з спилов дерева (пеньків)

З дерев'яних спилов можна викласти безліч варіантів доріжок. Якщо ваші спиляти великого розміру, то викладаючи один шар за іншим, у нас вийде пречудове деревне полотно! А простір між деревиною можна засипати як гравієм, так і грунтом - все залежить від вашої фантазії.

Покрокова інструкція виконання:

При виборі матеріалу для садової доріжки пам'ятаємо, що деревина не виносить вогкості і контакту з грунтом, тому кожен наш дерев'яний сегмент потрібно буде перед укладанням ретельно обробити деякими антисептичними складами, для посилення опірності впливу несприятливих умов.

Якщо ви купили готові кругляши для своєї доріжки, тоді можете не хвилюватися - вони вже пройшли всю необхідну обробку і готові до укладання прямо з магазину.

Якщо ж такого укладального матеріалу у вас на дачі і так повно, у вигляді колод, тоді доведеться трохи повозитися і забезпечити деревині необхідний захист. Зате в наявності економія!
Отже, беремо очищені від кори колоди і розпилюємо їх на невеликі шматочки однакового розміру в 15 см. Як антисептичний розчину ідеально підійде 10-ти% розчин мідного купоросу. Обробіть ним зрізи деревини.

Після того як зріз добре просохне, обробіть сторону, яка буде стикатися із землею бітумом. Для цієї процедури розтопіть в будь-якої ємності бітум і обмокніте в нього зріз кожного сегмента вашої доріжки. Дайте матеріалу добре висохнути.

Ось тепер можна приступати до укладання доріжки з деревних спилов:

 • Розмічаємо нашу доріжку;
 • Знімаємо верхній шар грунту і викопуємо траншею на 30 см углиб;

 • Розстеляємо уздовж всієї доріжки геотекстиль або плівку;
 • Засипаємо геотекстиль на висоту близько 10 см щебінкою;
 • Покриваємо щебінку шаром піску;

 • Добре змочують робочу поверхню водою і все щільно утрамбовують;
 • На приготовану і ущільнену таким способом подушку, можна і спиляти укладати;
 • Простір між спилами, на ваш вибір, засипаємо чи дрібним гравієм, то чи грунтом, змішаним з гарною травичкою.

При виборі дерева для своєї дачної доріжки вивчіть різні види деревини і їх характеристики.

Попередньо підказуємо, що найбільш довговічною є деревина дуба, модрини, сосни, акації та осики. Про всяк випадок, для довготривалої експлуатації та швидкого ремонту, підготуйте деякий запас спилов - це допоможе вам у майбутньому виконувати, при потребі, терміновий ремонт доріжки.

Відео, як зробити садові доріжку з пеньків

Садова доріжка своїм руками з дощок

Ще один вид дерев'яних доріжок! Використовуючи дощечки, ви можете стелити їх як в довжину, так і в поперечину!

За допомогою певної укладання або ж підрізаючи дощечки деяким чином, можна додати вашій доріжці деяку звивистість, мальовничість. А якщо ви є шанувальником паркету - будь ласка, викладіть свої досточки паркетним способом!
Відео, дерев'яні доріжки для дачі

Ще один цікавий варіант доріжки, коли дощечки потопають в гравії на деякій відстані одна від одної.

Вибираючи суцільну дачну доріжку з дощок, рекомендуємо її трохи підняти над грунтом - це зможе суттєво збільшити термін її служіння. Піднявши доріжку всього на 10 см, ви зможете забезпечити циркуляцію повітря під дошками, що забезпечить швидке висихання деревини після дощу і не дасть можливості дереву згубно контактувати з ґрунтом.

Виконання доріжки з дощок:

 • Розмічаємо доріжку на грунті;
 • Знімаємо верхній шар землі на 20 см вниз;
 • Викладаємо траншею геотекстилем;
 • Засипаємо все отримане простір на 10 см у висоту гравієм або щебенем;

У трьох місцях (по краях і по центру траншеї) за допомогою цементу ставимо дощаті підпірки, на них ми і будемо прибивати вже оброблені в антисептичних складах дошки.

Отримавши безліч варіантів виконання доріжок для свого саду і детальну інструкцію по їх укладанню, у вас, напевно, вже розгорілося велике бажання приступити до втілення в життя своєї нової мрії! Дерзайте! Експериментуйте! Завжди прагніть дізнатися щось нове - це запорука вашого успіху, читайте більше корисної інформації в розділі Дачні вироби.