Викрійки і шаблони ляльки з текстилю

Іграшки грають важливу роль у вихованні дітей, тому підбирати їх потрібно правильно. Перевага ляльок з тканини в тому, що вони екологічно безпечні, м'які і подобаються всім дітям. Пропонуємо вам дізнатися, як зробити ганчіркові ляльки своїми руками. Майстер-клас, шаблони і викрійки допоможуть пошити забавну лялечку навіть тим, хто не має хороших навичок шиття.

Також почитайте: лялька з капронових колготок, майстер-клас для початківців

МК: як пошити м'яку ляльку за шаблоном

Не обов'язково займатися пошиттям самостійно, підключіть до цього процесу дітей, тоді дозвілля вийде дуже цікавим. Дитині будь-якого віку можна довірити набивання заготовок синтепоном, прасування або вишивання ротика і носика. Перед тим як приступити до роботи, підготуйте необхідні матеріали.

Що потрібно, щоб пошити ганчір'яну ляльку

  • Тканина нейтрального кольору для пошиття тулуба
  • Тканина кольорова для пошиття сукні
  • Вата або синтепон для набивання
  • Нитки для вишивання рота, носа
  • Шматочки дерматину для взуття
  • Елементи для декоративного оздоблення
  • Голка, ножиці
  • Викрійки на папері, олівець або крейда

покроковий майстер-клас пошиття тканинної ляльки - спосіб швидко освоїти навички шиття. Спочатку роздрукуйте шаблон і по ньому зробіть викрійку ляльки своїми руками. Шаблони переносяться на тканину і відразу ж робляться припуски на шви, щоб лялька вийшла необхідного розміру.

Шаблон і форма для ляльки

Дізнайтеся, як пошити ляльку тильда

Щоб руки і ноги вийшли однакового розміру по викрійці, вони наносяться на складений шматок тканини. В такому випадку вам потрібно буде робити менше швів. Особливість пошиття ляльки за шаблоном в тому, що потрібно не забувати залишати непрошитий один край для набивання синтепоном. Як тільки прошили одну деталь, вивертайте її навиворіт. Якщо вона вузька, скористайтеся олівцем.

Довірте наповнення синтепоном рук і ніг дитини. При цьому постарайтеся навчити його розподіляти рівномірно наповнювач. Не варто забивати до упору, залишайте 0,5 см вільні, щоб потім деталі зшити між собою і вийшла гарна лялька.Виріжте тулуб по викрійці. Потім до лицьовій стороні голочками закріпіть руки і ноги і прострочіть їх на машинці. Руки пришиваються на відстані близько 10-12 см від низу тулуба, а ноги на відстані 2 см праворуч і лева тулуба.

Шаблон, як пришити деталі

Після цього можете накласти зверху другу частину тулуба лицьовою стороною всередину і прострочити все по колу. Не прошивати тільки повністю область вгорі, щоб можна було вивернути заготівлю навиворіт. Після того як вивернули повністю тулуб, приступите до його набиванні синтепоном. Залежно від кількості наповнювача і щільності набивання, ваша лялька буде твердою або м'якшою.

МК волосся для ляльки

Відрізок тулуба, який ви не зашили на машинці, доведеться прострочити вручну. Залишити його краще в області голови, так як в подальшому волосся закриють всі недоліки ручного пошиття тряпичной лялечки.

Тепер приступаємо до виготовлення волосся для текстильної ляльки. Для цього потрібно взяти щільний картон і вовняні нитки відповідного кольору. Можна використовувати будь-які нитки для в'язання, головне, щоб вони були щільними. Красиво будуть виглядати волосся з суміші ниток х / б і вовни. Намотуйте їх щільно один до одного на шматок картону, а потім розріжте з двох сторін.

Шаблон, як пришити волосся

Підготуйте шматочок тканини в колір ниток і нашейте на нього волосся. Вам потрібно зробити 4 такі заготовки, які пришиваються до голови як на шаблоні. Смужки волосся пришиваються вручну.

Після цього можна приступити до пошиття сукні для тканинної ляльки за шаблоном. Простий майстер-клас з пошиття допоможе зробити гарний одяг для нової іграшки вашої дитини. Візьміть шаблон і по ньому зробіть викрійку сукні для текстильної ляльки. Перенесіть викрійку на тканину і зробіть припуски на шви близько 1 см по боковому зрізу і близько 3 см по верхньому.

форма сукні

З'єднайте деталі сукні лицьовою стороною один до одного. Якщо є можливість, обробіть краю оверлком. У верхній частині сукні потрібно прошити так, щоб можна було протягнути шнурок. До нижньої частини сукні можна пришити мереживо або зробити красиву збірку з стрічки або залишків тканини. Шнурок шиється з тієї ж тканини, що і плаття.

Фото сукні ляльки

Наступний етап майстер-класу - виготовлення взуття для ляльки. Для цього використовуйте наведений шаблон. Виріжте з дермантина деталі по викрійці і прошийте. Не забудьте зробити прорізи, щоб можна було легко взути ляльку.

Форма для взуття тканинної ляльки

Очки купите в магазині фурнітури і приклейте до лиця ляльки. Носик і рот тканинної ляльки можна вишити своїми руками. Якщо є рум'яна, то під румяньте щічки вашої лялечки.

Тряпічная лялька готова, тепер ви можете подарувати її своїй дитині. Вироби, зроблені своїми руками, доставлять багато радості дітям, і довгий час будуть нагадувати про вас. Вивчайте нові майстер-класи про те, як шити ляльок з текстилю для дітей або прикраси інтер'єру.