Заробіток на дому через інтернет

Відвернемося трохи від виробів своїми руками і поговоримо про справи насущні. Зокрема, який можливий заробіток на дому через інтернет. Якщо у вас немає сайту (на створення і просування якого, відверто кажучи, йде дуже багато часу і сил, особливо перший час), є ще варіант підробітку на біржах копірайтингу. Цей варіант підходить для тих, хто любить писати тести, складати вірші, а в ідеалі - ще й має філологічну освіту.

На цих сайтах можна писати на замовлення або продавати готові тексти (копірайт, рерайт, переклади). Якщо згадати школу, то копірайтинг - цей твір на задану тему, а рерайтинг - виклад. З тією лише різницею, що люди з хорошою пам'яттю примудряються в виклад вставляти цілі речення оригінального тексту, але в рерайтинг цей номер не пройде - переказувати тему потрібно саме своїм словами. Хороший текст повинен мати унікальність 100% (це перевіряється спеціальними програмами, які можна скачати на сайтах бірж), а те, що нижче 95% багато замовників (покупці) навіть не розглядають. І, зрозуміло, для роботи копірайтером потрібна висока грамотність. І якщо орфографія і частково пунктуація перевіряються програмами, то стилістичні помилки і недоліки можуть послужити вам погану службу. Замовники ж теж різні бувають: хтось пожурить і самостійно підправить знаки пунктуації, а хтось згадає по повній (не тільки поверне собі назад сплачену суму, а й зіпсує репутацію негативним відгуком і зниженням рейтингу). Так що, якщо ви маєте намір заробляти саме копірайтінгом, підходити до справи потрібно дуже відповідально.

Звичайно, перший час такий заробіток на дому через інтернет буде малий, все-таки конкуренція дуже висока. Доведеться брати будь-які замовлення, навіть найдешевші, щоб набрати рейтинг, хороші відгуки, зібрати портфоліо з опублікованих статей. Адже це робота, в реальному житті теж мало кому вдається відразу багато заробляти, не навчившись і не набравшись досвіду, без гідної репутації.

Про що ж можна писати статті на продаж? Звичайно, початківцю копірайтер складно уявити себе в ролі автора, публіциста, журналіста, тим паче письменника. Але спектр тем сайтів в інтернеті настільки широкий, що затребуваними будуть будь-які тексти: від складних технічних з великою кількістю вузькоспеціальних термінів до чисто життєвих (як приготувати ту чи іншу страву, як зробити ремонт або подружитися зі свекрухою) - в загальному, будь-який життєвий досвід може стати в нагоді.

Також зазначу, що найкраще продаються тексти обсягом більше 2000 знаків (наприклад, цей мій текст займає 4600), писати менше не має сенсу, якщо тільки це не короткі замітки для новинних сайтів. І зовсім чудово, якщо до тексту в якості ілюстрації буде докладено ваші власні, унікальні фотографії.

Отже, давайте розглянемо три найпопулярніші біржі, на яких можна заробити:

Найбільш відвідувана біржа контенту - це адвего. На ній непогані ціни на статті, причому в умовних одиницях (відповідно, для платежів вам знадобиться доларовий або рублевий гаманець webmoney). Але щоб виставити на продаж свою першу статтю, вам доведеться виконати 10 замовлень з виставлених на загальний огляд, за сміховинними цінами (від 0,05 до 2 у.о.). По секрету скажу, що краще в розділі «Пошук роботи» відразу задати параметри: тип тексту - «копірайтинг», а внизу поставити галочки скрізь, крім «вірусної публікації на сторонньому сайті». До того ж, там немає можливості безпосередньо спілкуватися замовникам і виконавцям (або є, але шляху ці добре заховані), тільки в коментарях до робіт, а це дуже незручно. Біржа бере свою комісію за послуги - до призначеної продавцем ціною додає 10% і при продажу бере ще 10% за статтю з покупця. Модерація статей дуже сувора, крім перевірки пунктуації, орфографії, можуть причепитися до «типографським помилок» (на кшталт зайвих пробілів) і до «низької якості фотографій» (на кшталт «заваленого горизонту»). Але зате ті, хто купує статті, можуть бути впевнені, що стаття вже якісна і готова до публікації.

І ще такий нюанс треба відзначити: якщо ви маєте намір виводити зароблені кошти на електронний гаманець, то подавайте заявку відразу ж, як наберете перші 5 у.о. Тому що перший раз гроші виводяться довго, до 16 днів, нібито для перевірки. Зате потім вже протягом трьох днів.

Друга за популярністю біржа - etxt, вважається, що там нижчі ціни за роботу, але зате все гранично прозоро і демократично. Кожен учасник має портфоліо, а також статистику робіт і відгуки, виставлені на загальний огляд. Також є можливість особистого листування. Звичайно, там офіційно заборонена передача будь-яких контактних даних, але більшість все одно вважають за краще працювати не безпосередньо, а через біржу - там забезпечена гарантована оплата в установлені строки та вирішення спорів між учасниками. За свої послуги біржа бере 10% від суми замовлень (по 5% з замовника і виконавця). Єдиний поки помічений мінус - дуже довга модерація виставляються на продаж статей (7 днів). Модерація статей теж спрощена, тому від покупців багато скарг на помилки. Але це питання можна вирішити, відправивши замовлення на доопрацювання, або скасувавши покупку через арбітраж - замовнику повертаються гроші, а виконавця знижують в рейтингу.

Нещодавно на etxt з'явився і свій магазин фотографій. Тут ви можете продати свої знімки, якщо, звичайно, вони гарної якості (теж проходять модерацію), і ціна на них не завищена.

З третьої біржею - textsale - я знайома мало, хоча і у неї є свої шанувальники. Чесно кажучи, вона не подобається мені чисто зовні, навіть логотип у неї в стилі якогось гаражного графіті. Відразу навіває думки про якість контенту :). До того ж, тут немає перевірки фотографій на унікальність (як в перших двох біржах), що теж не в плюс.

Ось так коротко. Якщо цей тип заробітку вас зацікавив - питайте, чим зможу допоможу.

Якщо у вас є свої ідеї заробітку на дому через інтернет - пишіть, обговоримо.