Заняття з крупами - розвиток дрібної моторики дітей 2-4 років

Багато мам думають про емоційний, інтелектуальний і психофізичному розвитку своєї дитини починаючи з його народження. Давно доведено, що розвиток дрібної моторики рук крихти пов'язано з його мозковою діяльністю і інтелектуальною активністю. Тому в дитячих супермаркетах десятки стелажів забиті дуже недешевими "розвиваючими іграшками 0+", які користуються незмінним попитом покупців.

Чим старше дитина, тим більшу кількість предметів можна йому давати. Уже не тільки пустушки, брязкальця і ​​клаптики різних на дотик тканин, але і всілякі дрібні предмети, не боячись, що їх засунуть в ніс, вухо або навіть проковтнуть.

Починаючи років з двох діти виявляють підвищену цікавість до господарських справах і домашнім заходів, що проводяться мамою. Миєте підлоги - і дочка вимагає швабру, пил витираєте - і синові ганчірочку подавай. Здорово, коли діти допомагають батькам! А що ж на кухні? Чим зайняти дитину, щоб не дуже заважав, та ще й моторику дрібну розвивав?

Дайте йому пограти з крупами!

Для веселих розвиваючих занять не завжди потрібні спеціалізовані пристрої та набори. Надовго займуть вашої дитини:

  • манка;
  • гречка;
  • пшоно;
  • перловка;
  • сочевиця;
  • квасоля;
  • горох та ін.

Ненав'язливо впливаючи на нервові закінчення і всілякі "чарівні точки" на долоньках і пальчиках, зернятка доставляють масу тактильних відчуттів. Манка майже не відчувається, пшоно - кругленьке і пружне, а гречка - з гострими кінчиками. Але ...

... Що можна з крупами робити розвиваючого?

1. Розсипати тонким шаром на рівній поверхні (блюдо, піднос, стіл) і малювати. Пальчиком або гострої паличкою, навіть виделкою!

2. Малюнки "з голови" або по маминому замовлення, ілюстрації до віршів, які мама може читати вголос (не відриваючись від приготування супу), букви і цифри, та що завгодно!

3. Пересипати з однієї ємності в іншу. Жменею або ложечкою, мірним стаканчиком, формочкой для пісочниці і т. П. Щоб не розсипати на підлогу, потрібно бути уважним, а якщо насмітив - прибирай сам (знову - сенсорика).

4. Просіяти через сито (дрібне і велике), попутно аналізуючи, що в сіточках застряє, а що прокидається.

5. Аркуш паперу (білий або кольоровий) намазати клеєм, а зверху засипати крупами. Можна зобразити гарний пейзаж або тварина з пухнастим хутром. Якщо заздалегідь нанести на папір контури (або взяти готову розмальовку), то можна різнокольоровими крупами "розфарбовувати" картинку.

Наведені приклади - лише мала дещиця напрацьованих педагогами розвиваючих технік. При бажанні ви зможете придумати власні веселі і корисні ігри. Подібне проведення часу більш трудо-, час- затратно, ніж перегляд мультфільмів або гри з гаджетами, але принесе в тисячі разів більше користі і зміцнить відносини мати-дитя! Фантазуйте з дитиною, і він відповість вам вдячністю!