Здрастуй, свято Новий рік!

До нас під Новий рік стукає

Добрий дідусь Мороз.

Він сніжинками іскриться,

Він бурульками обріс.

5 дитина:

У нього рум'янець яскравий,

Борода як біле хутро,

цікаві подарунки

Приготував він для всіх.

6 дитина:

Дружно ми його зустрічаємо,

Ми такі з ним друзі!

Але поїти гарячим чаєм

Гостя цього не можна!

7 дитина:

Наші вікна пензлем білої

Дід Мороз розмалював.

Снігом полюшко одягнув він,

Снігом садок закидав.

Дід Мороз хвалить виступаючих.

Так, увагу, дітвора!

Ось ще для вас гра!

Ялинки в лісі ростуть, вони в гості до вас ідуть!

Будемо ялинки прикрашати, до свята причепурюються!

Виходить один або двоє батьків, діти перетворюють їх в "ялинки", прикрашають новорічними іграшками, дощем і мішурою. Всі разом водять навколо "ялинок" хоровод під музику пісні "В лесу родилась елочка" в сучасній обробці.

Дід Мороз:

Як же у вас весело, але пора мені збиратися, та в путь-дорогу вирушати!

Снігуронька:

Почекай, Дідусь Мороз, а ти про щось забув?

Дід Мороз:

що забув?

Дід Мороз з дітьми грав?

Біля ялинки танцював? пісні співав?

Дітей смішив? Що ж я ще забув?

Діти хором: "Подарунки"

Дід Мороз:

Ні! Адже я веселий Дід Мороз - всім подаруночки приніс!

Дістає маленький мішечок з-за пазухи.

ведучий (Здивовано):

Невже в цьому маленькому мішечку все подарунки для хлопців?

Дід Мороз:

Так, це подарунки, тільки не прості, а чарівні сніжинки!

Дідусь Мороз і Снігуронька роздають дітям всім по одній снежинке.

Дід Мороз:

А зараз ми дружно до ялинки підійдемо і скажемо чарівні слова: (хором)

Ви, сніжинки, покружляти

І в подарунки перетворитеся!

Всі діти підходять до ялинки, кладуть під неї сніжинки, закривають очі, звучить фонограма "Хуртовини", вимикають світло і під ялинкою з'являється мішок з подарунками.

Дід Мороз:

Ось вони - подарунки для всіх хлопців!

Дід Мороз роздає подарунки.

Діти дякують Дідуся.

Дід Мороз:

Всім подарунки вам приніс добрий Дідусь Мороз! 

Шкода, друзі, прощатися треба, всім додому вже пора!

Дідусь Мороз і Снігуронька прощаються (разом) і махають:

Шлях щасливий Вам, хлопці, до свиданья, дітвора!

Дідусь Мороз і Снігуронька махають хлопцям і виходять із зали.

діти:

До побачення!

Ялинка блимає вогниками.

ведучий:

До свиданья, Дід Мороз,

До свиданья, ялинка,

Ми веселий Новий рік не забудемо довго!

Під веселу музику діти і вихователь йдуть із залу.

Ось такий новорічний ранок виходить за цим сценарієм (фрагмент відеозапису, наданий Наташею): Додаток 1.

 Ай да ялинка! (Слова і музика Л. Мочалова)

Вступ (програш) (йдуть хороводом) 1. Ай да ялинка! Хороша, хороша (йдуть до ялинки, потім - від ялинки) Ай да ялинка! В гості до нас прийшла (Грюкають) Приспів: Топ-топ ніжками подружней, подружней (тупають) Хлоп-хлоп ручками, потанцюємо веселіше (Грюкають) На програш: (йдуть хороводом.) 2. Який же, ялинка! Висока, висока (йдуть до ялинки, від ялинки) Ай да, ялинка! Дістає до стелі (піднімають руки вгору) Приспів: той же На програш: (йдуть хороводом) 3. Ай да, ялинка! Чи не колись, що не колись (Чи загрожують правої, лівої рукою) Ай да, ялинка! Вогниками засвітись ( «ліхтарики») Приспів: той же На програш: (йдуть хороводом) ***

зайчик

Заинька-зайка, маленький зайчик, Довгі вушка, швидкі ніжки. Заинька-зайка, маленький зайчик, Діток боїться зайка боягуз.

Ялинка

Ялинка, ялинка, заблищить вогнями. Ялинка, ялинка, потанцюй ти з нами. Будемо, ми як зайчики, (Пружинка, руки перед собою на рівні грудей) Весело скакати. Стриб, та скок, (Стрибки з поворотом вправо - вліво) Стриб, та скок, Повтори знову. (2 рази) Ялинка, ялинка, заблищить вогнями. Ялинка, ялинка потанцюй ти з нами. Будемо ми як лялечки, (присідаємо) Дружно присідати. Ось так, (Виставляємо ноги на п'яту) Повтори знову. (2 рази). Ялинка, ялинка, заблищить вогнями. Ялинка, ялинка, потанцюй ти з нами. Будемо ми як клоуни (Розкриті долоні близько особи) У цирку виступати, Ось так ось, ось так от, (ковзаючі удари) Повтори знову. (2 рази).

Додаток 2.

Гра «Ведмідь»

Дітей необхідно навчити виразно передавати руху зайців і ведмедя. Ось чому на деяких заняттях дітям пропонують просто пострибати зайчиками під легку, рухливу музику Н.А.Римского-Корсакова "Заинька, потанцюємо" і походити, як ведмідь, під музику В. Ребікова "Ведмідь". Ці вправи можна повторювати на кожному занятті.

1-е заняття. Педагог грає мелодію російської народної пісні "Заинька". З'ясовує з дітьми в бесіді характер музики: легка, весела, рухлива. "Зайка скаче так само легко і швидко, - каже вихователь. - А ось пішов ведмідь. Послухайте." Грає і потім пропонує дітям пострибати, як зайчики, і пройти, як ведмідь (під музику). Діти виконують це.

2-е заняття. Вихователь розповідає дітям про зміст гри. Нагадує їм: "Зайці сидять, не ворушаться, коли ведмідь йде - прикидаються, ніби вони неживі". проводиться гра.

3-е заняття. Діти знову стрибають, як зайчики. Вихователь зазначає добре рухаються дітей і пропонує їм показати іншим, як треба стрибати. Потім все, зображуючи ведмедя, йдуть повільним, важким кроком. З дітей, добре передають образ, вибрати пункт меню "ведмідь", і гра проводиться вся цілком.

пісня Снігуроньки.

1. Будиночок мій крижаний Під зеленою сосною. У глухому лісі дорогу не примітиш. Якщо прямо підеш Так з шляху не зміниш, Снігуроньку - Мороза внучку зустрінеш! Приспів: белощекого, білолицю, В білій шубці з парчі! Я печу в чарівної грубці Крижані калачі! 2. Цілий день я в справах, Цілий день на ногах, Працюю, не покладаючи білих ручок застеляє ліжка, зазивають заметіль, Я Дід Мороза маленька внучка. 3. Я з усіма дружу, Всім завжди прислужитися, Мене в лісі зустрічають звір і птах. Хоч сливу крижаний, Але хочу всією душею, Гарячим серцем з вами подружитися!

ЙШОВ ПО ЛІСІ ДІД МОРОЗ (Cтихи і музика Н.Вересокіной)

Йшов лісом дід Мороз, дід Мороз, дід Мороз, Важливо підняв червоний ніс, червоний ніс. Так: (Діти йдуть під музику по колу, зображуючи важливу ходу Діда Мороза.) А стежечкою лісової, по лісовій, по лісовій, Стрибав зайка пустотливий, пустотливий. так:  (Діти зображують стрибаючого зайчика.) І струнка, і хороша, хороша, хороша, Йшла лисичка не поспішаючи, не поспішаючи. так:  (Діти зображують лисичку.) Мишка зайчика наздоганяв, наздоганяв, наздоганяв, Він перевальцем крокував, він крокував. так: (Діти зображують ведмедя.) Дідусь Мороз прийшов, до нас прийшов, до нас прийшов, В танок веселий він пішов, він пішов. Так: ( Діти танцюють разом з Дідом Морозом або просто плескають. Дід Мороз танцює.)

І ще кілька фотографій Наташі Рау, як були прикрашені вікна групи:

Ще один сценарій новорічного ранку в дитячому саду - «Лісова казка«.