Шпильки «зефіркі» зі стрічок

Даний майстер-клас Світлани Сорокіної присвячений виготовленню бантиків - нові зефіркі в техніці канзаші. Останнім часом атласні квіти зефіркі полюбилися багатьом майстриням і їхні клієнткам. Вони прості у виконанні, мають повітряну форму; їх можна зробити з атласної і репсовою стрічки; ширина стрічки також може бути різною 2,5 або 5 см. Який би вид зефіркі ви не вибрали, цікаве прикраса обов'язково сподобається маленькій модниці і не тільки.

Хочу запропонувати вам кілька різновидів зефірок. Почнемо зі шкільного варіанту.

Шпилька зефірка з репсовою стрічки 2,5 см

Для однієї шпильки нам знадобиться:

 • 16 відрізків синьою репсовою стрічки з малюнком - 2,5 * 9 см;
 • один фетровий гурток синього кольору діаметром 4 см;
 • один фетровий гурток білого кольору діаметром 4 см;
 • скляний кабошон синій з візерунком діаметром 2,5 см;
 • стразового ланцюжок;
 • затискач,
 • клей.

Поетапне опис роботи:

1. На фото 1 весь матеріал, який нам стане в нагоді. Нарізаємо репсовий стрічку на однакові відрізки по 9 см. Краї стрічки обробляємо запальничкою або над полум'ям свічки. З білого і синього фетру вирізаємо кружечки діаметром 4 см .

2. Спочатку підготуємо серединку, так як вона буде довго сохнути. На фетровий основу синього кольору гарячим клеєм приклеюємо скляний кабошон.

3. Потім акуратно по краях наносимо клей «Момент Кристал» і за допомогою пінцета укладаємо ланцюжок. Розмір ланцюжка залежить від того, скільки стразін будуть оточувати серединку. Ми залишаємо серединку на одну годину, а потім обрізаємо зайвий фетр.

4. Приступаємо до виготовлення пелюсток, вони робляться однаково. Беремо один відрізок стрічки з себе виворітного стороною. Один край загортаємо під прямим кутом і опускаємо вниз.

5. Розвертаємо заготовку на іншу сторону. Тепер один край піднімаємо вгору на одну сторону, а інший на зворотну. Щоб пелюстка тримався потрібно збоку спаяти. Краще використовувати терморізання, але можна обійтися і пінцетом з запальничкою. пелюсток готовий.

6. Нам знадобиться таких 16 пелюсток.

7. Пелюстки склеюємо по колу. В середину першого пелюстки (з обох країв) наносимо клей і вставляємо другий пелюстка. Так робимо одну половину зефіркі.

8. Таким же способом збираємо і другу частину.

9. Склеюємо дві заготовки між собою.

10. Поки ми робили пелюстки, серединка наша висохла. Тепер її можна приклеїти в центр зефіркі на гарячий клей.

11. Так як розмір квітки близько 9 см, то краще його зробити на затиску. Для цього нам знадобиться: зажим довжиною 7,5 см, фетровий гурток синього або білого кольору діаметром 4 см і фетровий прямокутник 1 * 5 см такого ж кольору.

12. У центр прямокутника наносимо невелику крапельку клею, відкриваємо затиск і приклеюємо до лицьовій стороні. Потім на прямокутник і затиск наносимо клей і приклеюємо по центру фетрового гуртка. Краї прямокутника підрівнюємо (обрізаємо зайве).

13. Готову нашу основу приклеюємо до виворітного стороні зефіркі.

14. Прикраса готове. Якщо ви будете використовувати інший колір стрічки, то можна зробити прикрасу для маленьких дівчаток на пов'язці. Стразового ланцюжок, відкидаючи блиск в різні боки, буде притягувати до зефірке погляди всіх перехожих.

Відео з виготовлення зефірок дуже багато на ютубі. Наприклад, ось така проста зі стрічок 2,5 підходить для початківців, з цього МК можна зробити перші резиночки своїми руками:

І ось така, більш оригінальна подвійна:

Двоколірна зефірка з намистинами

Для ніжної м'ятно-рожевої зефіркі нам знадобиться:

 • 7 відрізків репсовою стрічки м'ятного кольору - 2,5 * 5 см;
 • 10 відрізків репсовою стрічки ніжно-рожевого кольору - 2,5 * 5 см;
 • по 17 білих намистин діаметром 8 мм і 6 мм;
 • 2 фетрові основи м'ятного кольору діаметром 3 і 4 см;
 • гумка;
 • Атласна або репсова стрічка 1,2 * 5 см;
 • Біла полубусінка діаметром 1,2 см;
 • Стразового ланцюжок в срібній оправі;
 • Фетровий гурток білого кольору діаметром 2 см (для серединки).

Як створити зефірку покроково:

1. Насамперед підготуємо весь матеріал, який нам може стане в нагоді.

2. Почнемо робити зефірку з серединки. На білу фетровий основу наносимо клей «Момент Кристал» і приклеюємо білу полубусінку і по колу стразового ланцюжок. Після того як клей висох, зайвий фетр обрізаємо. Щоб прибрати ворсинки, можна по краю пройтися запальничкою.

3. Пелюстки м'ятного і рожевого кольору робляться однаково. Розглянемо на прикладі м'ятного. Відрізаємо прямокутник 2,5 * 5 см, краї обробляємо. Складаємо відрізок навпіл, щоб визначити середину. Потім два верхніх краю опускаємо вниз до центру. Складаємо заготівлю навпіл і споює кінчики (нічого не підрізаємо).

4. Робимо таким способом 7 м'ятних пелюсток і 10 рожевих.

5. Тепер будемо працювати ниткою з голкою. Збираємо на нитку все пелюстки і стягуємо. Поки наша зефірка виглядає незрозуміло.

6. Перевертаємо на виворітну сторону і також збираємо все пелюстки, сильно стягувати нитку не треба.

7. Знову перевертаємо на лицьову сторону. У нас вийшла пірамідка. Тепер приступимо до роботи з намистинками.

8. Беремо 17 білих намистин діаметром 8 мм.рт.ст.. Їх ми будемо пришивати в кожну пелюстку, відступаючи від краю пелюстки 5-6 мм. Коли ми зібрали всі намистинки по колу, потрібно пройтися ниткою (без намистин) ще одне коло. Робимо це для міцності.

9. Тепер робимо другий ряд намистин. На цей раз беремо розміром трохи менше - 6 мм. Намисто пришиваємо під першим рядом, тільки між пелюстками.

10. Вирізаємо фетровий гурток діаметром 3 см. Намазуємо гарячий клей по краях (не центр) і приклеюємо до зворотної сторони зефіркі.

11. Тепер потрібно надати правильну форму, зробити з пірамідки повітряну зефірку. Зі зворотного боку по центру проколюємо голкою в край вершини одного з пелюсток, потім проколює паралельний пелюстка і голку виводимо на виворітну сторону і стягуємо нитку. Так робимо кілька разів, щоб зафіксувати серединку.

12. Приклеюємо серединку в центр зефіркі, серединку потрібно добре притиснути і так потримати на протязі хвилини. Прикраса готова. Розмір такої милої зефіркі близько 5,5 см. Тому основа може бути будь-яка: гумка, зажим, шпилька клік-клак або брошка. Якщо зробити кілька таких зефірок і приклеїти на мереживо-гумку, вийде прикраса на гульки. Але це вже ваша фантазія. А ми зробимо зефірку на гумці.

13. Для такого кріплення нам знадобиться: атласна стрічка 1,2 * 5 см, м'ятний фетровий гурток діаметром 4 см і гумка.

14. На фетрові гуртку робимо два розрізи. В середині між розрізами приклеюємо гумку. Потім беремо стрічку і простягаємо її в один розріз, приклеюємо до гумки і просовуємо в інший розріз. Зі зворотного боку обидва краї атласної стрічки підклеюємо до фетру. заготівля готова.

15. Приклеюємо заготовку до зефірке.

16. Різнокольорове прикраса готова. Кількість пелюсток у квітці можна змінити від 15 до 17. Також можна пограти з кольором. Можна їх зробити райдужними із залишків стрічки або шкільні тільки синього кольору. Пробуйте, творіть і створюйте свої унікальні прикраси!

Ще відео, як зробити маленькі красиві квіточки: