Вибираємо водонагрівач правильно

Необхідність придбання водонагрівача може бути викликана різними причинами. Комусь не подобається, як працюють комунальні служби, раз у раз відключаю гарячу воду, а хтось хоче створити комфортні умови на дачі або в заміському будинку.

Для вирішення таких проблем на ринку сантехніки представлений неймовірно зручний і дуже потрібний предмет - водонагрівач. Великий попит у середньостатистичного покупця мають водонагрівачі електричні. Це обумовлено їх прийнятною вартістю і легкістю в монтажі. Вони можуть бути двох типів: накопичувального та проточного. Це залежить від того, який тип нагріву передбачений у водонагрівача. Щоб зробити правильний вибір, з урахуванням потреб кожного покупця, для початку необхідно розібратися, як працює кожен з них і чим же вони відрізняються.

Як вибрати водонагрівач для квартири або дачі

Відмінності приладів для нагрівання води

Водонагрівачі накопичувального типу працюють за такою схемою: ємність, всередині якої встановлений нагрівальний елемент, заповнюється водою, після чого відбувається її нагрів до потрібної температури. Тільки після цього можна користуватися гарячою водою.

Якщо говорити про проточних, то вони працюють трохи по іншій системі: вода проходить через тен, потужність якого досить велика і набирає необхідну температуру, а на виході вже йде теплою.

характеристики водонагрівачів

Роблячи вибір на користь того чи іншого продукту, кожен споживач попередньо порівнює технічні характеристики обраних товарів. Бойлери або водонагрівачі не є винятком.

Отже, важливі параметри водонагрівачів:

1. Споживання електроенергії

Цей пункт є найбільш важливим при купівлі товарів електричного типу. Саме від споживаної потужності кожного побутового приладу залежить щомісячний платіж за електроенергію. Тут як для накопичувальних. Так і для проточних нагрівачів води показники будуть практично однаковими. Різниця лише в тому, що бойлер гріє воду більш тривалий час, при цьому споживаючи меншу кількість кіловат на годину, а проточний нагрівач працює кілька хвилин, але спожите електрику трохи вище за рахунок потужності тена.

проточний водонагрівач

2. Вага та розмір

Ще один не маловажний момент, особливо для власників квартир і будинків маленьких розмірів. Природно, проточний водонагрівач буде і менше важити і займати зовсім небагато місця. Крім цього сучасні нагрівачі проточного типу мають шикарні і різноманітні дизайни, які легко впишуться в будь-який інтер'єр ванної кімнати.

3. Зручність при експлуатації

Якщо стоїть завдання забезпечити прийом душа в гарячій або досить теплій воді, то доведеться купувати дуже потужний проточний нагрівач, не менше 6-8 кіловат. Якщо тени будуть не такими потужними, то вода на виході буде мати температуру, при якій можна як максимум вмитися і помити руки. При цьому в період холодів проточний водонагрівач і зовсім буде слабо справлятися зі своїм завданням. Але все ж у таких нагрівачів є істотний плюс - немає обмеженого літражу води.

При використанні водонагрівача накопичувального типу на виході буде видаватися не тільки необхідна температура води, але достатній напір. Однак варто пам'ятати про обмеження по літражу. Якщо у вас велика родина або ви любите приймати ванну, то найкраще брати обсяг від 80-100 до 150 літрів.Ще однією перевагою бойлера є можливість подачі води на кілька джерел, наприклад, душ і умивальник. Якщо такий фінт виконати проточних водонагрівачів, то великий ризик того, що холодна вода буде у всіх джерелах. Нои ця проблема вирішується наявністю електронного управління, хоча такі водонагрівачі коштуватимуть в кілька разів дорожче звичайних.

4. Інсталяція

Накопичувальний нагрівач кріпиться до міцної стіні, яка не буде зруйноване під вагою наповненого бака, а включається він в звичайну розетку або через підключення до електричної розводки і установки вимикача.

У випадку з проточними водонагрівачами доведеться повозитися, крім того, що їм необхідно виділяти лінію і ставити автомат, так і прилади з високою потужністю взагалі підключаються тільки до мережі на три фази. Кріпляться проточники до стіни і не вимагають додаткової жорсткості в силу свого маленького ваги.

5. обслуговування водонагрівачів

Вибираючи водонагрівач накопичувального типу потрібно бути готовим до регулярного чищення. Все залежить від того, наскільки якісна вода в регіоні установки. При жорсткій воді тен доведеться міняти або чистити раз на півроку, при більш м'якій воді досить раз на рік проводити огляд.
Проточника не такий примхливий, якщо його правильно встановити, то він не вимагає оглядів і заміни частин до будь-якої поломки.

6. вартість

Питання ціни, звичайно ж, цікавить будь-якого покупця. Купуючи невеликі водонагрівачі проточного типу, вони будуть коштувати трохи дешевше, ніж бойлерів, але це в разі їх не високої потужності. Якщо водонагрівач оснащений якісною електронікою і великою потужністю, то вартість його вище, ніж у накопичувальних нагрівачів.

У свою чергу вартість бойлера залежить виключно від його обсягу і захисту тена, він може бути сухим або мокрим. Водонагрівачі, в яких сухої теном. коштують трохи дорожче, але ламаються не так часто і вимагає не такого частого огляду.

На підставі всіх наявних знань, можна зробити наступні висновки:

• водонагрівачі проточного типу більш прості в обслуговуванні, мають невеликі розміри і працюють довше, ніж накопичувальні;
• проточника малої потужності рекомендується тільки для літнього користування в умовах заміського будинку або дачі;
• якщо проточний водонагрівач досить потужний, то підключити його в квартирі можна тільки при трифазній лінії;
• в плані економічності проточний водонагрівач вигідніше накопичувального;
• бойлер може видавати гарячу воду відразу на кілька джерел;
• для прийому ванни потрібен бойлер не менше 80 літрів;
• підключається бойлер в стандартну електричну лінію.

Природно, право вибору залишається тільки за споживачем, але як показує статистика, все більше в нашій країні купується накопичувальних водонагрівачів.

Подивіться корисне відео: Вибираємо водонагрівач

Більше корисних порад дивіться на сторінках нашого сайту